• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje svrdlo za određene M navoje

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Dakle potreban mi je popis tj lista na kojemu piše kolikim svrdlom moramo bužiti da bi tu kasnje urezali određene navoje primjera znam napamer da je 6,9 za M8 navoje ali meni bi trebalo sve do M20, pa ako nije problem nekome ako ima taj popis da skenira ili tako nešto ili da mi bar rece kako se taj popis zove da znam malo prpguglat!!

:madmana:

Hvala!!!!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ja sam tražio pod "kernlochdurchmesser" , a to bi bilo " promjer korijena navoja vijka"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nećeš puno pogrešiti ako nazivni promjer šarafa pomnožiš sa 0,8.
To ti inače piše na svakom kavlitetnijem šubleru ;)
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Nećeš puno pogrešiti ako nazivni promjer šarafa pomnožiš sa 0,8.
To ti inače piše na svakom kavlitetnijem šubleru ;)

da to je zlatno pravilo, ali samo za navoje do M10
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Rijetko tko od amatera i urezuje deblje navoje od M10.
A onaj kome trebaju, ionako zna te podatke. ;)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Eh da još jedno pitanjce iako cu s njim otici malo u off topic alo necu sad otvrati drugo temu pitanje je:

imam neke ''pipe'' tj špine na kojima su navoji na jednoj 1/2'', a nadrugoj 1/4'' , pa me zanima koji su to navoji umm tj primjera M8,M12 i sl , , zna li itko?:prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
uzmi ''strojarski priručnik'' skini i pročitaj , tamo imaš sve moguće mjere svih mogućih navoja i još mnogo toga korisnoga :prayer:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
Eh da još jedno pitanjce iako cu s njim otici malo u off topic alo necu sad otvrati drugo temu pitanje je:

imam neke ''pipe'' tj špine na kojima su navoji na jednoj 1/2'', a nadrugoj 1/4'' , pa me zanima koji su to navoji umm tj primjera M8,M12 i sl , , zna li itko?:prayer:

pa nije ti isto colovni i metrički navoj,nije ti isti korak..usporedi ih pa vidi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
pa nije ti isto colovni i metrički navoj,nije ti isti korak..usporedi ih pa vidi..
Cijevni navoji su posebna vrsta. Iako su to Withwortovo navoji, nazivna mjera nije vanjski promjer cijevi, već unutarnji. Srećom, pa ih nema puno.
 
B

bosniahos

Guest
Ovako kod pripreme rupe za kasnije urezivanje vriede i još neki parametri za neke nevažni ali u majstora jako važni.Za svaki fi se koristi drugi kirner postoji tabela na šubleru a imaš i neku vrstu log tablica<možeš ju kupit na Hreljiću i sl. mistima tipa sajam starina< i u njima piše i za pojedine metale i nemetale raspoređeno po tvrdoći istih.Dali si razmislil i o tome da prilagodiš rupe tj.navoj narežeš-urežeš po dostupnim navojima pipa koje su najdostupnije na tržištu.To moraš prije vidit da ne napraviš nešta uzalud, pazi da imaš dosta materijala za dotjerivanje navoja u postojećem materijalu.To bi bilo to ako sam te dobro shvatil po pitanju toga.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ovako kod pripreme rupe za kasnije urezivanje vriede i još neki parametri za neke nevažni ali u majstora jako važni.Za svaki fi se koristi drugi kirner postoji tabela na šubleru a imaš i neku vrstu log tablica<možeš ju kupit na Hreljiću i sl. mistima tipa sajam starina< i u njima piše i za pojedine metale i nemetale raspoređeno po tvrdoći istih.Dali si razmislil i o tome da prilagodiš rupe tj.navoj narežeš-urežeš po dostupnim navojima pipa koje su najdostupnije na tržištu.To moraš prije vidit da ne napraviš nešta uzalud, pazi da imaš dosta materijala za dotjerivanje navoja u postojećem materijalu.To bi bilo to ako sam te dobro shvatil po pitanju toga.

Nisu to baš obične pipe...

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=index&cPath=59_346_393_613
 
B

bosniahos

Guest
ma da još jednostavnije

To ustvari nisu pipe več bitovi ili po domaći rećeno nastavci.Gdi ćeš ih stavljat tj. koristit i koji su u tom slućaju pritisci ako ih uopće ima,i koji su materijali u pitanju ulja ,zrak,voda ili nešto drugo možda rakija ili vinćeko.:gitarist::supz:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
To ustvari nisu pipe več bitovi ili po domaći rećeno nastavci.Gdi ćeš ih stavljat tj. koristit i koji su u tom slućaju pritisci ako ih uopće ima,i koji su materijali u pitanju ulja ,zrak,voda ili nešto drugo možda rakija ili vinćeko.:gitarist::supz:

Koristit cu ih:

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=105157&pp=20

Pogledaj na prvoj stranici dole pri dnu slika tih pipa i lik u izradi navoja,,, bice s zollnom ureznicom tj ureznikom...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh