• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KÖLA kombajn

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Evo da otvorim temu kombajna kojeg ja imam,..pa evo malo i fotografija kombajna

IMAG0242.jpg


valjda sam dobro postavio pa evo jos

IMAG0244.jpg


IMAG0258.jpg


IMAG0267.jpg


Eder je 250 cm zahvat,sirina doba je 90 cm,3 slamotresa, motor perkins 4 cil. 67 hp,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kako si zadovoljan sa njime , koliki mu je učinak po satu ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
To je po Fahrovoj licenci, i to mi se čini kao kopija m 750
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ti si vidio u kakom stanju je bio kad sam ga uzeo,imo Sam dosta posla dok sam ga doveo u funkcionalno stanje,a sve to je uzelo I dosta novca,za ucinak ne mogu nista precizno napisati jer nisam imo vecu parcelu od 5 dunuma,a I to su sve izlomljene parcele teske za zetvu,ali po nekoj mojoj kalkulaciji 1 ha lijepe parcele bi mogo pokositi za 1,5 sat. sa zastajanjem radi praznjenja bunkera.

Prije ce biti da je fahr licenca odnosno kopija kole
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Mislim da nije, Kola je kopija Fahra jer sam ih vidio dosta crvenih!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kola odnosno fabrika kodel-bohm je kupljena od deutz AG 1970 godine, do tada je fabrika proizvodila kombajne i vrsilice,jos jedna stvar koju sam negdje procitao ali se ne sjecam gdje je ta da je Kola prva napravila kombajn sa hidro pogonom,. tako da kola nije kopija fahra moze biti samo obrnuto,odnosno da je Dutz-fahr preuzeo neka rjesenja u daljoj proizvodnji,,
i da postojala je kola i u crvenoj boji
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Evo malo posla od danas,popustili su semerinzi na mjenjacu pa mi zamastio i lamelu,tako da je skidanje neophodno
IMAG0299.jpg


IMAG0300.jpg


sutra nastavljam sa poslom,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ti si vidio u kakom stanju je bio kad sam ga uzeo,imo Sam dosta posla dok sam ga doveo u funkcionalno stanje,a sve to je uzelo I dosta novca,za ucinak ne mogu nista precizno napisati jer nisam imo vecu parcelu od 5 dunuma,a I to su sve izlomljene parcele teske za zetvu,ali po nekoj mojoj kalkulaciji 1 ha lijepe parcele bi mogo pokositi za 1,5 sat. sa zastajanjem radi praznjenja bunkera.

Pa za naše uslove sam i pitao , pusti ti teoriju

Meni onako na oko nije djelovao da ima nešto mnogo posla na njemu , ili si ti picajzla po pitanju mehanizacije :icon_thumright:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nije ona bila u tako losem stanju,ali kad sam poceo zavirivat,nevalja ovo fali ono,pa cu probati da se sjetim svega sta sam uradio: prvo sam izvadio sita i ladju,ocistio pa ofarbo,promijenio sve gumene zavjese(cerade) jer su bile sve truhle i pune rupa,onda sam ofarbo svu unutrasnjost kombajna,pa sam imo za promijeniti 3-4 lezaja,promijenio sam dva lezaja na slamotresima, pa sam imo investiciju zamjene remenja(cca 400€),pa sam uradio eder jer je falilo i na njemo podosta stavki,pa sam moro kupiti i pogonske gume,(jer me prodavac domacinski izlevatio i prevario),bunker sam isto gdje je bio hrdjav ocistio pa ofarbo jer se u onu hrdju uvuko smrad od miseva da je to bilo zlo,,pa mi je usred zetve kao slag na tortu zbog neispravnih instrumenata zaribo motor(puko klip ispod 5 te karike pa je komad upo u zube uljne pumpe,radilica na I speciali) evo ovih dana imam da uradim mjenjac,.i tako ali sam u zadovoljan kombajnom, zbog gabarita mi se pravo uklopio u teren.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A sta ga nabroja jesi ti uopce sta radijo sa ,njime ocu reci jesi jesi vrsio i koliko si platio?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pozeo sam ja 30 Ha,a sve kad saberem cijena kombajna i ostala ulaganja izaslo me 5000€.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Izgleda si u pravu
A kakav je FAHR750 onako uopšteno ?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Po meni je to onak solidan kombajn za neko manje do srednje gospodarstvo i nešto usluga, a ovak mi se čini dobar u radu, jedino kaj ja na njeg nebi nikak stavljal kukuruzni adapter, jer mislim da je preslab za to, ali ima puno iskusnijih forumaša koji če ti na to odgovoriti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa nisam ni mislio stavljati kukuruzni adapter , za kukuruz treba daleko moćnija mašina da nebi bio rasturen za kratak period

Zvao sam čovjeka , onako kroz priču rekao bih da nije neka muljavina niti preprodavac , kod njega je od 2003 godine , kaže da ima sita od tri veličine ali ne pitah ga može li vršiti pasulj
Cijena , pa nemože se za manje para kupiti bilo kakav kombajn u bilo kakvom stanju ovoga kalibra , jedino me malo muči što je daleko od mene nekih 250 kilometara i puno će me izaći transport
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovo nije neka mala stvar ko plug ili tanjurača, ovo je kombajn i ako je sve u redu, a kažeš malo novca onda bi ja uzel, pa nemre te prijevoz koštati više od 500€ ili može? Nisam baš upučen kolko košta prijevoz sa kamionom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa ajde kupi več nešto, ne samo lapat ja bi kupio.Budi realan ne samo lapat.I ja bi kupio svašta i gluposti ali ne ide.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma nije jednostavno kupiti nešto kada znaš da za cifru koju si izdovjio za kombajn nemožeš dobiti nešto za ''sjedi i vozi'' , za to treba više para kojih ja nemam
Znači gledam i zagledam jeftinije varijante ali ipak da gledam da su manja dodatna ulaganja koja mogu da odu daleko iznad očekivanja
Imaj na umu da nemam nikakva iskustva sa bilo kojim kombajnom te se oslanjam ovdje na vaša mišljenja koji imate više iskustva , tome forum i služi valjda ?

Evo sada sam zvao jednog čovjeka koji ima u oglasima ponudu da prevozi kombajne , kaže da ga za 400 evra doveze sa ove ralacije , nisam ni ja znao koliko se kreće cijena transporta
 

Najnoviji postovi

Na vrh