• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Niš ne fali benzincu ak se pravilno dimenzionira.
Tih je, ne trese, nije skup u startu…a poslije to nadoknadi potrošnjom ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Naglasak je na brzini kretanja sjekire.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ide ali ne 25-30 metara dnevno. Postavio sam da se vidi brzina cijepanja i brzina sjekire. Nelo ko želi razmišljati nek uzme neke stavke u obzir. Ovo je dobito iz 21ks motora. Tandem pumpa 25+18.cm, bit svega je akumulator snage "zamajac" koji ima oko 35-40kg. Da nema njega upitno bi bilo i 25 cm pumpa.
Sad ko želi uporedi onaj benzinski motor " janmar ili drugi" bez zamajca. Koliki bi bio učinak, a gdje je potrošnja i kolika.
Benzinski motor na radnom stroju fijasko....Benzinski motor 4800 ccm na original Jepp Willisu dobro ali puno troši...Benzinski motor na Ferarriu savršenstvo.... Relativno je to.... Jedna dlaka u juhi je jako puno, a jedna dlaka na ćelavoj glavi je jako malo...
Svi mi znamo da postoje, ferari, heliosi i avioni. Neki imaju privatne i iz kancelarije "kanade" ide na safari. Gdje smo mi tu. Nije zaradio ih na ovaj način. Biti moje priče je bila opravdanosti i troškovi rada sa benzincem ili dizel. Ako neko ima milionče u šteku pa njemu netreba cjepač, već nekom običnom smrtniku da zaradi koju kintu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh