• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako ugraditi diferencial na labinprogres mondial

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
puknuti kaže:
Dobro je, TPS je napravio korak naprijef bez mojeg znanja , i bolje za buduće korisnike da je tako ...
ZJ ... tko zna , zna ..evo pokrivam se ušima ...To ne znaći da ne mogu nabit na imenicu sve one koji zanašaju traktor na mejašima(uvrtima) , prodajete to smeće nek se i grugi nauće da ne teba štedjeti na diferencijalu .
dal bi ovo mogao malo pojasniti :scratch
ili ti je imenica tolika da na nju moze stati mnogo onih koji nemaju diferencijale :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
savoris kaže:
puknuti kaže:
Dobro je, TPS je napravio korak naprijef bez mojeg znanja , i bolje za buduće korisnike da je tako ...
ZJ ... tko zna , zna ..evo pokrivam se ušima ...To ne znaći da ne mogu nabit na imenicu sve one koji zanašaju traktor na mejašima(uvrtima) , prodajete to smeće nek se i grugi nauće da ne teba štedjeti na diferencijalu .
dal bi ovo mogao malo pojasniti :scratch
ili ti je imenica tolika da na nju moze stati mnogo onih koji nemaju diferencijale :lol:
to ti je nerazumljivo radi jezične barijere ...nešto kao vrtuljak , sve se vrti u jednoj točki ...isto tako ovi ublokirani , da ga na uvrtama natakneš vrtio bi se skoro bez otpora .
 
M

mondial

Guest
savoris kaže:
jos kad bi ove slike okrenuo kako treba a ne da mi glava radi k'o rotaciono svjetlo :roll:

da i ja sam na mojoj muti suzio tockove i lakse je za okretati , ali je problem ako je rad u strani onda nastaju problemi sa prevrtanjem (provjereno)

ali se koristim jednom cakom pri okretajnu i lakse ide , kada dodjem na okretanje citavu frezu cisto pokusavam da nagnem na jednu stranu da sto vise rasteretim jedan tocak i onda je mnogo lakse , znaci kada je okrecem nalijevo maksimalno je opteretim na desni tocak skoro da se lijevi odigne od zemlje i onda ide k'o podmazano :blackeye
to se nemoze okrenuti polako na ovaj nacin nego cisto iz zamaha :idea:


sorry
ovo je prvi puta da sam stavlja slike na forumu i kad sam vec sve napravija,sitim se da bi bilo,kako pise i u uputama ,sasvim u redu okrenuti ih
ali eto,vec je bilo kasno
nema veze-drugi put cu okrenuti da ne smeta
i naravno,fala na savjetu-meni nije problem probati okretanje s rasterecenjm tocka :mrgreen:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pozdrav svima!
Imal sam ja motokultivator HAKO koji isto nije imal diferencijal,al je imal na osovini između izlaza iz getribe i kotača
neke "freilauf"trube.
I to je radilo tak da na njoj možeš prebaciti na 3 položaja
naprijed - fixno "tojest koda ih nema" - i rikverc.
Kad bi naprimjer ukopčal ljevi kotač na položaj naprijed a desnog ostaviš fixnoga kreneš i kosiš pa kad dođeš do kraja livade samo staviš kultivator u rikverc on se sam okrene na mjestu jer tjera samo desni kotač.
Za transport prikolicom sam uvijek stavil oba u položa "naprijed" i vozil ga koda ima diferencijal,lako se mota i stabilan je.Jedina mana toga bi bilo kad bi išel nizbrdo nema kočenja motora nego počne zujat u kotačima ko na beciklu 8)
Nadam se da sam to dobro objasnil i da ste skužili!
Možda bi se mogao nači takve dvije i mislim da nebi bil neki veliki problem ih pripasati.
Ima ih dosta po nekim švabskom oglasniku pa ak imaš možda nekog rođu,teka,teku u dijaspori :?: :?: :?:
Imaju čak poseban forum za motokultivatore :shock:
samo u google ukucaj einachser forum!
 

Najnoviji postovi

Na vrh