• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako otvoriti specijaliziranu prodavaonicu?

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Eto jedna ekonomska tema.
Prešao sam sa radnog mjesta na burzu rada. Sad kemijam postoji li kakva mogućnost da pokrenem vlastiti posao jer je jako teško naći nekakav normalan posao.
Imam 6 godina ekonomskog faksa (smjer trgovinsko poslovanje i marketing), i više od 8 godina radnog iskustva u veleprodaji, maloprodaji i nabavi sljedećih vrsta trgovačke robe:

rasvjetna tijela,
bijela tehnika i mali kućanski aparati,
elektro i vodoinstalacijski materijal,
bezalkoholna i alkoholna pića za ugostiteljstvo,
dijelovi za traktore i poljoprivrednu mehanizaciju, motorna ulja, ležajevi, remenje, vijčana roba i sl.,
proizvodi crne metalurgije (cijevi, profili, lukovi, reduciri, prirubnice t komadi...)

Privatno se dosta razumijem u bicikle, kosilice, trimere, motorne pile, automobile, građevinski materijal i sl.


Volim posao trgovine, vjerujem da sam i dosta dobar u tom poslu, problem mi je kako započeti vlastiti posao jer nemam 200.000,00 kn da napunim neku malu trgovinu...

Vjerujem da bih od države mogao povući onih 55.000,00 kn za zapošljavanje, ali to je dovoljno samo za režijske i početne troškove...

Kako su drugi počeli, da li je moguće uopće započeti takvo nešto bez davanja kuće pod hipoteku? Postoje li tvrtke s kojima je moguće realizirati neku vrstu partnerskog odnosa i zastupništva?

Hvala unaprijed na komentarima...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Zavisi kako registriraš firmu, D.o.o. ili obrt.

Ako recimo uzmeš robu od jednog dobavljača onda bi ti mogao dati prvo punjenja trgovine na recimo 45 dana plaćanja, a poslije ide plaćanje za 15 - 20 dana (barem je tako bilo pred određeno vrijeme), u
jednoj drugoj branši trgovine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Auto djelovi nebi bilo loše za otvorit, auta ima puno, pa i traktorskih djelova.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moram se raspitati da li ima tvrtki koje bi bile spremne na suradnju s nekom dužom valutom plaćanja, i na neku vrstu komisione prodaje. Stvarno me to zaokuplja, kako stvoriti vlastiti biznis. Mislim da imam sve što treba osim love :icon_hang:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Pazi samo da te lokalni šerifi s većim trgovinama ne pokopaju.
Ne treba ima novi igrač u dvorištu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa možeš probati s ruralnim razvojem, financiraju nepoljoprivredne djelatnosti, baš se vrti reklama, daju sredstva za mehaničarske radionice, dali bi i za trgovinu s dijelovima...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pazi samo da te lokalni šerifi s većim trgovinama ne pokopaju.
Ne treba ima novi igrač u dvorištu.

Baš mi i nije neka konkurencija u Novskoj, mogao bih se ja izboriti za sebe. Na kraju krajeva, kod svih sam skoro radio pa im znam slabosti :icon_mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Problem je kaj moraš od nekoga dobavljati iz veleprodaje. A veći kupci imaju veći utjecaj i bolje cijene. Ak si nekom trn u oku izboril se bude kod zajedničkog dobavljača da ne dobiš iste uvjete ko on. Već tu si u startu zakinut.
Ak zbilja nemaš neke konkurencije u okolici, želim ti svu sreću.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Baš mi i nije neka konkurencija u Novskoj, mogao bih se ja izboriti za sebe. Na kraju krajeva, kod svih sam skoro radio pa im znam slabosti :icon_mrgreen:

maloprodajni dučan u malom mjestu s velikim maržama , bojim se ne bu išlo

danas je sve okrenuto kupovanju na mreži ,dostava kuririma itd.
Ima još dio starijih koje se ne snalaze s tim internetom i vole opipati kaj kupuju ali mlade generacije .
ja bi se toga bojao ili okrenuo u tom smjeru
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moja želja je široki asortiman robe u koju se razumijem plus niska marža i stručni pristup... uz prisutnost na netu, trebalo bi uspjet :(nod):
Nemam još nikakvih povratnih informacija od tvrtki kojima sam poslao upit za suradnju...:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
danas je sve okrenuto kupovanju na mreži ,dostava kuririma itd.
Ima još dio starijih koje se ne snalaze s tim internetom i vole opipati kaj kupuju ali mlade generacije .
ja bi se toga bojao ili okrenuo u tom smjeru
I sve više bude opet onih koji vole opipati.....

U auto dijelovima su marže u dučanima stašno velike i tu je dobra lova. Problem je upasti u igru posto nemaš love, ali kad se taj kotač zavrti.....isto tak je i sa traktorskim i svim vezanim za poljoorivredne strojeve.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sve više je onnih koji u to ne znaju ništa ili nemaju alata da promjene običnu žarulju ili akumulator ..da ne govorim za jednostavne a ustvari kopliciranije zahvate uz koje treba dobre vještine ili specijalni alat
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Mali update. Specijalizirana trgovina je otvorena. Nije onako kako sam prvotno planirao, ali otvorio sam je u sklopu proizvodne tvrtke u kojoj radim.
Imam nekoliko pitanja, ali za početak...
Koja ulja koristite vi sa jd, fendtovima, steyrovima i drugim strojevima u poljoprivredi? Ina asortiman imam, ali dodao bih i nešto još skuplje u ponudu... Hvala unaprijed
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Metaflex doo, osnovni proizvodi su cijevni lukovi, koncentrirani reduciri i prostorno savijanje cijevi. Dodatne usluge:
Izrada konstrukcija
Popravak i remont poljopr i građ mehanizacije
Pjeskarenje
Lakiranje
Strojna obrada
Crijeva za hidraulika, remont hidrauličnih sklopova
Cnc rezanje lima
Trgovina vijčanom robom 8.8, 10.9, 12.9, ležajevi, remenje, semerinzi, ulja i maziva, crna metalurgije, oprema za zavarivanje, boje i lakovi... Asortiman se popunjava svakodnevno...

Stisnite like na face stranicu :)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Damirko,
Nemrem nigdje najti ovakav profil (ZP1104):
ZP-Profili.jpg
a treba mi jedna štanga. Bi se toga našlo pri vama ili negdje u okolini?

Ujedno pitanje i za ostale članove po cijeloj HR (pa i BiH).
 

Najnoviji postovi

Na vrh