• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo korov?

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Pozdrav

Jel možda netko zna o kojem je ovdje korovu riječ? Raste preko metar u visinu, i mislim na kraju sezone kad se posuši, na vrhovima ostaje nešto slično pamuku...

Ovo ovdje su pioniri stari samo par tjedana... Blizu nas ima parcela koju je vlasnik spalio totalno (prije mislim negdje mjesec danas) - sad je ona doslovno puna ovih biljaka visine 30-40cm - ne bih vjerovao da nisam vidio :)

Thx
Ivan


2mc6s0j.jpg


9krvia.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pojma nema šta je,ali je očito da se to širi rizomima i da se neće riješiti ako se ne pošprica totalnim herbicidom u najvišoj koncentraciji.
Kada kažeš "spalio" pred mjesec dana,predpostavljam da si mislio na paljenje suhog korova vatrom.Ta kod višegodišnjeg korova ne pali - iz rizoma niču nove biljke.
Uzmi neki glifosat,dodaj u špricu na tristotinjak litara bar deset kila ureje,možeš i više,i udri.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Molim pomoc.
Koja je ovo vrsta??? Ili da kažem koji je ovo korov?
Raste kao grmici ali puno brze nego ostala trava i podosta se prosirila...na svakih 5-6 metara jedan. IMG_20200424_105258.jpg IMG_20200424_105258.jpg IMG_20200424_105249.jpg

Dakle zadnje na njivi je rasla psenica prije 2 godine nakon toga odrzavanje rotokosom...
Naravno kako je se rjesiti ucinkovito i lako 🧐
Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20200424_105240.jpg
    IMG_20200424_105240.jpg
    88.4 KB · Pregleda: 13

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Molim pomoc.
Koja je ovo vrsta??? Ili da kažem koji je ovo korov?
Raste kao grmici ali puno brze nego ostala trava i podosta se prosirila...na svakih 5-6 metara jedan. View attachment 25320 View attachment 25320 View attachment 25321

Dakle zadnje na njivi je rasla psenica prije 2 godine nakon toga odrzavanje rotokosom...
Naravno kako je se rjesiti ucinkovito i lako 🧐
Hvala
Izgleda kao Vratić... TANACETUM VULGARE
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
@ŽeljkoKa .... hvala ti, uspio sam je determinirati, ali svejedno hvala.
Imas li iskustva s njenim unistavanjem s pasnjaka???
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nisam imao nikad problema sa tom biljkom jer je kod mene slabo ima ali moram napomenuti da baš i nije korov kako se čini...zapravo je izvrstan insekticid i fungicid pa bi bio od koristi ljudima koji se bave eko vrtlarstvom. Nadam se da neće predstavljati preveliki problem kao korov, mislim da ako se košnjom uništi prije cvjetanja neće dugo opstati na pašnjaku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh