• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koliko vredi ugovor o ostavinskoj???

  • Temu pokrenuo lorenco
  • Datum prvog posta
L

lorenco

Guest
Dakle kad sam kupio traktor prepisao sam ga na starog on je bio doma zbog rege itd eto iznenada se dogodilo da je otac umro i na ostavinskoj raspravi traktor je normalno pripao meni.Esad s obzirom da imam prebivalište u ZG zupaniji a traktor u slavoniji nisam ga htjeo prepisivati na sebe zbog prodaje tko bi isao na prepis u ZG iz slavonije .Zanima me koliko taj ostavinsi ugovor vrijedi mislim zbog
prodaje a da ga ne prepisujem na sebe . Pitao doticnog biljeznika veli nema poima
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Dakle kad sam kupio traktor prepisao sam ga na starog on je bio doma zbog rege itd eto iznenada se dogodilo da je otac umro i na ostavinskoj raspravi traktor je normalno pripao meni.Esad s obzirom da imam prebivalište u ZG zupaniji a traktor u slavoniji nisam ga htjeo prepisivati na sebe zbog prodaje tko bi isao na prepis u ZG iz slavonije .Zanima me koliko taj ostavinsi ugovor vrijedi mislim zbog
prodaje a da ga ne prepisujem na sebe . Pitao doticnog biljeznika veli nema poima

Ne znam koliko dugo vrijedi ostavinsko riješenje, ali moje je mišljenje da će svakako morati
prepisati traktor na sebe, kako bi ga mogao prodati, jer on trenutno po ovome što si napisao glasi na umrlu osobu, te se nemože izvršiti prepis istog.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To se isti dan kod istog bilježnika prepisuje na tebe a onda na novog vlasnika ..vjerojatno se i 2x plača prijepis .
Rijašanje o ostavinskoj vrijedi ( valjada) trajno ako se nitko ne požali u žalbenom roku .
 
L

lorenco

Guest
To se isti dan kod istog bilježnika prepisuje na tebe a onda na novog vlasnika ..vjerojatno se i 2x plača prijepis .
Rijašanje o ostavinskoj vrijedi ( valjada) trajno ako se nitko ne požali u žalbenom roku .
Hmm nesta mi je biljeznik natuknuo valjda ces ga prtodati u roku godine dana , mozda ga mogu prepisati( pokloniti) na mamu pa cu imati vremena za prodaju jer vec je proslo 9mj.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290

rješenje o nasljeđivanju pokretne imovine (motorna vozila i sl. ) iz ostavinske rasprave vrijedi do isteka registracije, a prije sljedećeg tehničkog treba vozilo prenijeti na sebe, za što se izdaje nova prometna dozvola i knjižica vozila (po potrebi). Ukoliko se vozilo prodaje u međuvremenu u kupoprodajni ugovor se upisuje ime pokojnika, i predaje rješenje o ostavinskoj raspravi u prilogu.

 
L

lorenco

Guest

rješenje o nasljeđivanju pokretne imovine (motorna vozila i sl. ) iz ostavinske rasprave vrijedi do isteka registracije, a prije sljedećeg tehničkog treba vozilo prenijeti na sebe, za što se izdaje nova prometna dozvola i knjižica vozila (po potrebi). Ukoliko se vozilo prodaje u međuvremenu u kupoprodajni ugovor se upisuje ime pokojnika, i predaje rješenje o ostavinskoj raspravi u prilogu.


Ok zahvaljujem aki iskrano receno nista nisam skuzio no nema veze jedino mi je iskreno zao sto ne mogu pratiti proslu temu o lopinama (stvarno mi se bljuje jer nekome je smjesno ako vam je netko sjebo kombajn nedaj boze dva pa imate stete 2 soma eura)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ako treba javi se na pp pa ču ti pokušati bolje objasnit u detalje...
ili ako smisli kako da sve to bolje opišem napisati ču u međuvremenu...
 
M

MOCO

Guest
Ok zahvaljujem aki iskrano receno nista nisam skuzio no nema veze jedino mi je iskreno zao sto ne mogu pratiti proslu temu o lopinama (stvarno mi se bljuje jer nekome je smjesno ako vam je netko sjebo kombajn nedaj boze dva pa imate stete 2 soma eura)

di je nestala ta tema?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151

rješenje o nasljeđivanju pokretne imovine (motorna vozila i sl. ) iz ostavinske rasprave vrijedi do isteka registracije, a prije sljedećeg tehničkog treba vozilo prenijeti na sebe, za što se izdaje nova prometna dozvola i knjižica vozila (po potrebi)vi u pril. Ukoliko se vozilo prodaje u međuvremenu u kupoprodajni ugovor se upisuje ime pokojnika, i predaje rješenje o ostavinskoj raspraogu.


A kako misliš da mrtva osoba potpiše kupoprodajni ugovor, pošto se ugovor mora ovjeriti kod javnog bilježnika i pored njim potpisat. Ja sam kupio traktor od pokojnika i znam da traktor može prodati samo onaj koji ga je ostavinskom raspravom i nasljedio ili je dao punomoć trećoj osobi i u ugovor upisuje svoje ime i prilaže kojpiju rješenja ostavinske rasprave i nije točno da rješenje vredi samo do isteka registracije ono je trajno i vredi i za unuke i praunuke i za sva vremena a u ovom slučaju najbolje je traktor odjaviti i prodavat ga kao odjavljen traktor pošto je gospodin u zagrebu i očito da ga i ne koristi i nije potrebno da bude prijavljen niti registriran. A ugovor o kupoprodaji može da se ovjeri kod svakog javnog bilježnika na području Republike Hrvatske nije uslov da mora da bude u Zagrebu.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
1. prijepis nećeš platit ako ga prepišeš na sebe
2. Nema veze što prodaješ traktor iz zagreba, nitko nemora u zagreb na prepis, samo se napravi kupoprodajni ugovor ovjeri kod bilježnika i novi vlasnik sve rješava kod sebe u policiji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh