• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kočnice

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako negdje ima tema nek nadređeni prebace,situacija je sljedeča ,danas smo na MF u malo prčkali kočnice i dešava se sljedeče1.kad povučem ručnu koče obadva malo desni slabije ali budemo još nešto dolje pritegnuli ,2.kad kočim nožnom odvojenom ljeva ne koči,e sad evo malo slike pa me zanima zašto nema ulja u rezervaru od ljevog cilindra a desni je pun,dali to ulje nekud iscuri prema unutrašnjoj strani jer sa ove vanjske se ne vidi da je masno i dali samo one dve matice treba odšarafiti da se skine cilindar radi gumica

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,ovdje pod broj 2 kao da slabo prolazi ulje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Znači da ulje curi negdje u unutrašnjost, pošto veliš da ispod pedala na glavnim cilindrima nije masno.
Da bi skinul cilindre treba odšarafiti samo ta dva šarafa i lajtung odnapred, ali budi orezan kad skidaš posudu, plastika je to a vani zima. Najbolje da skineš oba cilindra pa ih negde malo utopliš prije skidanja posude, ustvari ako skineš oba netrebaš se sa posudom ni igrati.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajkula,,,,,a dali si siguran da je cilindar u pitanju,,,jer probaj prvo vidit,,,da nije koja cijev ispod do zadnjeg trapa pukla,,,ili sumnjaš baš na cilindar....i vidi kasnije za ulje,,,jer nekima ide mineralno,,,,,,,,,,,,,,nikako uka4,,,ili neznam ni ja kako se zovu.....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ja sam dolio UKA 4 i ovi iz vana nisu masni ali malo kod pedale u kabini se vidi da slini,bude to susjed skinuo ,garant gumice u njemu ,jer lajtunzi su ok on danas ležo ispod njega kad je štelo ručnu i onaj dio dolje je u redu nigdje ne slini na tima od kočnica,budemo vidjeli
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ako si zmešal ulja složil si sranje i uništil si sve gumice :drinkers:
 
B

BAGERISTA

Guest
ma ja sam dolio UKA 4 i ovi iz vana nisu masni ali malo kod pedale u kabini se vidi da slini,bude to susjed skinuo ,garant gumice u njemu ,jer lajtunzi su ok on danas ležo ispod njega kad je štelo ručnu i onaj dio dolje je u redu nigdje ne slini na tima od kočnica,budemo vidjeli

Otpusti sve cijevi iza,,,,i izbaci svo ulje,,,da iza ne napravi,,pizdariju,,,,,,,,...:blackeye:blackeye
A ako skidaš sutra,,,skini sve,,,i dobro propuši..da staviš ulje unutra opet koje je bilo....valjda nije do iza otišlo..:rolleyess:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kaj se tiće kočionih tekučina, kupi bilo koje DOT4 i miran si, a najvjerojatnije je i bilo unutra. DOT3 se rijetko gdje može nači, tak da to ništa. Samo pazi da ne uzmimaš DOT5.1 jer postoji šansa da ti ga gumeni dijelovi neće dobro podnesti.
To su sve tekučine na glikolnoj bazi, tak da je mješanje moguće. Jedino nikako ne uzimaj DOT5 jer je to na silikonskoj bazi, koje ima najbolje temperaturne karakteristike, ali ima jednu manu, a to je da ne veže vodu. Tak da su ti opasni parni čepovi i korozija predprogramirani. To ti je u osnovi to....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesce na MF-ovima negdje na sasiji kod cilindara ima naljepnica na kojoj pise koje ulje ide u kocnice.Uglavnom ako su ti mokre kocnice ide mineralno.Ako nisu kolega jeffy ti je sve objasnio.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
brenza masni sve u 16,samo moramo još vidjeti malo ljevu kočnicu u trubi .možda tamo malo negdje propušta,jer na ručnu radi odlično ali kad pritisnem odvojeno pedale malo slabije koči,ali sve u svemu sad je OK,hvala na savjetima i prijedlozima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
gdje kvalitetno obnoviti lamele od kocnica, vec sam jednom oblagao kod nekog lokalnog, i slabo, punu prikolicu tesko koci, mislim da je los materijal u pitanju, jer se siri ako duze kocim i podje mi blokirati, pa ih onda moram otpustiti na vijku, a onda poluga kocenja slaba pa slabo koci. Nove su sextra skupe, postoji li neki lijek, ili neki ispitan materijal za obnovu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh