• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kombajni za krumpir

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
vidim da nemaju svoju temu...

koliko se konceptualno razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca,
postoje li oni koji mogu vaditi i krumpir koji je uz drugu kulturu bez da gaze tu drugu kulturu...
Mene konkretno zanima, vuceni, jednoredni, bunkeras koji bi radio lokalitete od 2000m2 pa do 5000m2 cesto uz kukuruz ili do kanala za nadodnjavanje...
Koliki traktor traze za vucu...
Koji su proizvodjaci hassia, grimme...

fala
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
vidim da nemaju svoju temu...

koliko se konceptualno razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca,
postoje li oni koji mogu vaditi i krumpir koji je uz drugu kulturu bez da gaze tu drugu kulturu...
Mene konkretno zanima, vuceni, jednoredni, bunkeras koji bi radio lokalitete od 2000m2 pa do 5000m2 cesto uz kukuruz ili do kanala za nadodnjavanje...
Koliki traktor traze za vucu...
Koji su proizvodjaci hassia, grimme...

fala

malo pretrazi po njuskalu, imas jih jako puno, od 2500-50000 kn, a sad sta se tice modela i tu se moze birati! mislim da bi ti za te povrsine bila dovoljna neka hassia za 1500-2000E! Sta se tice bas kombajna, sused ima jednorednu hassiu i kaze da uvjek prvi red povade sa plugom rucno jer mu smetaju susjedne parcele zbog sirine kombajna! Moi doma koristimo od rođaka brcalicu, ali radimo nekih 500-600 čhv za vlastite potrebe i to je za nas zakon! ovo lagano brca a mi pokupimo rucno za jedno prijepodne!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam hassiu i počnem vaditi u sredini.......i idem prema van......netreba plugom....s njom se može štimati lijevo-desno, ovisno s kojim traktorom radiš i kako je podešen razmak točkova na traktoru.....

bunker 1,5 tona, kaže uputstvo da vadi 2 hektara po danu.......jednostavna za održavanje......2 brzine kardana, i ima svoju hidrauliku, nekoristi od traktora......

i svoju ću najvjerojatnije prodati, još malo mi ostalo krumpira, pa dok to sredim za 5-6 dana.......

cijena 7000kn
 
Posljednje uređivanje:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ivane tvoja mi je opcija br1.
Molim te raspitaj mi se kad sitignes bi li to moglo na vlak,
ja cu za to vrijeme ovu od prijatelja dobro "posnimit" da vidim jel mi konceptualno odgovara!
bitno mi je to vadjanje zadnjeg reda...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Dižem ovu temu...
Imamo cca 40ak tona godišnje. Razmišljam o vučenom kombaju (do sada imamo samo jednobraznu vadilicu). Preporuke, idealno da bude što manji, i da ga može vući traktor od 35-40 KS
Hvala...
 

ford1.0

Novi član
Tu od
12 Svi 2020
Poruka
1
Dobar dan svima!

Evo ovako, radim neko istraživanje o samohodnim kombajnima za vađenje krumpira poput Grimme Varitron 270 i slično. Zanima me da li netko zna neku stranicu na hrvatskom gdje bi se mogao vidjeti naziv pojedinih konstrukcijskih dijelova kombajna ili sam zna naziv dijelova? Također me zanima način rada da vidim dal sam dobro to shvatio. Unaprijed hvala na pomoći!
 

Opaliti

Novi član
Tu od
23 Tra 2009
Poruka
11
pozdrav ekipa
zanima me da li netko zna gdije nabaviti trake za malu hassiu
 

Valentino001

Novi član
Tu od
28 Svi 2021
Poruka
3
Ima li mozda tko kakve djelove za hasiju trebao bi pogonski remen
 

Prilozi

  • IMG-20221015-WA0026.jpg
    IMG-20221015-WA0026.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 14
Na vrh