• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koje ulje u getribu SDF grupacija

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Vrijeme je da na svojem Hurliju mjenjam ulje u getribi,koje se koristi i za hidrauliku.

Za sad je još uvijek Akros orginal nutra, pa me zanima koje strpati sad?
Isto ili može koje drugo,zamjensko?
I jos jedna stvar: Dal ga promjenit sad prije zime il na proljeće prije početka nove sezone?

zahvaljujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
I ja bi trebal isto to. Strpi se do proljeća.
Akros Multi ti je u TrgoGei na akciji (28kn/l). Jeftiniji je od Transhidrola. Ja sam ga stavil u prednji most i reduktore, a u getribi ga nisam mijenjal.

Koliko godina/sati ti je ulje u getribi? Koliko ti je sad traktor star?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ZJ kaže:
I ja bi trebal isto to. Strpi se do proljeća.
Akros Multi ti je u TrgoGei na akciji (28kn/l). Jeftiniji je od Transhidrola. Ja sam ga stavil u prednji most i reduktore, a u getribi ga nisam mijenjal.

Koliko godina/sati ti je ulje u getribi? Koliko ti je sad traktor star?
28kn/l je isto onda kak i transhidrol,ja sam nekidan kupil 40l transhidrola 85 za 1008kn( sa popustom od 220kn)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Transhidrol 85 bi trebao biti u getribi, a u prednjem digerencijalu i reduktorima hipenol.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
DF&Torpedo kaže:
Transhidrol 85 bi trebao biti u getribi, a u prednjem diferencijalu i reduktorima hipenol.
Netočno. U svim prijenosnicima je navedeno isto ulje. Kad sam ispuštal ulje iz prednjeg mosta i reduktora, bilo je jednako kao i u getribi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Možeš stavit bilo koje drugo ulje iste specifikacije :!:
Do sada sam i ja koristio AKROS ulja,sada sam kupio FUCHS iste specifikacije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
skladistar kaže:
kojih pa mora biti sprecifikacija to ulje?
:scratch
Ionak nemreš ispustiti sve staro ulje (jer ga dio ostane u karteru, dio u cijevima, hidraulici, volanu...), pa ti ga je najbolje zamijeniti istim, pogotovo jer nije skuplje od drugih. Kupi i novi filter ulja, oko 90kn je, i napuni ga uljem prije montaže.
 
A

ARGON

Guest
ja sam zval u trgo geu i pital za akros ulje. čovjek mi je reko da više ne drže akros ulja,nego sad imaju "SDF" ulja. to je valjda umjesto akrosa,neznam,ali tak je reko.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
breza kaže:
sada shell radi ulje za sdf
Tako je breza...
Evo danas sam uslikao naljepnicu na ulju koje sam kupio:
malo se slabije vidi..
i701108_Slika0138.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ZJ kaže:
DF&Torpedo kaže:
Transhidrol 85 bi trebao biti u getribi, a u prednjem diferencijalu i reduktorima hipenol.
Netočno. U svim prijenosnicima je navedeno isto ulje. Kad sam ispuštal ulje iz prednjeg mosta i reduktora, bilo je jednako kao i u getribi.
Nisam to znao, u prednjoj osovini nije toliko bitno kakvo će ulje biti, ali tamo nema svrhe Transhidrol, jer naprijed nema servo funkcija kao u getribi. Hipenol ide gdje su prijenosnici, bez hidro-uređaja.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko93 kaže:
breza kaže:
sada shell radi ulje za sdf
Tako je breza...
Evo danas sam uslikao naljepnicu na ulju koje sam kupio:
malo se slabije vidi..
i701108_Slika0138.jpg
Kolika je cjena tom ulju? prema oznaci trebalo bi bit iste kvalitete kao i Inin Super turbo...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kolika je cjena tom ulju? prema oznaci trebalo bi bit iste kvalitete kao i Inin Super turbo...[/quote]

dapače bolje je od ininog ulja inino ulje ima puno više vodika od bilo kojeg drugog proizvođača. evo ja sam kupio 60 litara ulja motornog za kombajne i traktore neko austrijsko i evo vadim ga na 300 rh na svim i nemam greške. inače ovo ulje je odlično naspram ininog.
i slažem se s tobom da se stavlja hipenol u reduktore. a u getribu transhidraol. al dobor ili bilo koje drugo iste specifikacije odnosno gradacije bolje rečeno.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
dapače bolje je od ininog ulja inino ulje ima puno više vodika od bilo kojeg drugog proizvođača. evo ja sam kupio 60 litara ulja motornog za kombajne i traktore neko austrijsko i evo vadim ga na 300 rh na svim i nemam greške. inače ovo ulje je odlično naspram ininog.
S tim se ne slažem, Inina ulja su dobre kvalitete. Obično se kupuje marka, a ne gleda se ocjena kvalitete kaja je napisana na ulju. Recimo Sheel ulje nema napisano ništa osim Sheel, i sad da ja vjerujem tom ulju, a takvog ulja svaki dan litru motori potroše.

Prema Mercedesovoj ocjeni kvalitete Ina Super turbo ima ocjenu MB 228.3, a motori koje imam traže upravo tu ocjenu, tako da samo to ulje točimo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stvarno ne mogu kometirati sadašnje stanje u INI , mogu samo dodati da ne padate na ta neka zvucna imena jer ko kaj svi znamo lice picu prodaje ..

ZET je bio poligon ua ispitivanje IMA ulja ..uvjeti gradske vožnje , (bez uvrede) bosanci na gasu ..nije stvar u bosancima ali kad šofer svaki dan vozi drugi autobus onda se tu gazi do poda .
NA 12 k km su mjenjali samo filter ,a ulje na 25 k km ..super 5 je u pitanju ..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
puknuti slična je stvar i u požeškom app-u, mjenjaju inin-u 5-ticu na 30tkm... Naravno u motorima za koje to ulje ima zadovoljavajuću specifikaciju.. Od dosta majstora iz teretnog programa sam čuo da kad rastave motor u kojem je bilo super turbo ili 2000 da je motor manje potrošen nego...

Kikić, malo si se zajeb. za gradaciju odnosno viskoznost, ulje može imati istu gradaciju ali kvaliteta je upitna... Vedran (DF) ti je to ljepo objasnio...

Inina ulja nemaju super-duper pakovanja, ljepe naljepnice, bla, bla, ali nisu loša u odnosu na druga ulja istih (api,mb,vw,..) specifikacija.

Baze ulja proizvodi samo par firmi shell, total, mobil exon i BP. Ostali kupuju te baze i imaju svoje recepture izrade..

U traktore trpamo 5-icu kao i ćaćin auto, jedino se ja pravim blesav i u fijata stavljam seleniu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh