• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knapsack sprayer...koliko puniti bateriju 1.put elektricnoj prskalici

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
Dragi prijatelji, kupila sam Knapsack sprayer prskalicu, ali nigde ne pise koliko se baterija 1.put mora puniti...Sada mi prskalica bas treba, a niko ne zna u mojoj okolini...
Kada ukljucim bateriju na struju, lampica na punjacu je crvene boje...ali, koliko se 1.put puni baterija ? Negde citam da 1.treba da se isprazni...Nije mi nista jasno, neka mi pomogne neko ko se razume, sto pre - to bolje.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Na koliko je bila baterija kada si je tek stavila puniti, ako ima kakav indikator? I koji tip baterije je unutra, ako znaš? Danas u vrijeme konzumerizma se baterije puno češće proizvode i prodaju i samim time kraće stoje na skladištu pa su memorijski efekt i oksidacija ćelija manje izraženi. Bilo bi dobro ostaviti je 24 h za prvi puta da se to dvoje poništi koliko je moguće, pogotovo ako punjač nije brz.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
domy, evo sada gledam...Ja sam samo na sekundu ukljucila punjac na struju da vidim kako ce lampica da sija i sija crveno, a indikator postoji samo nista ne pokazuje...Za bateriju ne znam, posto ne moze da se otvori i vidi...a punjac je model:
CL-1202-1
INPUTAC 220V 50/60Hz
output:12V 1.3A


Ne znam da li da uslikam prskalicu, pa da pokazem i punjac dok je ukljucen...ili sta vec ?
Ovo je za moje roditelje koji su kupili ovu prskalicu a ni sami ne znaju...Negde sam na internetu videla da pise 6h 1.put punjenje, ali nisam sigurna i strah me je sta ciniti...Jos cu nesto da zeznem, pa sta onda...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Ma samo napiši specs baterije ili točan model prskalice jer koliko vidim po googleu, tu su mahom baterije od 7-8 Ah i više, a one se s tim punjačem sigurno neće napuniti za 6 h, možda ni za 12 h, jer nakon nekih 70-80% struja punjenja krene opadati. Ostavi na punjaču 12-24 h i ne sekiraj se.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
Domy, evo napisacu sta pise na kutiji prskalice
BEGER Manually battery sprayer 18L
Model: Battery and Manual 2 in 1 Sprayer
(without fixing rod and handle)
Capacity: 18L
Telescope Stainless Lance and Plastic
Nozzle(one Lance)
Battery: 12V-8AH
Pump: 3.6L automatic Motor


To je sve sto pise na kutiji.
A n.p.ako se pre tih 12-24h ukljuci zelena lampica tokom punjenja - da li da iskljucim punjac sa struje ili ne ?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
OK, regularno punjenje ti neće trajati ispod 6-7 h, sad ga ostavi na 12-24 h bez obzira na lampicu, dulje od toga nema potrebe.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Čim se upali zelena lampica baterija je puna i neče se dogoditi ništa ako ostane još jedno vrijeme na punjaču.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
domy_os, jlukaci7, hvala vam. Nemate pojma koliko ste mi pomogli, gde bih ja to znala, nemam nikoga ko ima tu prskalicu u okolini...a ovi moji ne znaju, nit su prodavca pitali...

Imam neko upustvo pise 10-15 sati ali nigde nema da pise za 1.put...Jedan poznanik mi prica da prvo treba baterija da se isprani ! Kako da se isprazni, meni ni onaj indikator ne pokazuje nista, samo lampica svetli crveno kad se punjac ukljuci u struju...
Znaci 12-24 h, bez obzira ako se i pre upali zelena lampica...a svaki naredni put, kao sto pise na tom uputstvu 10-15 sati i na svaka dva meseca puniti bateriju u slucaju da se ne koristi...?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Nije vezano uz prskalicu nego generalno uz baterije i punjače, svuda je to slično, samo se punjač tvornički drugačije "poštima" ovisno koja baterija je u igri. Postoji različita kemija i broj ćelija u njima pa su samim time i drugačiji naponi i struje punjenja. Da sad ne idemo previše u širinu...

Ako se baterija skroz isprazni, onda će ti cijelo punjenje trajati barem 9-10 h po nekoj mojoj procjeni, ali nemoj baš da se baterija često do kraja prazni, bolje da se dopunjava svaki dan po malo. Ako se prskalica neće dulje koristiti, onda bi trebala biti spremljena s baterijom na otprilike 50-60% kapaciteta kako bi joj se vijek trajanja prolongirao. Znači ako s jednim punjenjem izdrži dva dana (bubam), odradi taj jedan dan i onda je spremi. Nakon pola godine ili koliko već kada je budeš opet koristila, napuni je do kraja i nastavi dalje raditi.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
domy_os, hvala vam puno, ja se sama nikada ne bih snasla...

Recite mi, molim vas, jos ovo...Kad ukljucim sada punjac u prskalicu (a jos uvek ne u struju), lampica na punjacu sija zeleno...a onda kada punjac ukljucim na struju, sijalica je crvena...Je l to ok ?

Ja cu veceras da stavim oko 6 bateriju da se napuni, pa cu puniti kako ste vi rekli 12-24 casa.

Znaci, iako se bude pre tih 12 h lampica ukljucila da sija zeleno, da ne panicim, posto je to sve ok ?

Valjda ce i indikator da pokaze kada je i koliko napunjena baterija ?!

Javicu vam povratne informacije ovih dana.

Hvala vam mnooogo.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
To je malo glupo, na ulazu bi trebala biti dioda kako baterija ne bi napajala punjač, a i voda bi mogla napraviti kratki spoj na konektoru. Ili je možda predviđeno za napajanje nekih dodataka? Je li to ova prskalica?


Kako god, za 4000 dinara mi ne odaje neki dojam kvalitete, tu je bila maksimalna štednja na materijalu, samo baterija je pola cijene. :(
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
Na ovoj prskalici pise samo BEGER sprayer CE ali je sve ostalo kao na videeu...dakle, to je - to.
Moji nisu nesto posebno obracali paznu, bitno im je bilo samo da ne nose na ledjima onu tesku, rucnu, prskalicu...Videcemo...Nesto je malo i bezveze da u uputstvu nista nema pojasnjeno detaljnije...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ako je to ovakva kao na slici imaš odostraga mali kao voltmetar koji imaju crvenu i zelenu diodu i oznake L (LOW tj nizak napon prazna) N (NORMAL - puno) i H (HIGH previsok napon) kada je baterija ( akumulator) pun svijetli crvena i zelena kada je prazan svijetli samo crvena plus da i punjač ima na sebi diodu koja kad puni svijetli crveno a kad je akumulator napunjen onda svijetli zeleno, mada kod nekih to radi a kod nekih ne ( kao i obično kod mejd in čajna proizvoda ) . Uključivanje je moguće na dva načina jedan je preko prekidača i onda daje puni pritisak, drugi je preko ovog gumbića tj. potenciometra i onda se podešava pritisak s time da ako se želi podešavati pritisak onda onaj prvi prekidač mora biti ugašen. strelica pokazuje voltmetar na kojem se vidi napunjenost akumulatora. BTW unutra je obični olovni akumulator od 12V tako da nema potrebe za pražnjenjem i ponovnim punjenjem kao kod nekih baterija.

 
Posljednje uređivanje:

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
Jeste, to je ta prskalica. Ja sam oko 6 veceras ukljucila punjac na struju i sada mi lampica na punjacu svetli zeleno...Ja nameravam sutra oko 9-10 ujutru iskljuciti punjac iz struje. To je ok sve ? Brine me kad vidim da je lampica zelena tj sija zeleno, a proslo je svega oko 5 sati od ukljucivanja na struju.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Neka te to ne brine, to je dobar znak, znači da baterija nije stajala prazna na skladištu nego tako na nekih 50% kako sam ti gore preporučio. Čuvanje skroz prazne baterije dugoročno oštećuje bateriju i onda u najboljem slučaju izgubi 10-20% kapaciteta, a nekad se više ne može ni oživiti.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
:ppozdrav:Hvala vam domy_os Ja vas izmaltretirah ceeelog dana. Hvala vam puno. Sacekacu 12 sati pa do 24h, kako ste mi rekli...

Neizmerno hvala.
 

Josifa

Novi član
Tu od
31 Srp 2021
Poruka
9
Dragi prijatelji, samo da se javim. Nisam mogla odmah, imala sam problem sa internetom, uglavnom - sve je proteklo super, prskalica radi i sve je u najboljem redu. Mnogo ste mi pomogli, hvala vam puuuuno.

:ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh