• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kontak brava na imt 539

I

ivan:94

Guest
mjenjo sam kontak bravu na imt 539 i sad je nasto jedan problem....traktor može upalit bez da se da kontakt i vuče negdje struju kad ostane preko noći
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Žicu iz kontakt brave vučeš od broja 15/54 to je kontakt koij ima napon kad daš kontakt (pritisneš kliuč ) i ne može raditi kad nema kontakta živa struja dolazi na broj 30 itd .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

ivan:94

Guest
znači po tome sam zamjenio te dve žice i onda tu vuče i struju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
dolazna struja mora doči na 30 za potrošače sa kontaktom anlaser grijač stop svijetla sirena i žmigavci ide sa broja 15 i 54 pozicija duga i kratka svjetla neznam na pamet ali za poćetak ovo je dovoljno .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa kaj nisi pazio kad si vadio

... ah mene pametna a i moj je palio bez ključa ima skoro godina .
Kad jednom to naguraš unutra treba ti dobar motiv da ideš ponovno.
Ne znam jel su ga loše prekopirali ili loše konstruirali .




ovo oko vučenja struje mora biti drugi razlog , kako si to defektirao , skužio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

ivan:94

Guest
bravica je bila spojena samo da može upalit i to je to.....kad sam spojio svjetla i sve to..od onda pali bez kontakta
 
I

ivan:94

Guest
sad imam još jedan problem..kad upalim svjetla odma mi izbije glavni osigurač....negdje mi je instalacija gadno u kuršlusu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sudeči po onome dosad možda bolje da pozoveš električara da ti se to sve ne zapali.
 
I

ivan:94

Guest
bio je električar i reko da nevalja bravica i mi zamjenimo bravicu i sad se to događa...dns se čovjek cijeli dan zajebavo i nije uspio naći gdje je problem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Loš ti je to električar. Za cjeli dan mora instalaciju složiti od nule, a ne da nemože 5 žica zamjeniti.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ti si izgleda zvao elektricara u pravom smislu rijeci.Onog za 220-380 volti.Trebas zvati autoelektricara.Tvoj problem treba da rijesi svaki mehanicar ako se imalo razumije u posao.U krajnem slucaju to bi trebao rijesiti svako ko zna citati brojeve,
 
I

ivan:94

Guest
jojjj što serete bezveze
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
jojjj što serete bezveze

Ni je lijepo to reči kolegama a naročito Lisniku i Muhaničaru koji su dali forumašima nekoliko tisuča savjeta ! Moj skromni savjet da skidaš klemu sa akumulatora kad ni si blizu traktora dok pošteno ne riješiš struju :x:
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
sad imam još jedan problem..kad upalim svjetla odma mi izbije glavni osigurač....negdje mi je instalacija gadno u kuršlusu..

Najprije ispod volana se kablovi potope pa rade cuda. Znaci prvo to pogledaj od brave do osiguraca, ako su ok onda moras ici redom, samo pregledavanjem svih kablova ces naci kvar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@ivan:94 moj savijet ti je ako vec imas tolko problema s strujom da ni elektricar ti nemoze otklonit kvar ili tu instalaciju pocupaj i stavi novu jer je ona puno jeftinija nego da ti dode do spoja i napravi puno veci kvar nedaj Boze ili promijeni elektricara koji ce ti to rijesit!!
 
Na vrh