• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kočnice prikolice s Muta gorenje motokultivatora

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Kočnice mi ne rade ispravno, čudno rade, tj kad se stisne pedala pakna ode u zrak tj prema gore prema točku i koči samo rubom (u biti pravi skošenje pod cca 45 stupnjeva na rubu tarnog materijala)

ovako izgledaju

Jel netko vidi nešto krivo?
Ja sumnjam na ove štiftove na koje sjedaju pakne, jer se pakne praktički ne mogu pomicati od tih štiftova osim prema gore (u smjeru osi osovine prikolice).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Oni šarafi M8 koji drže pakne za anker ploču su ti višak.
Kupi ili napravi ovakve.

 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Ok, ali oko tih vijaka koji su improvizirano stavljeni tamo ima lufta i pakna se miče, ali oko ovih donjih "fiksnih" štiftova se ne miče ni malo, badave ona polugica gura paknu kad je ona na knap oko tih štiftova i ne razdvaja se nego ide "u zrak".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Te pakne su samoštelajuče. Onaj dio na pakni koji sjeda na štifte na anker ploči ima na sebi oprugu i pomičan je.
Znači, kad ti stisneš kočnicu pakna bi se na tom dijelu trebala pomaknuti i prilagoditi dobošu.
Ja sumnjam da ti upravo ti vici ne dozvoljavaju da se pakna prilagodi.

Probaj bez tih improviziranih vijaka.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Kočnice mi ne rade ispravno, čudno rade, tj kad se stisne pedala pakna ode u zrak tj prema gore prema točku i koči samo rubom (u biti pravi skošenje pod cca 45 stupnjeva na rubu tarnog materijala)

ovako izgledaju

Jel netko vidi nešto krivo?
Ja sumnjam na ove štiftove na koje sjedaju pakne, jer se pakne praktički ne mogu pomicati od tih štiftova osim prema gore (u smjeru osi osovine prikolice).
Netko se igrao "mehaničara" dok je doradio te kočnice, a zapravo nema pojma što koji od detalja u mehanizmu kočnica radi, ili ima svrhu i funkciju.
Oni šarafi M8 koji drže pakne za anker ploču su ti višak.
Kupi ili napravi ovakve.
Točno to, moraju biti originalni elementi za fiksiranje pakni.
Te pakne su samoštelajuče. Onaj dio na pakni koji sjeda na štifte na anker ploči ima na sebi oprugu i pomičan je.
Znači, kad ti stisneš kočnicu pakna bi se na tom dijelu trebala pomaknuti i prilagoditi dobošu.
Ja sumnjam da ti upravo ti vici ne dozvoljavaju da se pakna prilagodi.

Probaj bez tih improviziranih vijaka.
Sve točno.
Ti improvizirani šarafi ometaju hod paknama. A MUHA ti neče reči da ti je to samo funkcija ručne / pomoćne kočnice, to nije glavno kočenje koje se događa upotrebom hidrauličnog kočionog cilindra. Putanja pakni nikada niti nije teoretski pravilna, iz 1000 razloga. Ovi nepotrebni šarafi dodatno iskrivljuju taj rad pakni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nisam htel dalje komplicirati ali mislim da je tu problem.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Evo hvala ekipi na pomoći, nisam se javljao dulje vrijeme pa da kažem razvoj situacije.

Bile su pakne u pitanju, ali isto tako sam i stavio te osigurače koje ste spominjali, jedino što nisam uspio naći originale, pa sam stavio od golfa, što sam uspio naći i bili su mi slični prema slikama.

Sad kočnice rade kako bog zapovijeda...
 

Najnoviji postovi

Na vrh