• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kikiriki

  • Temu pokrenuo davorikadajke
  • Datum prvog posta
D

davorikadajke

Guest
zanima me dali postoji netko tko ima nekih iskustava sa uzgojem i prodajom kikirikija, ja sam uspio nabavit sjeme i pokuso sam zasadit i zasad mi jako dobro napreduje, pa me zanima dali postoji netko tko otkupljuje kikiriki i ako postoji netko tko se bavi sa proizvodnjom kikirikija, molio bih ga da napise neke dobre savjete ! hvala unaprijed
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Sadio je jedan kod mene prije par godina iz zafrkancije i uspjevalo je to. Tako barem kaže. Neznam gdje je nabavljao sjeme. Pržili u kuhinjskoj peći i ubijali dosadu po zimi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
El ima gdje sjemena,mi bi posadili iz zajeba I probali bi prziti..:icon_thumright:

Ima svakoga proljeća u Mađarskoj i Nagykanjiži,u sjemenarni prekoputa tržnice.To su mala pakiranja,možda dvadesetak sjemenki,ili više,nemoj me sada držati za riječ.ako oćeš,sjeti me tamo krajem februara,kada budem išla pa ti mogu uzeti ako drugačije ne nabaviš.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Johabice, ideš kod nekog zastupnika za sjemena ili ima neka dobra poljoprivredna ljekarna? Ja sam mislio otići malo do Baje da vidi guzica puta ali sam ipak rješio sjemena preko Srbije.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne,nije zastupnik,običan poljo dučan,a distribuira sjeme profesionalnih sjemenskih kuća.,plus amaterski sjemenski sortiment.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj,to ti je sada nemoguće reći - ima Bejo,sacatu,,de reuters, enzu,zki,ima dost toga,ali neke cijene su i veće nego ko nas.neke su manje.nekih stvari koje ko nas ima uopće nemaju,imaju nešto što kod nas nema,i tako...trebaš baš znati šta želiš,i onda pitati za cijenu.ja sad neznam koliko šta košta jer već par mjeseci nisam u toku,a za novu sezonu ću tek ovih dana ići u nabavu.Ako te nešto određeno zanima reci,pa kada budem išla mogu pitati.Ali,kod njih to ide većinom ako - naručiti treba,i onda je isporuka u dva tjedna.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Uglavnom nema neke razlike u cijenama kao što su i kod nas. Razlika je jedino u cijeni DUNA paprika, a ostalo se uglavnom vrti tu negdje.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
vezano za kikiriki, probao bi posijati malo kikirikija, al ne znam di nabavit sjeme... ima ko kakvu ideju?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ima u Sloveniji svakoga proljeća. U Mađarskoj je bilo svake godine,ali ja ove nisam uspjela naći.Ajd, sada nisam tolko često tamo odlazila, pa nisam valjda naletjela.
Rekni ti meni kolko bi ti toga - sjemenku,deset,sto, tisuću, milijun, miljiardu???????
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
mislim da bi mi 100 sjemenki bilo sasvim u redu za pocetak, ili je to previse?
ako kazes da ima u sloveniji, onda cu se ja zaletit do slo na proljece, ilirska bistrica i okolica mi nisu daleko... nego, u kojem tocno mjesecu da gledam za kupit?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jeeeeee,,ja ti znam za dućan u Ljutomeru koji uvijek ima.

Ajd ti meni to rekni tamo u februaru,martu,sjeti me da pitam kada malo opet budem lutala naokolo, pa tko prvi nađe.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ok.
Netko me je pitao za kikiriki na proljeće,ali već je bilo kasno
Jedne godine je u mome kraju netko posadio malu površinu, i to je jako lijepo izgledalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh