• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KIVANO

D

DADOVRT

Guest
SVE DIVNO KRASNO AL NEKA BROŠURA ILI SL. SA ILUSTRACIJAMA O UZGOJU ZA TOTALNE POČETNIKE.KAKO KADA ZAŠTO ITD. ZA LAIKE. OK NISAM BAŠ TOLIKI MUTU DA MI TREBA CRTATI. MISLIO SAM NA UZGOJ I AK MOŽE NA MOJ MAIL dadomiti@gmail.com
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Što je kivano?
od brošura ćeš malo ili nimalo naučiti o proizvodnji povrća nego preporučam knjigu POVRĆARSTVO tisak Zrinski d.d. Čakovec i SUVREMENA PROIZVODNJA POVRĆA od Zdravka Matotana, Nakladni zavod Globus.
 
L

LIMA

Guest
Kiwano je nekakvo voće. Zovu ga još ukrasni krastavac, al nema veze sa krastavcem. To ti je bolje pitati nekog voćara.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mislim ipak da je kiwano iz porodice krastavaca. Imao sam jednu godinu posađeno nekoliko sadnica u rajčici. To je bilo toliko divlje da je napravilo tunele. Ima okus i miris krastavca, eventualno se osjeti neki šečer u tome. Sve u svemu ništa.
 
L

LIMA

Guest
Je, baš surfam. Iz porodice krastavaca. Ima biljku i listove slične krastavcu, a okus između kiwia i dinje. Zanimljiva biljčica. :D Uglavnom ga guraju u kategoriju"egzotičnog voća".
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
E onda ćeš o njegovu uzgoju sve pronaći u knjigama koje sam preporučio. Izvrsne knjige i svakom proizvođaču povrća ih preporučam.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan gdje bih mogao naći više toga o sadnji kivana?jet to netko sadi?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dobar dan gdje bih mogao naći više toga o sadnji kivana?jet to netko sadi?
Ja probao na foliji na otvorenom ali ništa posebno. Bilo je samo par komada plodova po sadnici. Mislim da bi ga trebalo probati na mrežu kao krastavac, ali nisam imao volje dalje da isprobavam.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo par slika; proljeće je pa uskoro kreće sjetva i ovog povrća:



Uploaded with ImageShack.us

p.s. Nije moje; našao na Internetu, al' mi se svidjelo ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo par slika; proljeće je pa uskoro kreće sjetva i ovog povrća:

p.s. Nije moje; našao na Internetu, al' mi se svidjelo ;)

A gdje se može nabavit par sjemenki za probu.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
prodajem sjemenke kiwana, 30kom 15kn, za sve ostalo pošaljite pp ili telefon: 0955943434 :(hi):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo kivano uzgojen u SLO, kao i čajota.
22726182.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Aprila u posudu, 15-og maja u zemlju vani, rod dvije sadnice 110kom. prošle godine jedna 133kom.
22731541.jpg

22731528.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koliku površinu su ti zauzele te dvije sadnice?
I kada si počeo brati tikvice?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prva slika slikano 25-08-2015, još par metara u širinu, pobrano 04-10-2015.
 

Najnoviji postovi

Na vrh