• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kineski strojevi i alati - iskustva

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Mene su onda zajebali, ja sam isti takav šubler platio 11 eura prije dvije godine u Lidlu u Sloveniji. Inače zadovoljan sam s njim, još uvijek radi ''precizno''.
Najviše kupujem Einhel alat i do sada nisam imal problema s ničim osim s malim fleksom, skurio sam 2 ali za to sam ipak kriv.
Najradije kupujem taj električni alat u Obiju jer kako je neko prije rekao daju garanciju na sav električni aparat 5 godina.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ne jebi , koristim ga već 2 god. i radi .....radi....
Čuvaj ga od vode , jedan kaplja emulzije i mora na sušenje(baterija van ) ..moj se tako suši ziher jednom mjesečno .
Kad se to desi displaj popizdi , da ga ne otpišeš odmah bezveze .

Ne jebemm...
Meni je bio poklon, doneo mi ga tetak od Australija kada je dosao davna 2000 godina , radio je besprekorno 4 godine, i vec 6 godine stoi u garaza mrtav.
Tko zna sta mu je, jednostavo ne pali(baterija je bila ispravna).
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pomično kljunasto mjerilo/nonius/šubler/toni bler...zaliven pošteno!Tako da nebrinem više, ima da radi kao singerica BAGAT!;)

nemogu se sjetiti niti jednog PRC proizvoda da je opravdao svoju cijenu i funkciju.nevelim da je sve loše iz kine,ali ja izbjegavam i izbjegavaću koliko mogu taj jeftini šrot koji se po brodovima montira dok stigne u evropu.

Ako se nemožeš setiti...ajd proveri, ali ozbiljno - bez uvrede!
Zaviri iza svakoga aparata u kući, i pročitaj šta piše pozadi!8)
Kreni od računala, monitora, tastature, miša, TV-a, mobilnog, klime, mikrovalne...tra la la la la...itd!
Garantujem ti, da preko 50% u kući imaš proizvode kineza!!!
Tu nema boga...kinezi su zakon...
Pozdrav joe!:mrgreen:
p.s.- na brodovima se nesklapaju uređaji...to su samo priče...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Na brodovima DECA šivaju tenesice i lopte da se izbjegne zakon u radu maloljetnika!
A kaj buš kad imaju male rukice pa moreju porinuti h tenesicu!!!!
Al to manje u kini više bangladeš i te neke zemljice....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
uvijek se kaze koliko para toliko i muzike ne kazem se ne moze naletiti i na los alat od nekog poznatog proizvodaca ali sto se tice alata tipa: bušilica brusilica svrdla šarafcigeri gedore itd. mislim da takvi alati marke ping pong nemaju sto raditi u alatnici jer sve je smece odreda.Jeftinije je kupiti duplo skuplje i biti miran 10-15 godina nego jednokratno koristiti njihove alate.A ako i neki poznati proizvodac proizvodi u kini ti proizvodni pogoni su pod nadzorom svaba ili amera ili nekog drugog...ja do danas nisam naisao na gore spomenute alate da su icem valjali a da su bili kineski a bilo ih je puno...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
meni osobno smeta na koji način "zapadni" proizvođači prikrivaju porijeklo svojih strojeva. Jedan primjer, tvrtka Metabo, vrhunski strojevi, al sam skužil da kod njega ak piše "made in Germany" onda je i proizveden u Njemačkoj, a ako piše "made by Metabo", e onda je kina ili neka druga takva zemlja...znam da to zbunjuje i marketing strašno dobro radi da to što više zakamuflira,,:mad:. Ili ono, "assembled in USA" ili "PRC" itd.
Ako još netko zna neke cake, nek slobodno napiše!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
podrijetlo proizvoda-Njemačka
zemlja proizvodnje-Kina
ono iznad je uvijek istaknutije nego ovo dolje i to im je fora

inace za metabo samo rijeci hvale,najjaci su i bosch plava linija
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
podrijetlo proizvoda-Njemačka
zemlja proizvodnje-Kina
ono iznad je uvijek istaknutije nego ovo dolje i to im je fora

inace za metabo samo rijeci hvale,najjaci su i bosch plava linija

tak je i na mojoj pumpi.....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sto se tice einhell alata,ja sam prezadovoljan,aprat za varenje mi je od tog prpizvodjaca,brusilica,busilica.slajfarica,ubodna pila i jos mnogo toga je einhellovo,i dan danas radi ko sat ni jedno ni je zastalo,a posto radim i na selu i ovde u gradu,dupliro sam alat,i kupovo neke njemacke i platio ih skuplje reko valjda kvalitetnije je,za par mjeseci to je sve pogorelo,ili cetkice ili prekidaci ma zajebancija zesca,a ovaj stari einhill alat radi li radi a ima 8god,
sa kinezima se nikad nezna mozes potrefiti na dobro a mozes i na skroz lose,kljuceve od njih nikad ne uzimam,jer ih slomim na prvom odvrtanju,a kad na primjer kupim bravu za vrata i platim je 10 eura i kad vidim na njoj made in china e onda dobro popizdim
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Od einhella imam samo onaj fen za vrući zrak...sav se istopio:finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Od einhella imam samo onaj fen za vrući zrak...sav se istopio:finga:
Nepravilna primjena. Kad ga ugasiš, moraš ga odložiti vertikalno, da se ohladi. Nije taj jedini takav ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Daklem ne može se reći da ne grije

Fakat ispunjava svoju zadaću, makar ga najviše koristim za raspirivanje žara kod grilla:rolleyess:

Nepravilna primjena. Kad ga ugasiš, moraš ga odložiti vertikalno, da se ohladi. Nije taj jedini takav ;)

...da čuo sam to, al to važi sam za punog mjeseca:lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Fakat ispunjava svoju zadaću, makar ga najviše koristim za raspirivanje žara kod grilla:rolleyess:



...da čuo sam to, al to važi sam za punog mjeseca:lol:
Ni jednom ni drugom ne bi trebao biti problem raskopati fen i prespojiti tako da se grijač može isključiti a da ventilator raspuše spiralu prije nego ga potpuno ugasiš .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Što se tiče alata tu za mene vrijedi "Bolje stari švabo nego novi kinez"

To potpisujem, samo sad ne znaš jel i novi "švabo" možda ima kose oči.:madmana:

Ma ne budem se sad sa tim igral...tolko je deformiran da ne znam di su šerafi...
U biti trebalo bi samo prespojiti ventilator direkt, da non stop radi dok je uštekani u utičnicu.
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Zato u obzir dolazi samo "stari švabo" iz razdoblja istočne i zapadne Njemačke, tad se pravio alat kak Bog zapovjeda.
 
J

jopo

Guest
ja u brico store kupim parlafon za 1 stan za139 kn unutarnja jedinica sa slušalicom i vanjska u alu kućištu sve spojim po priloženoj šemi otvara i el. bravu i već misec i po dana radi odlično i po kiši s vjetrom. sličan e.u.konkurentski proizvod košta cca 4x toliko
jedini minus kad neko pozvoni ko da si na kolodvoru :madmana: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ni jednom ni drugom ne bi trebao biti problem raskopati fen i prespojiti tako da se grijač može isključiti a da ventilator raspuše spiralu prije nego ga potpuno ugasiš .
Nije ti to baš izvedivo. Naime, svaki jeftiniji fen ima otcjep na grijaču za pogon ventilatora. Dakle, grijač mu služi kao naponsko djelilo, jer su motoričći ventilatora redovito na manjem naponu od napona mreže. Na taj se način ujedno izvedu i dvije brzine puhanja. Dakle, nema puhanja bez grijanja i zato se fen mora ostaviti s vrhom prema gore.
Jednako je tak riješeno i na fenovima za sušenje lasi(h).
 

Najnoviji postovi

Na vrh