• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke smanjile nosenje jaja!

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Marans, plavi i crni Australop, i ostale ukrižane. Ma budu valjda uskoro pronesle nadam se.
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Znam ljudi da je zima, al od 30 koka izmjesano ni jedno jaje u zadnja 2 mjeseca. Ima mladih i starih malo preko godine. Očistio sve ima par dana kontam bilo blato prljavo. Novi sam u ovom svemu doduše. Ovo je prva zima sa ovoliko koka. Svaki savjet ili prijedlog je dobro došao
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nista bez titranja oko kokosi. Znaci smjesica za nesilice, mlaka vodica vise puta dnevno, pa namoceni suhi kruh u toplu vodu, pa otpad od salate, kupusa, i drugog zelenja, lampa odnosno rasvjeta da produljis dan, dobro utopljen i izoliran kokosinjac, pa vitaminceki i kostovit, pa suncokret itd. Kad sve to probas eto i proljeca pa ce i same prenesti.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja svojima bar jednom dnevno nosim vruće vode,jedu kukuruz i zob(pšenice trenutno nemam ali trazim pa kad kupim i nju cu miješat) ,ako ima kakvog otpada iz kuhinje donesem im,ako uspijem nac gdje kakve trave nakosim im i donesem i puštam ih po dvorištu na ispašu ali to je sve dosta slabo i trave skoro da i nema i evo 40 komada i bude 10-12 jaja u prosjeku, nije toliko ekstra ali nije ni loše, bilo bi dobro još da im stavim svijetlo u kokošinjac da im produzim dan al trenutno nemam kak provuc struju
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Ja svojima bar jednom dnevno nosim vruće vode,jedu kukuruz i zob(pšenice trenutno nemam ali trazim pa kad kupim i nju cu miješat) ,ako ima kakvog otpada iz kuhinje donesem im,ako uspijem nac gdje kakve trave nakosim im i donesem i puštam ih po dvorištu na ispašu ali to je sve dosta slabo i trave skoro da i nema i evo 40 komada i bude 10-12 jaja u prosjeku, nije toliko ekstra ali nije ni loše, bilo bi dobro još da im stavim svijetlo u kokošinjac da im produzim dan al trenutno nemam kak provuc struju
Probat ću im promjeniti malo ishranu. I te vruće vode. Od 30 koka imam hajde nekih 5 horoza jednog starijeg i par mladih. Imam cirka 15tak nesilica, ostalo mi je raznih vrsta. Nesto susexa, shamo. I nekih vrsta i ne znam koje su :) dobio na proljeće nekih 10tak pilića pa je bilo raznih vrsta.. uglavnom ako bude sve kako treba, bez svjetla bi se trebao nadati barem 5 komada jaja u prosjeku...
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Koje rase imas, meni je pijetao amrok i skoro svi su na njega povukli makar bojom tako da mislim nece pronijeti prije sedam mjeseci navrsenih, da je pijetao lehorn ili tslijan pronijele bi ranije- moje iskustvo
Počele su da nesu prije mjesec dana, imam 2 pijetla Marans, i 2 Talijana. Zadovoljan sam nešenjem trenutno. Neki dan sam nabavio i patuljaste cvrke koke 2 para. Nisam ih do sada nikad držao, kažu da snesu 15 jaja i odma se nalegu
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Nesilice 20 komada, pola su starije a pola su mlađe. Ne koristim svjetlo ali svjetlost od kuće dolazi i do kokošinjca jer isti ima prozor. Danas 11 jaja. Proteklih dana vrlo dobra nesivost u tim okvirima. Standardno šrot kukuruz +praškasti pijesak (ovih dana nemam ljuske od jaja), u ovom trenutku ima ječma i tritikala pa im i to meljem. Razmočeni kruh i krumpir.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Što raznovrsnije jedu to bolje bez obzira na godišnje doba, samo od kukuruza u zrnu ne budu nosile bog zna šta a znam da neki i tako hrane
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Nista bez titranja oko kokosi. Znaci smjesica za nesilice, mlaka vodica vise puta dnevno, pa namoceni suhi kruh u toplu vodu, pa otpad od salate, kupusa, i drugog zelenja, lampa odnosno rasvjeta da produljis dan, dobro utopljen i izoliran kokosinjac, pa vitaminceki i kostovit, pa suncokret itd. Kad sve to probas eto i proljeca pa ce i same prenesti.
Počele su i prije proljeća. Heheheh. Ovih dana 5 do 8 jaja svaki dan. Tako da sam zadovoljan. Bez rasvjete. Al jesam ubacio mlaku vodu ujutro. I malo promjenio hranu..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sve dok dnevno ne mozes napuniti kutiju za jaja po mom proracunu je neisplativo. Opet bilo je dana kad sam bio sretan da nadjem i dva za ispec na oko.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Zadnjih 2 tjedan trece ovakvo jaje.Prije toga u mjesec dana jedno.Pretpostavka je da jedna kokos nosi neredovito i mala jaja.Ili mozda znam par puta na tjedan naci par jaja blizu tezine od 80 pa do 100 grama.Pa mozda iznese mala i velika?Stare su 8 mjeseci.
IMG_20220131_200814.jpg
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
To je kod mene konstantno. Uvijek ima sitnih jaja bile stare ili mlade kokice.
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Zadnjih 2 tjedan trece ovakvo jaje.Prije toga u mjesec dana jedno.Pretpostavka je da jedna kokos nosi neredovito i mala jaja.
Kod tebe bukvalno smanjile jaja :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh