• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koja trava za vrtni travnjak

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pošto mi u proljeće slijedi sijanje trave za vrtni travnjak u površini od oko 1000 metara kvadratnih zamolio bih za savjet koje sjeme da kupim,treba mi jaka trava koja može dosta toga da izdrži,hoću reći kada se podigne i učvrsti da može izdržati hodanje po njoj,igranje djece,roštiljanje itd itd....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Engleski ljulj i bijela djetelina .

rekoše mi za omjer da u kilogram ljujlja pomiješam 250g bijele djeteline i da je to za 40 met.kvadratnih.

jeli to ispravno
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Nemogu ti ništa reč za omjere ali če prevladat trava kojoj tlo bude više odgovaralo .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nemogu ti ništa reč za omjere ali če prevladat trava kojoj tlo bude više odgovaralo .

sasvim jasno.čitam negdje na netu da djetelina ima sposobnost da prevlada nad ljuljem i da ga postepeno uništi.te da je najidealnija mješavina neka poa partensis.

i još vele da prije sjetve treba ubaciti NPK 10 26 26 ili tako nešto. pošto je fosfor i kalij potreban za rast,a poslije može i dušik
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U pocetku ce ti prevladavati djetelina,a nakon toga ljulj jer ce je ljulj ugusiti kao sto sve ugusi. Jos ako dobro izbusa bit ce ljulja samo.
Uglavnom bolje samo bijela djetelina. Mozes je pomijesati sa inokulantima da bolje veze dusik.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
U pocetku ce ti prevladavati djetelina,a nakon toga ljulj jer ce je ljulj ugusiti kao sto sve ugusi. Jos ako dobro izbusa bit ce ljulja samo.
Uglavnom bolje samo bijela djetelina. Mozes je pomijesati sa inokulantima da bolje veze dusik.


inokulanti? koji za primjer?
 

Najnoviji postovi

Na vrh