• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo traktor

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Molim moderatore da temu smjeste na odgovarajuce mjesto i eventualno promjene naslov ako bude interesa za daljnjom pricom.hvala

Kaze gazda da je istocni njemac 120ks i to je sve sto zna.
Traktor je dobio u neku simbolicnu kombinaciju, a traktor je gotovo nov (nekoristen).
Ima hrpu cudnih rijesenja (meni).
Najcudnije je da je motor odvojen o mjenjaca i spojen tzv. gumigevinotm!
Klirens je strasno nizak, cca 30-35cm, prednji trap takodjer je neobican, slicno kao kod starih Zetora jedan dio diferencijala je jako ispupcen naprijed.
U kabini ima pregst komandi, mjesnjac je sa desne strane 2 poluge.
Hidraulik djeluje snazan, ali je nekako nisko, i natrag, kratke su poluge...

jdtfiptp0um54knyg301.jpg


ykdhm9qwd21ni8j54ljy.jpg


jtxshnei1u2uznrz88.jpg

nemogu drugacije, ne znam zasto...?

Popravil sam
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
jel netko radio s tim?
Kakvi su to traktori, nemam nikakvih ambicija...cisto me zanima:)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
To ti je fortschritt ilti progres traktor, oni dolaze sa istoka njemačke ili poljske, jako si kvalitetni, u mađarskoj ih ima dosta
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Fortschritt ZT 323A iz stare DDR
Nepoderiva stvar
još se i dan danas koristi diljem njemacke,ja sam ih par iz vlaka vidio u Njemačkoj između Berlina i Leipziga.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
to mi je bila prva asocijacija, ti otvoreni spojevi ukazuju na to da su traktori projekitani tako da se koriste vec postojeci segmenti.
Malo sam iznenadjen da su tako dobri, meni osobno nije jasno da nisu mogli izljevat neke medjuploce, zvona za tvrde spojeve.
Takodjer mi nije jasno da taj prednji trap nisu mogli doradit.
Zaj mi je sta nisam slikao, ali to je stvarno estetski nespretno rijeseno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
estetski možda katastrofa al sluši svrsi bolje od većine fancy stvari :)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ovaj sa slike mozda nije tako ni star....ja bi rekao da je to kraj 80ih
U kojoj mjeri mu je klirens od recimo 30cm problem (ako ima i toliko ispod prednjeg trapa)?
Ja sam neki dan izvozio gnoj sa ihc 956, na mjestima je trebao klirens veci od 40cm...sta bi ovaj traktor tu...plakao?
Sta bi u sumi?
Orat moze, ako ne dojdu neke krizne situacije...
Jedino bi ovo cudo moglo bit brzo, pa bi eto mogao bit dobar u transportu i zavrsnoj obradi tla.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
A cuj,da švabe nisu dobro napravili nebi se oni još dan danas vozikali...logika :icon_weed:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Da su ga napravili dobro pravio bi se i dan danas. Problem je u tome sto je predobro napravljen...ili ne
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Da su ga napravili dobro pravio bi se i dan danas. Problem je u tome sto je predobro napravljen...ili ne


Ima puno firmi koje je zaebala politika.... Počevši od domaćeg torpeda susjednog ŠTORE-a, slhluttera, navedenog fortsclitta, eicher, mccormick, linder.... itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko vam je kriv kad ste svi htjeli ljepe đondire ili maseje ..wrburg je napravil toliko vikendica da ih ni google ne može snimiti niti prebrojati .

vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh