• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ko tu koga...

N

novi

Guest
Ljudi bok!

Kako je moguće da npr. zetor 6245 88. god. i 7340 iz 98. imaju istu cijenu(11000-12000 eur). Ili slučaj sa radnim satima- npr. Landini (prodavao se preko vb leasinga) 2005. godište ima 1900 rs, a gore navedeni traktori 2500-3000 rs . Znači, netko je 98. god.i skeširao 40000-50000 dm-a i do danas napravio 2500 rs??? Tko je tu lud?
 
J

jokapz

Guest
e tako ti je to kad kupuješ... Zajebancija da boli glava. ak imaš novaca najbolje ti je kupiti novo izbiješ kapitalna i pdv i imaš novi traktor a ak uzimaš polovni moraš puno tražit da nađeš dobar polovan traktor... Znaš kak je ide na prodaju kad se nešt poćme kvarit a ak je traktor dobar onda puno traži. Za zetora 7340 turbo nije ti puno dat 10 tisuća eura to im je neka realna cijena ak je u dobrom stanju....
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
dobro ti je joka rekao ako je ovaj 88god 3do 4 tisuće uzmi odmah ako je skuplji uzmi novi i miran si dok ga god paziš
 

amok

Novi član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
6
Pa zbog cega im je cijena tolika kada se uporede dva zetora npr. 60 ks, jedan 89 a drugi 97 ili neko mladje godiste, a cijena gotov pa ista. Da li su ovi stariji zetori do 93 kvalitetniji (materijal) od ovih novi? citao i cuo od nekih da su noviji zetori osjetljiviji (mekaniji) u odnosu na ove starije. Ne znam sta da vam kazem. Trazim zetora i glava me boli od ovog vise:? pomagajte
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nemoj tražit zetora pa te nebu glava bolela ni prije ni poslije kupnje.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne mora značit da su mekaniji,ja imam zetora 3340 95godište kupljen nov za 20 000 DEM kada je najmanje bio potreban i sad ima 1200 sati,nikad nigdje ožuljan niti siljen ore sa plugom 2x10", vozi prikolicu od 4T i freza sa frezom od 160 cm i da ga sad prodajem nebi ga dao ispod 9-10 000 eura pa ko njemu a ko od njega. sad ljudi baš i to ne gledaju ali nov zetor od 40 000 eura i isti takav deutz fahr, ja bi rađe kupio zetora zbog toga jer bi DF nema kompresora koji je 2000 eura nema zadnjih poteznica isto 2000 eura i još takvih gluposti,na kraju se sabere da je DF sa istom opremom skuplji od zetora 10 000 eura. evo sad na valtri se zadnji brisač naplaćuje 300eura a jebeni zetor iz 80-ih ima to u standardnoj opremi
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ne mora značit da su mekaniji,ja imam zetora 3340 95godište kupljen nov za 20 000 DEM kada je najmanje bio potreban i sad ima 1200 sati,nikad nigdje ožuljan niti siljen ore sa plugom 2x10", vozi prikolicu od 4T i freza sa frezom od 160 cm i da ga sad prodajem nebi ga dao ispod 9-10 000 eura pa ko njemu a ko od njega. sad ljudi baš i to ne gledaju ali nov zetor od 40 000 eura i isti takav deutz fahr, ja bi rađe kupio zetora zbog toga jer bi DF nema kompresora koji je 2000 eura nema zadnjih poteznica isto 2000 eura i još takvih gluposti,na kraju se sabere da je DF sa istom opremom skuplji od zetora 10 000 eura. evo sad na valtri se zadnji brisač naplaćuje 300eura a jebeni zetor iz 80-ih ima to u standardnoj opremi

Svi,al baš svi novi traktori imaju sve dodatnu opremu. Pa čak i taj brisač šta si spomeno. Primjer mi smo uzeli novoga DF i dobili smo u standardu prednje blatobrane a dok se to kod Same naplačuje,a traktori su isti sve imaju isto samo drugu boju i drugi naziv. Pa kao i donja poteznica koja se dodatno naplačuje ili ona kamijonska. Čovjek iz susjednog sela je ljetos uzeo novoga Deutz-Fahr Agrotron 630 ttv (200 ks.) i nije dobio kamijonsku poteznicu. To ti je stvar dogovora i cjenkanja kod kog kupuješ novi stroj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Od uvjek je pola svijeta za prodaju , pola za kupnju .
Pa to kako voli
 

amok

Novi član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
6
mene ne zanima niti jedan drugi traktor osim zetora, niti me zanima oprema koja dolazi uz njih, nego generalno neke stvari (motor, mjenjac, kvacilo, kvarovi, opravke). svaki traktor je dobar u zavisnosti ko ga vozi, za sta ti sluzi i sta zelis njime. a po tvom savjetu Toma 3340, novo je ipak novo. jel tako?:D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Svi,al baš svi novi traktori imaju sve dodatnu opremu. Pa čak i taj brisač šta si spomeno. Primjer mi smo uzeli novoga DF i dobili smo u standardu prednje blatobrane a dok se to kod Same naplačuje,a traktori su isti sve imaju isto samo drugu boju i drugi naziv. Pa kao i donja poteznica koja se dodatno naplačuje ili ona kamijonska. Čovjek iz susjednog sela je ljetos uzeo novoga Deutz-Fahr Agrotron 630 ttv (200 ks.) i nije dobio kamijonsku poteznicu. To ti je stvar dogovora i cjenkanja kod kog kupuješ novi stroj.

Da je baš sve tako nije.

Punu to zavisi i sam trgovac koji prodaje traktore ili bilo koji stroj,ima onih kojima je interes prodat čim bolje opremljen traktor,a ima i onih koji svaku sitnicu naplate.

primjer:rođak mi kupio DF 430,nije dobio ni jednu rotaciju,(ima postolje za dvije),nije dobio radio ni zvučnike,obična vuča iza ona,...

Mi kad smo kupovali Hurlimann sve to je bilo na traktoru bez da je navedeno pod dodatnu opremu.

Ovo sam naveo samo kao primjer,nije bitno što de radi o tim traktorima.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Da je baš sve tako nije.

Punu to zavisi i sam trgovac koji prodaje traktore ili bilo koji stroj,ima onih kojima je interes prodat čim bolje opremljen traktor,a ima i onih koji svaku sitnicu naplate.

primjer:rođak mi kupio DF 430,nije dobio ni jednu rotaciju,(ima postolje za dvije),nije dobio radio ni zvučnike,obična vuča iza ona,...

Mi kad smo kupovali Hurlimann sve to je bilo na traktoru bez da je navedeno pod dodatnu opremu.

Ovo sam naveo samo kao primjer,nije bitno što de radi o tim traktorima.


e pa po meni ne zavisi puno od trgovca(trgovci su ti ono samo ko je manje pokvaren jer da je pošten nikad nebi zaradio) nego od kupca koji kupuje stroj ,a ako je sposoban cjenkat se sve to će dobit uz traktor bez plaćanja.tako ima jedan čovjek kod mene nikad ga nećeš uspjet prevarit ali neće ni on tebe jer je pošten. 2008 je taj isti čovjek kupovao clasa sa prednjim utovarivačem na sajmu u gudovcu i cijena mu je bila oko 64-65tis eura a on ga je kupio ja 55 jer je bio sposoban i cjenkao se i spustio cjenu punih 10 tisuća

a novo je uvijek bilo i bit će novo samo nemaju svi novaca za novo,ali bolje nov zetor nego polovan jd sa 6000 sati i još toliko skinutih.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da je baš sve tako nije.

Punu to zavisi i sam trgovac koji prodaje traktore ili bilo koji stroj,ima onih kojima je interes prodat čim bolje opremljen traktor,a ima i onih koji svaku sitnicu naplate.

primjer:rođak mi kupio DF 430,nije dobio ni jednu rotaciju,(ima postolje za dvije),nije dobio radio ni zvučnike,obična vuča iza ona,...

Mi kad smo kupovali Hurlimann sve to je bilo na traktoru bez da je navedeno pod dodatnu opremu.

Ovo sam naveo samo kao primjer,nije bitno što de radi o tim traktorima.

Evo šta smo mi uzeli DF 410 isto nismo dobili rotaciono cvjetlo nego smo morali tj. htjeli kupit i dođe 200kn. Radio i zvučnici isto nismo dobili nego smo mi kupili radio i poslali ga poštom neka ga namontiraju ali sa njihovim zvučnicima.Kad smo došli po traktor ja primjetim da su prljavi zvučnici i on kaže da novi dođu ko sv. petra kajgana da se neisplati take ovalne kupovati da su ovi jeftiniji no ajde bili smo pošteni pa smo prodavaču dali 200kn a on ih laganini smoto u đep no neka mu je. Rođak u Trgo-gei kupio XB-Max 100 i isto nije dobio radio pa se snjima u trgovini cjenko za njega pa ga je dobio i kad je došao po traktor onda su ga pred njim montirali. Naručio ga je i sa klimom,zračnim sjedalom i gumama 420-34 i 380-24,a dobio ga je bez klime i sica a gume je dobio 540-34 i 480-24. Klimu su mu odbili od cjene a sic su mu dali iz drugog traktora,a gume su htjeli da ih nadoplati a on je reko da neče platit nego da si ih skinu a na kraju nisu ih skinuli.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
@amok zetor od 1990. do 2000.g. skoro pa svi isti. u kavliteti nema razlike. one stare serije, koje su imale gore mjenjač, e to je več nešto drugo. oni su i bili kvalitetniji ali danas su več izrađeni. tak da takvog starog ćeš teško nać. a ako ga i nađeš precjenjen će biti.
imam 7340turbo 1998 godina. i po kvaliteti isti kao i 6245 kojeg imam od 1990. prednost jeftini djelovi. i naravno da uvjek gledaš da je traktor čim manje poderan. a tek onda biraš koje ti ks snaga odgovara.
ja se sprmam sredit motor na 73-ojki malo sisa ulje i ima nekih nedostataka, pa da me ne hebe u sezoni sad ćiu ga sredit pa ćemo vidjet jer bude kaj s njega. osim ako ga ne prodam u međuvremenu.
inaće traktori su srednje klase i ko ne radi puno odlični su.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Evo šta smo mi uzeli DF 410 isto nismo dobili rotaciono cvjetlo nego smo morali tj. htjeli kupit i dođe 200kn. Radio i zvučnici isto nismo dobili nego smo mi kupili radio i poslali ga poštom neka ga namontiraju ali sa njihovim zvučnicima.Kad smo došli po traktor ja primjetim da su prljavi zvučnici i on kaže da novi dođu ko sv. petra kajgana da se neisplati take ovalne kupovati da su ovi jeftiniji no ajde bili smo pošteni pa smo prodavaču dali 200kn a on ih laganini smoto u đep no neka mu je. Rođak u Trgo-gei kupio XB-Max 100 i isto nije dobio radio pa se snjima u trgovini cjenko za njega pa ga je dobio i kad je došao po traktor onda su ga pred njim montirali. Naručio ga je i sa klimom,zračnim sjedalom i gumama 420-34 i 380-24,a dobio ga je bez klime i sica a gume je dobio 540-34 i 480-24. Klimu su mu odbili od cjene a sic su mu dali iz drugog traktora,a gume su htjeli da ih nadoplati a on je reko da neče platit nego da si ih skinu a na kraju nisu ih skinuli.

To je politika kod prodavača,mala večina njih naručuje traktor iz tvornice onakav kakv se dogovre,naruči se u tvornici ono kaj se kasnije ne može lako premjestit(powershift,el.reverzer...i te sitnice)
Ostalo sve se naručuju putem drugih traktora i samo se mjenja u radioni prije isporuke.

Meni bi bilo svejedno ako bi montirali pred mnom neki dodatni dio koji sam naručio ili ne,samo ja hoču da dobijem ono kaj sam i platio.

A i naravno treba znat pregovarat s trgovcem,kako su rekli neki dan na televiziji.."ako želiš uspjeti moraš se znat služit jezikom,a pravom profesionalcu to nije problem".:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh