• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke ne nesu jaja

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo danas se broj popeo na 9 komada, jos su sneli popodne 2.
Ovak, kupil sam 10 kila cakovecke smjese za nesilice, ne koncentrat nego gotovu smjesu. Odma sam otvoril i nasipal pol vrece na tri mjesta jer imaju takve zdjele. Cetvrti dan sam im jos nasipal onih preostalih 5 kila i znaci smazali su u tjedan dana vrecu od deset kila.
Ne znam dal bi isal jos kupiti da ne prestanu opet nesti jer su sad samo na kuruzi.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Moje su uvijek na istom koncentratu. Ujutro čista šrotana kuruza sa dodanim izmrvljenim ljuskama od jaja.
Popodne dobiju razmočeni kruh, burek, peciva, ljuske od krumpira i paša.
Kada nema prethodno navedenog onda dobiju tritikal ili pšenicu u zrnu prethodno 7,8 sati namočenu u vodi. I jaja frcaju, osim kada je hladno onda nema jaja pa moram jesti omlet bez jaja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

robelar,​

hvala napojašnjenju. :ppozdrav:
Ak se ne varam imal si 17 kokica, valjda se broj nije promijenil. Ja sam prezadovoljan kad mi ih pol nese.
Svojima sam nakon kaj su pronesle smanjil smjesu u domaćem kuruzno-pšeničnom šrotu. Predlažem ti da ne prekineš smjesu, nego da dodaš određeni postotak u hranu. Prema svojim potrebama (količina:kvaliteta) za jajcima sam odredi koliko buš dodal. Ja dodajem cca 10% i svakodnevno ih nese malo manje nek pol. Kad je bila par dana stisnula zima i vani snijeg, onda je nesivost s polovice pala na četvrtinu.
Hvala Bogu zadovoljavamo svoje potrebe i još nekaj podijelimo.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Danas bum dal samljeti 50 kila kuruze pa cu im to mjesati sa smjesom. Opet mislim da ak im se daje smjesa onda treba cista da bi imala dobar ucinak. Inace najvise im volim davati kuruzu u zrnu jer im se ovo ljepi pa stalno kisu. Jos ce dobiti namoceni kruh u vrucoj vodi i otpad od povrca i kad se digne mraz mogu na livadu. Racunam da sam zadovoljan ak dnevno napunim kutiju od deset jaja sa 17 kokosi. Prvo sebi namirim a za visak imam kupce tak da podmirim za kupnju hrane.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
jel zna neko kad ove Sussex kokoske krecu da nesu
Ne znam točno za Sussexe ali kokoši općenito kreću s nekih 6 mjeseci, mjesec gore-dolje.
Danas bum dal samljeti 50 kila kuruze pa cu im to mjesati sa smjesom. Opet mislim da ak im se daje smjesa onda treba cista da bi imala dobar ucinak. Inace najvise im volim davati kuruzu u zrnu jer im se ovo ljepi pa stalno kisu. Jos ce dobiti namoceni kruh u vrucoj vodi i otpad od povrca i kad se digne mraz mogu na livadu. Racunam da sam zadovoljan ak dnevno napunim kutiju od deset jaja sa 17 kokosi. Prvo sebi namirim a za visak imam kupce tak da podmirim za kupnju hrane.
Ja isto najviše volim zrno davat i to direkt na zemlju bacit onako po starinski,nema rasipanja i sve se pojede a šrot uvijek prebiru i nešto izbrcaju ali sad je takvo vrijeme i svud blato pa nije za bacat zrno na zemlju
 
Na vrh