• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke ne nose jaja

  • Temu pokrenuo Kokosar
  • Datum prvog posta
K

Kokosar

Guest
Pozdrav,
ja Vas zamoljavam da mi kazete neki recept ili nesto jer sam ocajan,
koke mi ne nose jaja...
u kavezima su, imaju sve potrebne uslove koji zadovoljavaju, u pocetku su nosile 100% (nosivost)
sada od njih 13 nosi ih 7-8....
hranu koristim specijalno kupljenu za koke nosilje sa svim potrebnim vitaminima
molim Vas pomozite, hvala unaprijed
p.s.
starost je 9 mj.
 
K

Kokosar

Guest
cuo sam da jaja od stiropola postaju radioaktivna
a dajem im cesto stiropol ali nista, rezultat nista
 
A

AGRIPLUS65

Guest
malo ih postrasi sa nozum, :lol: nabavi si zivicarke a ne nesilice kod mene svi kupuju nesilice za jaja,a jaja kupuju .
 
S

savana

Guest
Daj im Animamineral...dokazano znanstvenim studijama nesilice kojima su dodavani zeoliti u hranu nesu 5X više jaja! a potpuno prirodno...izgooglaj imaš tu studiju. :axe: :axe:
 
K

Kokosar

Guest
@Animamineral

Gdje se to moze kupiti?
U poljoprivrednoj ili???
 
S

savana

Guest
Mislim da bi trebalo biti u poljoapotekama..a ja znam da moja baka to kupuje od trgovačkog putnika...kužiš...tak ti funkcionira prodaja recimo Sano..ide frajer s kombijem i prodaje gospodarstvima...a mogu baku pitat broj na koji zove kad joj fali...ona to daje i kravama i svinjama...al znam da je pohvalila za kokoši jer smo jaja dobivali od nje i u zimi što je fakat čudno (za njene kokoši).
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ma mitare se sigurno, a HPK , imam jednu, ta svaki dan uredno nese jaja, stara je 8 mjeseci, a nesilice tu i tamo po koja. Moje su na šrotu i ispaši, i niš im ne smeta, sve su vani i jedu ono što pronađu.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
mi ih imamo pedesetak i dođe vrijeme kada budu jedva 2 jaja na dan, al ih se ne sili s nicim, nek se bude strpljiv i poslije bude opet 40-50 jaja na dan
 
I

ihorzic

Guest
već sam napisao negdje prije - pustite im preko noći štednu sijalicu ali boje dana i da vidiš kako cure jaja
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Je, moraju imati 14 sati svjetla, i onda nesu jaja. Kod mene čak i tovljenici nesu jaja.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma i mi ih pustimo upaljeno svijetlo po noći, nije crveno obično je... al dođe neki mjesec kada neće nesti i gotovo... i inače su cijeli dan vani
 
N

nele123

Guest
Imam koke nosilje stare 21 sedmicu tj 450 komada od toga samo nosi 20 komada,s tim da se svaki dan poveca jedno do dvoje jaja.Uslovi su dobri hranu kupujem kod lokalnog prodavaca u mjesaoni,automatsko napajanje,dobro osvjetljenje itd.Imam slab procenat pronosenja i molim da mu se strucno odgovori na ovo pitanje unaprijed hvala.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nisam stručan, al tu definitivno nešto nevalja?:scratch
Tu je negde, samo što neće krenuti sa nošenjem, sačekaj još malo...samo nemoj se sekirati previše...
Ako nekrenu nositi, onda kontaktiraj veterinara, možda ti bude više od pomoći.
Ja kupio koke od 21dana, i posle 3 meseca počele nositi, jaje na dan.
Hranu kupujem isto od lokalnog prodavca, i za sad je sve ok.
pozzz joe!
 

Najnoviji postovi

Na vrh