• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koja je ovo freza???

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
momci, jedno pitanje, ako moze pomoc oko modela i marke ove freze,
nesto sam uspio jedva procitati s plocite, ali ovo su okvirni detalji i nesto je navedeno
na slikama no nisu 100% sigurni :(think)::
168 cm sirina okvira
300 kg masa
22 cm nozevi
1520 okretaja (valjda)
1989. godina proizvodnje
2 baterije po 4 grupe sa 6 nozeva
48 nozeva

ovo sam uspio nekako odgonetnuti...
dsc02570sn.jpg


dsc02577l.jpg


dsc02582r.jpg


dsc02581j.jpg


dsc02579a.jpg


dsc02578y.jpg


dsc02572up.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da se rade u sloveniji negde kod ljubljane. video sam ovde u temi traktorske freze da ima jedna identicna ovoj tvojoj .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kolko vidim sa slike mogel bi bit Agroservis Murska Sobota al mi se čini da je ta firma ili deo nje propao.Batuje nije a on se tržio i pod Metalka Batuje.L.P.:icon_thumright:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jednom sam remontovao reduktor od freze za tv od 125cm. imala je po slici identican reduktor . mozda je i njih pravila ista fabrika samo sto je imala na nosacu po 4 moticice umesto 6. odlazio joj cesto lezaj na ulasku u reduktor dok jednom nije pukao i zdrobio sve unutra
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je to.cim lezaj na ulazu dobije lufta odma dobija taj zupcanik udarce ili cak i tanjirasti. iskrza ih. trese kardan i brzo otkazuje lezaj. a i svako zaglavljivanje u moticicama ili udarac u strano telo prenosi na taj par zupcanika
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
stavite kardan sa osguračem ili sa lamelom da proklizi ako u nekaj freza udari tak če vam i taj lager i sve ostalo duže trajati
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo sto se kumu desilo na ovoj frezi

zupcanik01.jpg


p.s. bravo, to je ta freza s 11 stranice...
"ajurisak" koja je to tocno freza???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo sto se kumu desilo na ovoj frezi

zupcanik01.jpg


p.s. bravo, to je ta freza s 11 stranice...
"ajurisak" koja je to tocno freza???

reci mi jesi pronasao firmu koja pravi konusno tanjiraste zupcanike. pricali smo o ovim zupcanicima. jesi li dobio cene za izradu novih
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Tu frezu u originalu je radila je tvornica BATUJE,
kako je tvornica propala dosta privatnika je uzelo proizvodnju nekih proizvoda od BATUJA, tako da može biti i neki mali proizvođač.

Što se tiče reduktora na frezi TV 120 da sličan je,
samo što je na TV puno manji i drugačiji je izvod kardana
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
remontovo sam tu frezu od tv ima vise od 10 god. znam da su drugaciji ulaz za kardan ali kuciste reduktora i zupcanici su mi ostali u secanju da su dosta nalik. zato sam pomislio da nije slucajno isti proizvodjac jer i ona je bila slicne boje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
kod TV freze je konusno - tanjurasti par zupčanika sa ravnim zubima,
dok su ovdje zavinuti (tkzv. hipoidni zupčanici)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
provjerio sam, nigdje ispod 3500 kuna komplet, ali sada nesto pregovaram s kolegom koji ce mi moozda moci rijesiti slican prijenos, vjerojatno nece biti ovi hipodini, nego klasicni, ali ce funkcionirati, ako uspije....

ako ne, prodat ce se freza u staro zeljezo i kupit ce se druga i to je to! :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
provjerio sam, nigdje ispod 3500 kuna komplet, ali sada nesto pregovaram s kolegom koji ce mi moozda moci rijesiti slican prijenos, vjerojatno nece biti ovi hipodini, nego klasicni, ali ce funkcionirati, ako uspije....

ako ne, prodat ce se freza u staro zeljezo i kupit ce se druga i to je to! :)

a jesi pitao da li mogu da ti te postojece srede[izrepariraju] .video sam da one dve firme se i time bave
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
to nisam pitao, jer sam malo razgovarao sa ljudima koji se bave strojarstvom i nije bas najsretnije rijesenje reparacija... ali cu vidjeti u ponedjeljak, ako to nije jako skupo, mozda se i prihvati ta opcija, pa kolko traje nek traje!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
video sam da garantuju za usluge i delove a na koji nacin rade nisam siguran ali dugo godina rade i verovatno su to usavrsili .to bi trebalo biti dosta povoljnije ali ko nepita on i nezna informaciju.ako je povoljno i daju garanciju neku zasto da ne. tehnologija se usavrsava .a jesi saznao koji je tip ta freza da vidim da li neko od dobavljaca kod nas nema slucajno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh