• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju pumpu za špricanje voćki da kupim?

  • Temu pokrenuo 4gencivic
  • Datum prvog posta
4

4gencivic

Guest
Zanimaju me iskustva sa pumpama za spricanje vocaka.

Posto mi se raspala neka talijanska, koja je bila i neudobna za rad, trazim neku dobru pumpu.

Ako mi mozete preporuciti koja je po vama najbolja i gdje se moze kupiti (da je oko Zagreba).

Hvala ekipa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

Hmm? Ručna, leđna, vučna ili nošena?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

JA imam leđnu Oleo-Mac. Kvarova nije imala i za naših 300 stabala je dobra
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

3, 9, 15, 20 litara ..
Mene isto zanimaju iskustva sa ledjnim (15-20 litara)....
Nasao sam u Gramatu neku talijansku sa inox pumpom (20 litara) za svega 280 kn, pa me zanima sto mislite zasto je vise od duplo jeftinija od recimo onih slicna izgleda (npr. Solo)
Regulacija tlaka?
 
4

4gencivic

Guest
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

Sorry, stvarno sam mogao malo opsirnije pitati.

Radi se o lednoj nosenoj pumi. 15-20l.
Imala je metalnu rucku kojoj su samo falile bodlje da bude ugodnije skropljenje :lol: .

Zanima me kakvih sve zapravo vrsti ima, samo da mi je sto lakse i jednostavnije pospricati moje Masline.

Npr. Koja firma pumpe (oleo-mac), gdje se prodaje. Mozda ima neka na benzin (kao flakserica?).

Gdje bi mogao kupiti tu Oleo-mac? Ako je vama dobra za 300 stabala, onda bi meni trebala biti super za 130 maslina.
 
V

vinko

Guest
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

moja preporuka- pravac pevec. tamo ćeš moći na jednom mjestu vidjeti sve, od no name kineskih leđnih,ručnih za 200-300 kn do onih u obliku tački sa motorom za 4-5 tisuća kuna. kad odlučiš što ti treba, provjeri ponudu i firmi stihl,solo, cifarelli i to je to
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

Sto je bitno gledati kod ledjne sprice? Kao sto sam gore napisao, nije mi jasna u cemu moze biti dupla razlika u cijeni?
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

Smiljan kaže:
Sto je bitno gledati kod ledjne sprice? Kao sto sam gore napisao, nije mi jasna u cemu moze biti dupla razlika u cijeni?

Mislim da je ovdje doslo do lagane zabune i da su decki poceli brkati obicne sprice pogonjene rukom i ledjne prskalice (atomizere) pogonjene motorom. Prve se mogu naci vec za 200 kn dok motorne kostaju 4000-6000 kn.

Gledati treba snagu motora tj. max. visinu mlaza, mogucnost servisiranja u svojoj blizini i nesto sto nemaju sve sprice, a to je usisna pumpa... Znaci da nemoras svaki put spustati spricu s ledja i puniti spremnik nego fino spustis crijevo u posudu s pripremljenim sredstvom za prskanje, ukljucis pumpu i usises potrebnu kolicinu skopiva...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

Imam 120 jabuka u punom rodu i špricanje ručnom špricom mi je postalo nemoguće,da ne govorim da imam još hektar mladih jabuka i bez atomizera nema šanse da pošpricam to,čudi me da ljudi leđnim špricama misle špricat 100 maslina.
 
A

atomizer

Guest
Re: Koju pumpu za spricanje vocki da kupim??

slažem se s tobom gustavo! kao prvo stvar je da recimo stihl motornom špricom možeš kvalitetnije aplicirati pesticid i vjetar bolje propuše unutrašnjost stabla ali to je isto za recimo neke manje površine jer npr u ljeti ako se treba u zoru prskat zbog dnevne vručine i ako se radi o večoj količini nasada ti to nečeš stiči a vrijeme djelovanja protiv bolesti je jako bitno jer kašnjenje od 24h več zna imat velike negativnosti.tako da ima tu puno faktora koji diktiraju šta racionalno izabrat od alata kojim češ prskat. :)
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
kakva punpa rucna motorna rucna volpi motorna cifareli zavisi za koju povrsinu koliko stabala:drink:
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
305
Kako imam trenutno ručnu leđno-nošenu klipnu prskalicu Solo 425 koja je OK za moj hobi nasad voćaka (breskve, nektarine, marelice, jabuke, kruške, trešnje, višnje, šljive...), a kako imam toga sve više za prskati, razmišljam o nabavci motorne prskalice. Osim leđno nošenih atomizera kao npr. Cifarelli ili Stihl SR400, zanimljive su mi i visokotlačne prskalice npr. Solo 433 H do 30 bara ili Villager PS 20 ili PS 15 E do 25 bara. A kod Villager-a sam vidio da nude i model VS-30 sa 30l koji nije na leđima već na tlu na kotačima (pa i autom za prevesti) i koji ima tlak od 10 do 40 bara:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=RiA3QCizrZ8[/YT]​
Je li pametno razmišljati o tako nekoj prskalici (osobito za i kod zimskog bakrenog prskanja i folijarne prihrane) ili da uzmem neki polovni leđni atomizer kao npr. Stihl SR400?
Solo 433H je dosta skuplji, no ima dobre nastavke:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=QchWKknl08Y[/YT]​
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh