• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

klima za kombajn

Stricina

Novi član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
24
Pozdrav ja isto po tko zna koji put namećem temu ali evo je ugradnja klime za kombajn da li je netko to pokušao ugraditi i od čega,,ja sam planirao od nekog starijeg auta ili nešto slično pa se još dvoumim to je puno posla i svega a opet ne znam hoće li moć to sve funkcionirati,,,ako je netko nešto uspio ugarditi neka puca:Kiss::fiery:
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Pozdrav, posto se kod nas ne moze naci pravi majstor za klime odlucio sam poceti sam servisirati svoju klimu. Dosta sam iscitao ovu tematiku i krenuo bih u nabavku alatki. Uzeo bih alat za punjenje koji se krece oko 450-460kn, vakum pumpe se krecu oko 800kn (ali sam video da se moze napraviti od kompresora sa frizidera ili zamrzivaca pa cu videti je li to izvodljivo), ulje za r12 plin, uv boja sa uv lampom i naocalama. Ulje i uv boju bi dodavao u zuto crevo gde ide plin, ulja ide 5-10ml a uv boje 7.5ml za sisteme do 1.5kg plina. Mislio sam prepravljati sistem na r134 plin ali mi se ne da, trebalo skinuti kompresor pa iz njega izvuci staro ulje i staviti novo, gumice bi isto trebalo promjeniti.
Zanima me da li mislite da bi trebalo jos sta od alatki ili je ovo dovoljno?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
R12 plina se više ne može nabaviti nigdje,najbolje ubaciti R134a,boja i naočale nisu potrebne jer kad se izvakumira sistem i ako ne pada podtlak nakon određenog vremena to je dovoljno.Potrebna ti je menzura uz manometre da znaš količinu plina koju trebaš ubaciti i naravno podatak koliko ga ide u koji sistem.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
R12 više nema, može se prepravit za r134, ima na youtubu dosta videa di je objašnjena procedura za prenamjenu,nije jednostavno ali ako si radiš sam isplativo.
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Majstori za frizidere jos imaju toga plina, sredio sam si pojeftino plin kod jednog majstora za frizidere. Problem je sto sistem verovatno pusta negde i moram kupiti boju da izvrsim inspekciju gde pusta da bi mogao zameniti taj dio. VIdeo sam da cak ima i lepak koji zacepi male rupice gde pusta plin ali nisam naleteo da ima kod nas. Znam koja je procedura, boca se stavi na vagu i napuni se sa odredjenom gramazom. Sada nesto razmisljam, ako bi prepravio sistem na r134 plin mogao bi mi ga puniti auto serviser nedaleko od mene. Punjenje mu je 200kn a fino ti napuni sa onim strojem koji vakumira, napini uljem, bojom a zatim plinom. Hvala puno za predloge, moglo bi ovo izaci dosta jeftino.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mi smo na kombajnu prešli sa starog plina na novi(R134),ništa puno nismo mijenjali,sistem ispraznili,nalijali novo ulje,novi plin i radilo 3 sezone bez greške..
 

Najnoviji postovi

Na vrh