• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALIFORNIJSKE GLISTE

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
a koji je postupak dodavanje gnoja na njih i održavanja pH temperature i vlage
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
pri dodavanju gnoja napravili smo prikolicu za razbacivanje gnoja ali baca u stranu tako da se vozis pokraj boksa i ona ga puni a ph si mjeris sa ph metrom a kiselinu si snizavas sa kalcitom
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
E to ti je super da nemoraš ručno, koliko traje proces od prvog sloja stajnjaka pa do konačnog proizvoda glistala
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
E to ti je super da nemoraš ručno, koliko traje proces od prvog sloja stajnjaka pa do konačnog proizvoda glistala

a ovisi 3 tjedna mjesec dana ako dode krtica i slicno unutra onda i duze a hvala bogu to je vecinom.napravili smo tu prikolicu da ne bacamo rucno a imamo i bager tako da je sve mehanizirano
 
H

Humus123

Guest
Bavim se uzgojem kalifornijskih glista i humusa,pa ako je neko zainteresiran neka se javi!Pozdrav
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Evo jedan od mene video na ovu temu kako napraviti glistenjak.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uoqLuXRPEI8[/YT]​
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Stručno napravljeno i objašnjeno. Ja imam dva mjesta na koja odlažemo bio otpad. Jednog sam napravio od dasaka , a drugi je plastični kupovni komposter, A uskoro očekujemo i treči jer je naš gradonačelnik obečao ako pobjedi svakom kućanstvu poslati jedan. Stvar je u tome što nemam original kalifornijske gliste nego sasvim obične domaće kišne gliste . Njih polovim i ubacim u taj prostor. Interesantno je to što one daju poslije one male a ne dugačke gliste. Podlogu imaju kunićji izmet kao i sve ostalo iz vrta. Povremeno preokrenem i namoćim ako treba . Tako skupljam od proljeća do proljeća i onda sve izvadim na vrt. Ono što je na dnu bolje to uzimam za cvijeće i vočke , a ovo lošije odozgora jednostavno zaštiham. Onda ponovno polovim gliste i tako u krug.
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Kalifornijske gliste najverovarnije mozete kupiti u ribolovackim prodavnicama, kod mene ovde na sve strane se mogu pronaci kalifornijske gliste, inace one su bolje za uzgajanje jer se brze razmnozavaju i imaju veci apetit samim tim dobijemo brze humus i imamo vise glista.
 

daorsword

Novi član
Tu od
19 Sij 2018
Poruka
0
Imam cca 80m žive ograde od bršnjana, i nekoliko stabala lovora i zanima me mogu li nakon orezivanja kompostirati ostatke i koristiti ih u povrtnjaku. Također me zanima dolaze li u obzir ove dvije biljke kao hrana za kalifornijske gliste, bilo kompostirane ili direktno nakon rezanja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
nisu ti kemijski elementi (fosfor, kalij, dušik, i mikroelementi) nestali, oni su još tu...to kaj se volumen smanjio, znači da imaš manje posla... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh