• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koja je razlika između kočionog ulja uk 4 i dot 4

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
dali neko zna koja je razlika uzmeđu kočionog ulja uk 4 i dot 4 i dali se može nasuti dot 4 u traktorske hidraulične kočnice, :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dali neko zna koja je razlika uzmeđu kočionog ulja uk 4 i dot 4 i dali se može nasuti dot 4 u traktorske hidraulične kočnice, :scratch
Razlika je nikakva , Inino ulje ima naziv UKA xx dok je oznaka DOT došla preko bare tj. iz amerike .

Možes nalijati DOT 4 ako ti u traktor ide ulje DOT 4 ..možeš i DOT 4, 3 , 2, ili 4+(neki ga označavaju 5.1) ALI NIKAKO NE DOT 5 .
DOT 5 je ulje druge baze i NE smije se mejšati so ostalim DOT-ovima .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tako je, nikako dot 5, jer je to silikonske osnove sa puno večom točkom vrelišta, ali sa druge strane nema mogućnost vezanja vlage na sebe pa sa jedne strane mogu kod uzastupnog kočenja nastati parni čepovi:?, a sa druge strane može doći do pojave lokalne korozije. 5.1 je glikolne baze i slično je svojstvima ovom silikonskom, ali je i dosta agresivnije, posebice za gumene dijelove...Uglavnom sva ulja glikolne baze je dozvoljeno mješati.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ranije je bilo uk 3 pa sam mislio sad dot 4 nasuti, a traktor je zetor 7745 #92g neznam hoće li šta smetati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ranije je bilo uk 3 pa sam mislio sad dot 4 nasuti, a traktor je zetor 7745 #92g neznam hoće li šta smetati
Neće ,ali neće ni boje kočiti dati promjene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Najbolje ti je tekućinu za kočnice zamijeniti, jer ova je ipak 20 godina unutra. Koliko ja znam, Zetorove gumice baš ne vole DOT4 tekućinu, već bolje nalij DOT3 ili 2, koja je unutra i bila.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
znači da sipam dot 3 ili 2 a uk 3 ili 2 pitam baš zbog podnošenja gumica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
UKA ili DOT ti je isto, samo je broj važan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
ja imam dot 4 hoće li valjati
Jebala vas točka vrelišta UK-a ulja na Zetoru
Za gumice je bitno da nije jestivo
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Jebala vas točka vrelišta UK-a ulja na Zetoru
Za gumice je bitno da nije jestivo

:lol::lol::lol::lol::lol:
bas to.......pa nije riječ o autima da mora bit minimalno vrelište 155 C,....koji vam je da tolko kemijate oko ničeg....kako i kazes bitno da nije jestivo, al i na njega bi mozda radilo???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Neznam zakaj, ali UKA4 grize gumice na Zetoru. Nalij UKA2.
 

Najnoviji postovi

Na vrh