• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kompost

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
imam premali travnjak za namiriti gnojidbene potrebe vrta iza kuće, travu uglavnom potrošim za zatrpavanje zemlje oko loze da ne raste korov.

zanima me što bi se dalo posaditi, da ne pocucla sva hraniva iz zemlje, bude korisno kao svojevrsna rotacija nakon npr čupanja krumpira iz zemlje, ili salate, ili luka, cikle?

koju travu, ozimi grašak, mješavinu nečega, što bi dozrelo do jeseni da se baci u kompostnu kutiju?
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
imam premali travnjak za namiriti gnojidbene potrebe vrta iza kuće, travu uglavnom potrošim za zatrpavanje zemlje oko loze da ne raste korov.

zanima me što bi se dalo posaditi, da ne pocucla sva hraniva iz zemlje, bude korisno kao svojevrsna rotacija nakon npr čupanja krumpira iz zemlje, ili salate, ili luka, cikle?

koju travu, ozimi grašak, mješavinu nečega, što bi dozrelo do jeseni da se baci u kompostnu kutiju?

Pokušaj pogledati u društvenu grupu: BIO-VRT (hoby vrtlarenje u suradnji s prirodom) pod temom kompost. Mislim da bi tamo mogao naći dobar odgovor, a moj savjet je "grašak" jer ne crpi jako zemlju, a velika zelena masa pogodna je za kompostiranje. Osim toga u sjemenarama možeš kupiti mješavinu bilja za zelenu gnojidbu i kompost početi već sada polako slagati od otpada iz kuhinje kao što su ostatci od guljenja krumpira, listova salate, kore od jabuka...
Lijepi pozdrav!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pokušaj pogledati u društvenu grupu: BIO-VRT (hoby vrtlarenje u suradnji s prirodom) pod temom kompost. Mislim da bi tamo mogao naći dobar odgovor, a moj savjet je "grašak" jer ne crpi jako zemlju, a velika zelena masa pogodna je za kompostiranje. Osim toga u sjemenarama možeš kupiti mješavinu bilja za zelenu gnojidbu i kompost početi već sada polako slagati od otpada iz kuhinje kao što su ostatci od guljenja krumpira, listova salate, kore od jabuka...
Lijepi pozdrav!

Kaj ti ono najvrednije od jabuke bacaš u kompost? :supris:
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Kaj ti ono najvrednije od jabuke bacaš u kompost? :supris:

Ne uvijek, ali ako jabuke kupim u dučanu, pa je očigledno da su špricane sa svim i svačim, onako kao da su masne, onda radije ne jedem tu koru nego na kompost s njom.. :D
Nego jesi li pogledao društvenu grupu? Imaš li kakav komentar/prijedlog?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne uvijek, ali ako jabuke kupim u dučanu, pa je očigledno da su špricane sa svim i svačim, onako kao da su masne, onda radije ne jedem tu koru nego na kompost s njom.. :D
Nego jesi li pogledao društvenu grupu? Imaš li kakav komentar/prijedlog?

A kak se učlanim u grupu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh