• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kilav forum maksimalno

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
U temi 549 o teskom volanu niko nema nikakvo rjesenje da da ili ponudi nesto, svi citaju ono na sta mu se digne niko ne zna ili nece da napise moguce kvarove ili kako to popraviti svi citate o svojim traktorima jedva to cekate. Ovo cete svi primjetiti naravno a niko nece ono sta treba, za sta onda sluzi ovaj forum za pricanje dozivljaja ili pustolovina
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Prijatelju kud letiš glavom kroz zid???. Kad bi na forumu bili svi majstori..onda nema potrebe za servisima. Ja sam svoju pumpu odnio u servis na reparaciju, i pošteno platio, a nisam čačkao po njoj jer nemam pojma. :mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stari ti od početka govoriš kako si pumpu rastavio , pregledao , da ti izgleda ispravo , ništa nije potrgano itd...
Tu se još da isčitati kako je tebi frka sad iskeširati za novu pumpu . večinu kvara si locirao i detektirao sam i to vrlo uspješno ..
Zadnje pitaš za opciju da blokiraš sigurnosni..tko bi pametan stao u obranu te ideje pa da ti nakon toga pukne osovina ..i onda otvoriš još par ovakvih tema preko kojih bi širio glas kako te neki forumaš zajebo .

Forum nije servis i nitko ne garantira ničim opipljivim svoje upise .

Svakodnevno sam svjedok totalno bezveznih i nelogičnih riješenja ali isto tak vidim kako ljudi nasjedaju na njih jer su oni koji ih upisuju na neki način stekli reputaciju "majstora" .

Nekada me to jako ljutilo ali danas polaku učim od drugih forumaša koji ne obaziru na njih i njihove nebulozne upise


vaš velečasni


Svi ti savjeti mogu samo poslužiti kao dobre smjernice m nikako pravo rješenje .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dragi kolega @motivell ... Ja, da znam, drage volje bi ti dao nekakav odgovor, a sto se tice da ti nitko nije odgovorio.... nisi jedini !! Ja jos cekam odgovor na dva svoja pitanja pa nista..... i jel se ljutim zbog toga ? Ne .... Nemogu svi sve znat, nit mogu svi visit cjelodnevno na forumu i svima odgovarati.... to je tak jbga
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
E to sam cekao kako svi letite na ovo na teme koje bodu oci a na ostale niko.
Nije problem iskesirati za novu nikakav ali sto, ako se da nesto uraditi sa one.
Da, sve je citavo i nepoderano ali je slaba pa bi blokiranje bilo samo ispitivanje sta je problem u svemu.
Nekima se samo sarafic bio odvrnuo pa po vama mjenjaj pumpu ne trazi kvar iako je maltene djecja igra samo ga dotegni.
Ne trazim popravak pumpe na forumu nego nesto sa cime se neko susretao pa da objavi.
Nije problem ni odneti u servis ali treba nesto pokusati pre svega.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledaj prijatelju!!!
Ti prostim oko nemožeš dijagnosticirati kvar pumpe, to nikako, nit imaš aparaturu, nit znaš proceduru, nemam ni ja i neznam ni ja, ali zato postoje hidraulični servisi!!!!!

Strikanu otišla vanjska pumpa hidraulika, skinuli, odneli u servis, ovaj ju je sredio za nekih 600 kn i evo sad uredno radi koda nikaj nije bilo, a mi isto tako nismo vjerovali niti vidjeli ikakva oštečenja!

El ti treba još šta objasniti ili je to sasvim dovoljno???

Inače, ova ti tema tu neprolazi, ali neču je brisati, spojit ću je na temu IMT 549 pa tam oda se nastavlja rasprava!!

I još da samo napomenem...što si pšostigao od nas?? Baš ništa, postigao si samo to da se povela opčenita rasprava, ništa konkretno u vezi pumpe što majstori znalci več nisu tamo u temi napisali!!

Iskeširaj oko 3000 kn za novu pumpu, namontiraj i mirno spavaj, APSOLUTNO nije nikakvo čudo što se takve stvari dešavaju na novim 549 DV traktorima, to si još imao i sreće što ti je otišla ta pumpa, mogao si biti loše sreće pa raditi generalnu motora!!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nisam pratio tvoju pumpu niti sam tebe primjecivao do sad (ocito smo na razlicitmo podforumima).
Moje je isto misljenje da je forum nekad mlitav.
Al ne znam sta bi ucinio po tom pitanju, tj. sta bi itko mogao ucinit, niti znam kako je na drugim forumima...
Misljenja sam da opcenito ljudi ne reagiraju na potrebe drugih ako sami ne tangiraju na neki nacin s temom, zasto je to tako, 100 je razloga, ali je tako...ne samo na forumu.
Mada ima clanova koji su uvijek angazirani i na raspolaganju.
Po tome mislim da su moderatori stvarno dobro izabrani.

