• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kočnice na 577

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a znam - nema mu pomoći, odstrel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
I na našem 577 isto mu blokiraju kotači,pogotovo kad je malo hladnije..
Nema ni 1 kočnicu :oops: 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
DF&Torpedo kaže:
A kako je na tehničkom pregledu, kako to prolazite bez kočnica?
Pa uvijek postoji "crna" veza ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa na seoskom tehničkom nitko nikome ne gleda kočnice, bitno da je signalizacija i štop svijetlo ispravno i prolazak je zagarantiran :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA kaže:
Pa na seoskom tehničkom nitko nikome ne gleda kočnice, bitno da je signalizacija i štop svijetlo ispravno i prolazak je zagarantiran :mrgreen:
Znaš da u Đurđevcu na tehničkom radi Novigradec (moj prijatelj)? :mrgreen: Budem ja njemu rekel da vi imate neispravne traktore...

A u Novigrad dolaze iz tehničkog iz Koprivnice, oni su strogi, znam da IMT-i 539 uglavnom padaju zbog prevelikog praznog hoda na volanu. :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DF&Torpedo kaže:
[quote="ŠANANA":ftj72zu0]Pa na seoskom tehničkom nitko nikome ne gleda kočnice, bitno da je signalizacija i štop svijetlo ispravno i prolazak je zagarantiran :mrgreen:
Znaš da u Đurđevcu na tehničkom radi Novigradec (moj prijatelj)? :mrgreen: Budem ja njemu rekel da vi imate neispravne traktore...

A u Novigrad dolaze iz tehničkog iz Koprivnice, oni su strogi, znam da IMT-i 539 uglavnom padaju zbog prevelikog praznog hoda na volanu. :!:[/quote:ftj72zu0]

Pa na ove okolne tehničke dolazi komplet ekipa iz đurđevca i koliko ja mislim svi prolaze, osim onih koji imaju uništene i nejednake prednje gume, zadnje sve uništene i tako oko toga!
Mada mene to nesekira ama baš ništa, moj je 565 uvijek ispravan, pa čak i kočnice, jer se ježim voziti bez kočnica, koliko god da zajebava, uvijek ga držim ispravnim, zato, slobodno reci, ja mislim da bi ih 75% palo na pregledu :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
U kriznim slučajevima ručna uvijek radi... ;) ;)
Evo jedan slučaj koji se desio kod mene ne tehničkome:
Došao jedan djed na registrcijau s 533 i nije imao zadnje žmigavce ni stop svjetla..Kad su pogledali zašto ne radi vidjeli da nutra nema ni žarulja a djed rekao da je prije bio kod mehaničara :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Decki moji... Sistem kocenja na IMT-ima i zmajevima je dobro zamisljen sto se tice hidraulicne strane... isto razdjelnik imas, pa obadva jednako koce, sve je super, samo su zaznuli mehanicki dio, tj na koji princip pakne koce, tj kako se sire... To je zlo nad zlima i tko ima takve kocnice da rade, nece dugo ;)

IMT 558 ima isti sistem kocenja, samo je sve mehanika i opet rade mjesec dva i gotovo... kao da ih ni nema. stelaj, dotezi, mrdaj ovo, mrdaj ono, NISTA ne pomaze.

Vidio sam na vise traktora kako su ljudi stavili kocioni cilindar na sistem rucne kocnice i taj sistem radi kao lud, Nikad greske (iako rucna kocnica nije za velika opterecenja zamisljen) koci bolje nego ove kad su nove. istina, nema tu nadzora lijevi, desni kotac, al se staje sigurno ;)

I ja na kombajnu imam iste takve kocnice s kuglicama (tko ih izmislio, sad bih ga natero da ih pojede) i lijeva koci kao luda, dok na desnoj iako koci, pod papucicom osjetim neke cudne radnje... Sve sumnjam da se voda zavukla i da je kojecega unutra pohrdjalo... uopce me ne bi cudilo.



Mali savjet: kad god rastavljate kocnice na 560 i slicnim traktorima, obavezno kupiti finu grafitnu mast i namazati kuglice i sjedista kuglica, jer ce kocnice duze vremena biti ispravne i SVAKAKO zastiti cilindre od vode, jer znaju pohrdjati i zapeci.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
marko hurlimann xa86 kaže:
U kriznim slučajevima ručna uvijek radi... ;) ;)
Evo jedan slučaj koji se desio kod mene ne tehničkome:
Došao jedan djed na registrcijau s 533 i nije imao zadnje žmigavce ni stop svjetla..Kad su pogledali zašto ne radi vidjeli da nutra nema ni žarulja a djed rekao da je prije bio kod mehaničara :mrgreen: :mrgreen:

Kod mene ništa neradi!!! Kad treba stat samo pustim gas i kad vidim ga padne da brzinu di bi nastavio vozit u ler gasu stisnem kvačilo i onda stanem, ali neznam zašto ali uvjek stisnem kočnice, i kad mi treba još 10 metara da stanem okrešem nešta i sve dobro prođe :D :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
puknuti kaže:
Kakav je to sistem kocenja da je tako loš? :scratch

Ima suhi disk velikog promjera i po dva prstena, bolje reći šajbe koje pritišću disk. Pritiskanje nije hidrauličnim cilindrom kao na novim traktorima, već se jedan disk zakreće i stišće drugi, koji steže kočni disk. Između ovih koji se zakreću, nalaze se kuglice u koso zaglodanim utorima (nekoliko kuglica na diobenoj kružnici). Problem tih kočnica je kaj su mekane, pa poslije kratkotrajne upotrebe kuglice same naprave sebi ležišta i više se ne pomiču proporcionalno zakretu jedne od šajbi, već ili blokiraju ili ne koče. Čest je slučaj da zablokiraju i onda moraš stavit traktor u rikverc i malo ga pomaknuti da otkoče.
Nažalost, nemam sliku, no zamisli si to kao jednosmjernu spojku sa aksijalnim zupcima (OLT sijačica ima ju na sjetvenoj osovini).
Ukratko, neloš sistem (radi na MF-u bez problema) koji je pokvarila IMT-ova izrada.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
thx. ZJ ..pa takav sistem ima dosta traktora ..Cak i moj cormick (mamicu mu) , samo on ima dva diska i dvije ploce koje se šire .. bla,bla , bla
Znaci opet tipican primjer loše kopije na relaciji MF-IMT
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
puknuti kaže:
thx. ZJ ..pa takav sistem ima dosta traktora ..Cak i moj cormick (mamicu mu) , samo on ima dva diska i dvije ploce koje se šire .. bla,bla , bla
Znaci opet tipican primjer loše kopije na relaciji MF-IMT
Neznam, nisam nikad rastavljal. Čujem od ljudi da MF-ovi dijelovi mogu znatno popraviti dojam IMT-u.
 
B

Bobo

Guest
Evo je i slika...

Slika je iz kataloga djelova za zmaj kombajne, ali to je ovaj princip, pa da i ostali vide o cemu se radi:

Obrisan neispravan link.

A sto se tice MF djelova na IMT-u, razlika je nebo i zemlja! Kad se neki bitniji MF dio stavi na IMT traktor, razlika je i vise nego ocigledna u kvaliteti i preciznosti izrade. Dosta vecih IMT traktora je imalo probleme s konusno-tanjurastim parom, a kad stavis MF djelove unutra, miran si dok je traktora...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tako je bobo, meni je majstor stavio kompletni semering na spoj zvona od MF-a serije 5xx sad kad je 565 bio na popravku, prije su bili azbesni polumjeseci i pišao je ulje na spoju, a sad niti kapi, niti poslije onog ''teškog oranja sa videa'' nije niti kap pusto, tako da su dijelovi od MF-a na IMT-u zakon :!: :!: :!:
 
S

Sadzid_mma-id_

Guest
KRESO kaže:
neznam baš kako češ se usrečiti sa kočnicama , ja sam stavljao nove znači rastavio sam trube stavio nove diskove i kuglice sve ljepo napravio i trajale su nekih par mjeseci , i sad ih 5-6 godina uopče nemam kočim baš ako moram sa ručnom ,jer motor sam odlično koči, neznam dali netkom rade kočnice na 577 ja sam vidio samo na jednom ....
ima ima al slabo kod kojeg ja tu imam srecu da moj 577 ima extra kocnice...
 
I

imt 577..

Guest
Pošto baš nisam neki mehaničar trebao bih jos jednu pomoć. Ozračio sam kočnice i nisam se bas usrećio. Jel bi mi mogao netko reći šta bih još mogao napraviti bez rastavljanja točkova? hvala u naprijed!
 

Najnoviji postovi

Na vrh