• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke nesilice za konzumna jaja

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zamoljen na jednom drugom forumu da prenesem od čitatelja ovog foruma, pa evo.

Citiram;
de nek netko ranku tamo, u temi koke nosilice spomene prskanje vode na fine dizne, jako dobro skidaju po nekoliko stupnjeva temperature, a relativno jeftina metoda
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Zamoljen na jednom drugom forumu da prenesem od čitatelja ovog foruma, pa evo.

Citiram;
de nek netko ranku tamo, u temi koke nosilice spomene prskanje vode na fine dizne, jako dobro skidaju po nekoliko stupnjeva temperature, a relativno jeftina metoda

To preko onih mikro rasprskivaca.
Ili preko dizni poput onih sa prskalice?
A ako nije tajna od koga prenosis, moze i na pp
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Hvala braci kinezima 8):partyman:
A i tebi sto si prenio poruku, i prenesi moje pozdrave. I imate svi :drinkers:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ne piše ništa o držanju u kavezu. Ako bi mogao ko dati kakav savjet U vezi ishrane i držanja nesilica u kavezu. Uzeo bi 10 komada za svoje potrebe, a nije moguče da budu puštene. Reko mi je ujak da je on to probao i on bi mi dao gajbu i bilo je dobro neko vrijeme i onda se počnu ozljeđivat kljunovima do smrti. Predpostavljam da je zbog prehrane to, pa ako može koji savjet. Imam doma kukuruz, zob i ječam od hrane. Ako bi tko dao točan postotak za ovo što imam i da li još treba kakav koncetrat i vitamini da se ibjegne koje kakve gluposti prilikom držanja u kavezu. Svaki savjet u vezi ovg držanja bi mi dobro došao. Hvala.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ne piše ništa o držanju u kavezu. Ako bi mogao ko dati kakav savjet U vezi ishrane i držanja nesilica u kavezu. Uzeo bi 10 komada za svoje potrebe, a nije moguče da budu puštene. Reko mi je ujak da je on to probao i on bi mi dao gajbu i bilo je dobro neko vrijeme i onda se počnu ozljeđivat kljunovima do smrti. Predpostavljam da je zbog prehrane to, pa ako može koji savjet. Imam doma kukuruz, zob i ječam od hrane. Ako bi tko dao točan postotak za ovo što imam i da li još treba kakav koncetrat i vitamini da se ibjegne koje kakve gluposti prilikom držanja u kavezu. Svaki savjet u vezi ovg držanja bi mi dobro došao. Hvala.

Nepise se mnogo jer ocigledno da nema ljudi koji se time bave ili nepisu o tome.
Za takav nacin drzanja moras koristiti koncentrat, jer on u sebi sadrzi skoro sve potrebne vitamine i trebalo bi da sadrzi preparat koji dodatno sprijecava kanibalstvo.

Do kanibalstva moze dovesti vise faktora, visak svijetlosti, prenatrpanost kaveza, neki nedostatak u ishrani, ako u kavez ubacite novo pridoslu nosilicu, ili ako se neka zaglavi obicno ju pocnu kljucati, ali ako nema drugih poremecaja koji su prethodno navedeni, zavrsice se na toj bespomocnoj nosilici.

Od toga zita sto imas kod kuce mozes iskoristiti kukuruz i mijesati ga sa super koncentratom prema prilozenoj recepturi. Nestavljaj zita vise nego sto pise jer na mostu ces ustedjeti, a na cupriji izgubiti ;) ili jednostavno kupuj gotov koncentrat.
Isto tako vrlo vazna stvar je, NE MJENJAJ KONCENTRAT, misli se na proizvodjaca, drasticno im opadne nosivost i krupnoca jaja, i vrlo tesko se vraca, to sam iskusio na svojoj kozi.
Sa desetak nosilica ces imati jaja i za uzu i za siru familiju :) , tokom citave godine, cak i kada bude naj veca zima, sto je sa domacima kokama nezamislivo
Jos da nadodam po jednoj nosilici je dnevno potrebno oko 120g koncentrata
Ako te jos sta interesuje, slobodno pitaj, pokusacu ti pomoci sa svojim skromnim i odskoro zasnovanim znanjem
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam za svoje potrebe 5 grahorastih pilića i 5 nesilica, da li mogu biti vani i kako ih hraniti?
Hvala
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Grahorasti su stari tjedan i pol dana i hranim ih sa bijelima - kupljeni su kao jednodnevni, a nesilice su (kaže trgovac) stari 8 tjedana i veliki su kao golub. Dok porastu biti će zatvoreni.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Onda ih hrani smjesom sad dok ti ne ojačaju ja svoje držim na smjesi
do otprilike mjesec i pol-dva dok ne porastu onda ih polako prebacujem na šrot
i naravno svaki dan šetnja vani po travi
 

Najnoviji postovi

Na vrh