Meni recimo nije jasno da nitko ne zna za nikakvu medjurednu frezu?!
Kompletan sjever hrvatske su povrcari, u slavoniji ima dosta duhanasa, istra...nema sanse da tih freza nema, u sinjskom polju imaju 4 komada sta ja znam...al dobro
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nije forum kilav , varate se, vec na pitanje ajmo reci o pumpi se nitko ne usudi nista reci jer se to ne popravlja preko foruma. Inace na neka druga pitanja ljudi dobiju odgovore. zivsic sta te zanima meduredna freza? Imam ja neku
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Al et vidis kako se oko ove teme okupi mnogo forumasa, a ovak nikako svak cita i gleda ono na sta mu se digne i sta njemu odgovara.......
Ne popravljam pumpu preko foruma vec neke savjete i greske, sitnice trazim koje mogu uzrokovati problem i meni malo olaksati.....
I gdje ti vidis ovde majstore znalce, jakih mi znalaca kazu mjenjaj a nijedan nema pojma da popravi nesto nego samo novo to nisu majstori i nece nikada ni biti.....
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Bitno da si ti majstor!!! Kako te nije sramota tako blatiti ove ljude ovdje koji dijele svoja isustva i znanja!? Za sve ove ljude koji su postali po forumu ja im mogu reći jedno veliko HVALA!!!
Zašto?
E pa zato što ja kao čovjek koji se razumije u mehaniku onako fušerski (trgovačke sam struke) sam uz pomoć ovih ljudi i njihovih postova na ovom forumu sam uradio generalku na 533. I za to nemoj nikog omalovažavati ovdje jer ako ti se ne sviđa jednostavno napusti forum a ja im od srca zahvaljujem za njihove savjete i ostalo jer da nije njih puno više bi njih plaćalo majstorima dobru lovu. Momci još jednom HVALA vam od mene!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
stari ti od početka govoriš kako si pumpu rastavio , pregledao , da ti izgleda ispravo , ništa nije potrgano itd...
Tu se još da isčitati kako je tebi frka sad iskeširati za novu pumpu . večinu kvara si locirao i detektirao sam i to vrlo uspješno ..
Zadnje pitaš za opciju da blokiraš sigurnosni..tko bi pametan stao u obranu te ideje pa da ti nakon toga pukne osovina ..i onda otvoriš još par ovakvih tema preko kojih bi širio glas kako te neki forumaš zajebo .

Forum nije servis i nitko ne garantira ničim opipljivim svoje upise .

Svakodnevno sam svjedok totalno bezveznih i nelogičnih riješenja ali isto tak vidim kako ljudi nasjedaju na njih jer su oni koji ih upisuju na neki način stekli reputaciju "majstora" .

Nekada me to jako ljutilo ali danas polaku učim od drugih forumaša koji ne obaziru na njih i njihove nebulozne upise


vaš velečasni


Svi ti savjeti mogu samo poslužiti kao dobre smjernice m nikako pravo rješenje .

Potpisujem, samo da nadodam..
Nekad se mora i nešto promijeniti, gefufnu i cincilator još niko nije uspio popraviti..
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Al et vidis kako se oko ove teme okupi mnogo forumasa, a ovak nikako svak cita i gleda ono na sta mu se digne i sta njemu odgovara.......
Ne popravljam pumpu preko foruma vec neke savjete i greske, sitnice trazim koje mogu uzrokovati problem i meni malo olaksati.....
I gdje ti vidis ovde majstore znalce, jakih mi znalaca kazu mjenjaj a nijedan nema pojma da popravi nesto nego samo novo to nisu majstori i nece nikada ni biti.....

PA sta trazis onda savjete ako nitko nema pojma? Ajde suti i poklopi se usima tamo. Kome ne odgovara tu moze ici jer nitko vas ne drzi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kazes da si rastavio pumpu i da je sve ispravno.Neznam sta bi ti mi vise mogli pomoci. Kako da ti kazemo da blokiras ventil i nekim slucajem nastane havarija.Trazis od nas da se potrudimo da rijesis problem na osnovu tvojih nagađanja.Potrudi se malo i ti. Rastavi je opet ,poslikaj detalje i postavi na forum.Mozda tad nesto mognemo i da rijesimo..

To je bilo sto se tice pumpe,a sad sto se tice da je forum kilav nisi u pravu.¸Moras razumjeti da "majstori" sa foruma ovo rade cisto volenterski.Ako se potrudis da malo procitas postove na forumu vidjeces da je mnogo ljudi ustedjelo novac i zivce za popravke uz pomoc foruma,a majstori sa foruma nisu im naplatili nista.Vecina nas dođe kuci umorni od posla i odvoje bar sat dva vremena za tuđe probleme.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ma koji crni volonteri, sta pomognu nekome postave par slicica i to je to koji majstori, sta sam puta procito prepucavanja i kako mole za zvjezdice i nagrade. Svi ste tu samo da bi upravljali necim, iz cistog samozadovoljavanja. Ne pisem jedini ima ih jos ako ne vidite...
Sta kada odu svi clanovi kojima se nesto ne svidja ostali bi moderatori i dva tri clana, samo da ne pogube zvjezdice i zvanje.
Cuj savjeta zamjeni pumpu a mozda samo malo zeza onaj ventil kao kod nekih sto se desavalo, sve sami silni majsori..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Motivel..
cowboypistol.gif
smanji
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
i idi
bathtime.gif
da se malo smiriš...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
@motivel
Kao prvo , ovaj način pisanja i omalovažavanja svih članova ili većine sa tvoje strane u najmanju ruku je ružan , jako ružan
Toliko ružan da se graniči sa sankcijama , zato te molim da obratiš pažnju na to

Ako niko nije uspio da ti pomogne , možda i nemože da ti pomogne jer ima premalo informacija
Postaviti neko opšte pitanje i očekivati decidan odgovor da samo dotegneš šarafić i sfve bude u redu je smiješno
Mnogo pitanja sam i ja postavio i nisam dobio meni zadovoljavajući odgovor , pa šta ?
Većinom se trudim da pomognem ljudima oko ruskih traktora jer moglo bi se reći da ih pomalo poznajem ali opet nemožem mnogima pomoći jer jednostavno ili neznam ili na osnovu nečijeg objašnjavanja ja nemožem shvatiti problem , ovo ti navodim čisto radi poređenja

Uglavnom , da završim, da vrijađeš i omalovažavaš bilo koga na forumu ja ne dozvoljavam , pa čak i da ti taj neko namjerno ne želi da odgovori to je njegova stvar
Foruma ovako funkcioniše već dugo i uspiješno i do sada niko se nije žalio ovako , možda i ti očekuješ previše , pomažemo se na forumu ali nemamo ćarobni štapić
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja temu pratim od poćetka,a vjerujem da i puno ostalih članova al kaj se tiće pumpe znanje mi je nula i onda bezveze da pišem nešto,i sad zbog nas takvih 10-20 il kolko več je forum mlitav,bolje i to nek pisat nebuloze,Puknuti kojeg mnogi shvačaju kao zajebanta i provokatora je čovjek koji ima nešto znanja oko toga i uredno je napisao kolko tolko. Da si pitao za problem vezan za motor vjerujem da bi nas više tu pisalo,ja prvi

A ja sam osobno mišljena da kome ne paše forum nek slobodno ode a ne da diže tenzije jer mu se nije serviralo rješenje
Ja sam isto znao pitat pa nije bilo odg,al zašto bi se ljutio,isto tako je i meni znalo bit upučeno pitanja na koja jednostavno nisam odg jer nisam znao il nešto treće
I na kraju ja kao ja,kao osoba da sam tak napao reklo bi se cjeli forum jednostavno se više nebi pojavljivao,nema veze kaj me niko ne vidi,niko nezna osobno al i ovak prek ekrana bi me bilo sram
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Takvih pumpi ima na TAM-ovim i Mercedes kanionima potpuno iste samo skineš remenicu i staviš spojku od svoje pumpe da ima i Fap kamion iste pumpe imaju i neki Indos viličari ali ti krača osovina da si bliže ja imam 3 rastavljene pumpe pa bi nešto iskemijali znam da ti ni je lako ali uvjek se nađe riješenje moraš biti uporan !!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh