• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kiwano?

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
taj lik prodaje neke spike o nekom djedu i babi koji siju 6jutara tikve i stignu dobro zaraditi.Ako je glavno tržište tih proizvoda Nizozemska,Engleska Švedska kakva je cijena 1kn -kg mislim da on zaradi deset puta više nego proizvođač.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
taj lik prodaje neke spike o nekom djedu i babi koji siju 6jutara tikve i stignu dobro zaraditi.Ako je glavno tržište tih proizvoda Nizozemska,Engleska Švedska kakva je cijena 1kn -kg mislim da on zaradi deset puta više nego proizvođač.

6 jutara je 2 Ha, pa šta će djedu i baki toliko love!?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a kivano čuvaš od 9. do 6. mjeseca nagodinu, trifrtalj ga hitiš jer je strunul, a drugo ti plati po kunu?, kolko košta modlica i gajbica u kojima moraju čubit u grijanom skladištu cijelu zimu?
jooooooooooooooooojjjjjjjj...grrr...:toimonster:

Danas na radiju načuo da će bit predavanje neko o proizvodnji povrća ali nisam čuo sve samo znam da se spominje grijani prostor sutra ću bolje slušat ili potražit na intern. o čemu se radi
.
p.s. evo pronašao sam ga.
14,00 – 15,00 sati: “UZGOJ EGZOTIČNOG VOĆA”

- Ivan Šulog, proizvođač egzotičnog voća
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
A po kojoj to računici izađe 6kj=2ha
Ma to je ugrubo bilo,,, ak budemo točnije onda 3 i pol Ha :)

Danas na radiju načuo da će bit predavanje neko o proizvodnji povrća ali nisam čuo sve samo znam da se spominje grijani prostor sutra ću bolje slušat ili potražit na intern. o čemu se radi
.
p.s. evo pronašao sam ga.
14,00 – 15,00 sati: “UZGOJ EGZOTIČNOG VOĆA”

- Ivan Šulog, proizvođač egzotičnog voća

He he, kakav je on to proizvođač !!
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
jel rekao kako sjeme uvaljuje ljudima koji su troškovi rizici i slično, vi snosi sav rizik šulog ništa, pokupi što mu se sviđa, otkupna cijena kiwana za izvoz je minimalno 6kn, repromaterijal, ambalaža, radnici kakve tu zarade i koristi ima osim za njega neznam, lopov
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Ja sam prije nekoliko tjedana kupio kiwano u trgovini, bio je na akciji jer je cijela kašeta več bila istrunula pa sam ga platio samo 4kn. Pustio sam ga da još koji dan dozori da pokupim sjemenke. Osim "neobičnog" izgleda nema tu ništa spektakularnog oko tog kiwana. Okus je nedefiniran, nit smrdi, nit miriše. I još bi sve bilo ok da se plod ne sastoji od 90% sjemenki. To je nešto šta kupiš jednom i nikada više. Sijat ću ga na proljeće iz radoznalosti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
za sve koji se budu slučajno upustili u uzgoj kivana, tek napomena da se salatni krastavac po 50 lipa/kg više isplati...:mrgreen:
samo se ne sijećam kad smo ga prodavali po toj cijeni....:rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh