• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kazan za pečenje rakije

T

Todi

Guest
Surfajući net-om u potrazi za nekim stvarčicama, naletim na slikice proizvodnje ličkog viskija, od našeg forumaša GROF-a,

2011editedty3.jpg


2012editedmj8.jpg


2013editedxm0.jpg


i naravno njegov potpis

PEČE SE RAKIJA U KOVAČI; 2003. GODINA., LIČKI VISKI U FAZI PROIZVODNJE...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
za šta služi mješalica, za mješat kom?
ja imam kazan, ali nema toga i svaki put ispadne dobro.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mješalica su ustvari dva mesingana ili bakrena lanca koja okretanjem ručke stružu po dnu kazana i time sprečavaju da se kom ne zapeče ili zagori za dno i da bi cjelu kolicinu uzburkao i time dobio još više isparavanja i brže si gotov ,a vatra gori max. 100l 45 min i gotov.
Takvi kotlovi imaju i pipu za isputanje koma na kraju pečenja.
 
T

Todi

Guest
za šta služi mješalica, za mješat kom?
ja imam kazan, ali nema toga i svaki put ispadne dobro.

koliko je meni poznato miješalica se ugrađuje u kotlove od 100L i nadalje, a služi da ne dolazi do zagaranja tropa ili ti smjese za destilaciju
 
G

GROF

Guest
Surfajući net-om u potrazi za nekim stvarčicama, naletim na slikice proizvodnje ličkog viskija, od našeg forumaša GROF-a,
2013editedxm0.jpg


i naravno njegov potpis

PEČE SE RAKIJA U KOVAČI; 2003. GODINA., LIČKI VISKI U FAZI PROIZVODNJE...

Ee, ej., kumiću!, a ča TI mogu pisat?, lipo fala za ove "iskopane" slikice, Bože moj!, ali vrime leti, koda je bilo čer - jučer.-

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - družimo - pomažemo se ...
 
T

Todi

Guest
Evo još slikica od pečenja ili ti destilacije ličkog viskija u suradnji sa Prima TT kod našeg forumaša GROF-a

dsc00662zy.jpg


dsc00671xa.jpg
 
T

Todi

Guest
Idemo dalje,

još malo slikica proizvodnje ličkog viskija

dsc00653u.jpg


dsc00655lj.jpg


i gotov proizvod za uporabu

dsc025380.jpg


dsc02540s.jpg


dsc025410.jpg


dsc02542r.jpg


LP u Jezerane

Todi
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Odlične slike!
Kolko dana vam otprilike traje fermentacija? Da li stavljate kvasce i hranu za kvasce u kom ili sve prirodno odradi samo od sebe?
 

zatvorenik

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
3
Pozdravljam ekipu na forumu!
Vidim da ste dosta stručni po pitanju pečenja rakije. Imam jedno pitanje pa bih molio pomoć ako mi netko može pomoći. Da li je ovo na slici gradir (alkoholometar) za mjerenje gradi rakije?
Ja nisam baš neki stručnjak za to područje pa ako netko može prepoznati...
Unaprijed zahvaljujem

yga7.jpg


gp0b.jpg


ly1o.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Moguće je da mjeri temperaturu parnog kotla...ili ulje u fritezi.
 

zatvorenik

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
3
Gospodo hvala na odgovorima!
Meni se isto čini da nije, ali kao što rekoh nisam stručnjak pa je bolje pitati.
Tu napravu sam naslijedio pa me čisto zanima o čemu se radi...

Moguće je da mjeri temperaturu parnog kotla...ili ulje u fritezi.

Na kakav parni kotao misliš? Možeš li biti malo precizniji?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Mislio sam na tako nešto:

Cornish_boiler_LS.jpg


201203131110250.Dampf_ULS-l_Galerie.jpg


Kotao za industriju ili za parno grijanje....obzirom da mjeri do 245°C. I stakleni je.
Imam ja slični u firmi ali za centralno grijanje ali mjeri do 90°C!
 

zatvorenik

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
3
Znam jedino da je taj "termometar" jako star, preko 30 godina...
Ali neću vas više zamarati, ovo nema veze sa poljoprivrednim forumom i pečenjem rakije...Zahvaljujem na pomoći..
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
pozz,iman kotao za pec rakiju 300 l grožđa jel netko zna gdje da nabavim drugu spiralu hladenja,ova je trneutacno losa
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pozdrav kazanoljupcima. Imam jedan problem sa svojim starim kazanom , primjetio sam da je cijev i spirala u čabru poprilično oksidirana iznutra pa mi u zadnje vrijeme rakija poprimi zelenkastu boju i bude osjetno kisela . Vjerujem da je od tog ,jer kad gurnem prst u spiralu ,ostane mi žuto ,kao hrđa na prstu . Pitanje je s čim je moguće kvalitetno oprati spiralu u čabru iznutra ,kojim sredstvom ? I da imam nekakav minivoš ne vjerujem da bi pomoglo ,vjerujem da treba nekim sredstvom ali neznam s čim ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Takav problem sam ja imao na klobuku. Potpuno ista stvar. I nema ti drugog lijeka nago fizičko čićenje sa žižanom četkom ili brusnim papirom. Ja sam sa svačim probal i nema vajde nikakve. Samo fizičko čišćenje riješava taj problem.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Hvala Žac na odgovoru ,ali nemoguće je četku protjerati kroz spiralu u čabru niti ikako drukčije fizički pročistiti ,bar mi se čini tak .Ne bih koristio kemikalije ,jer pečem od eko voća i grožđa samo za sebe. No kako već polako potkupljam šljive a kom od njih dobro čisti metale ,danas sam probao malo još uvijek friškog koma namazati po klobuku i za par sati je taj dio čistiji od ostatka,pa si mislim propasirati kom i malo razvodniti pa nasuti u spiralu čabra i naravno dole začepiti. Ali ako ,nedaj Bože ,spekne u spirali ,eto pušione.
Hvala kauboj i tebi ,proučiću ovo ,ali pojma nemam gdje kupiti te kojekakve sode ,poljoapoteka valjda?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh