• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kopačica za motokultivator

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Je, samo nije baš primjeren za (pre)tešku zemlju.

Pogledaj Berta plow ;)
Njihovi su najpoznatiji (mogu reći i vjerojatno najbolji).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
To ti je rotacioni plug, ima ga na mutama.

ne bi baš reko da je to plug,to je više kao freza,ima negdje post od puknutog baš od pluga...
ovo je sjajno u mekoj zemlji,a kaj bi bilo da krene u ilovaču,bilo bi skucanja,,iovako sve fućka po njemu u ovoj lakoj zemlji...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
meni je ovaj priključak super.kad obrađuješ male vrtove svake godine to je zemlja tako rahla ko pijesak.pa ima da leti po baščama
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
ja sam više ljubitelj klasične freze..
na sviđa mi se što dosta daleko bočno baca zemlju
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovaj link gore što sam ja stavio mašina dosta uredno radi.ima i linkova koje sam pregledao gdje se vidi kako se stroj trga i svuda zemlja frca,neznam jeli do snage stroja ili do zemlje,mislim da je oboje u pitanju.moja zemlja bi ovakav stroj dozvolila.ilovača sa sigurnošću ne.
 
S

staffmen

Guest
ovo je presporo...
neznam dal bi imo zivaca radit s tim.
kak i sam kazes onaj ko obraduje vrt svake godine moze bez problema frezati tu zemlju bez neke ranije pripreme (oranje ili stihanje)
a freza ima zahvat 70 na mondialu a na specijalu 80 ,mislim da je MTD reko da ima cak 100cm zahvat:mrgreen: i puno prije si gotov nego s ovim.

e da seljacic jel stigla masina ?!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovo je presporo...
neznam dal bi imo zivaca radit s tim.
kak i sam kazes onaj ko obraduje vrt svake godine moze bez problema frezati tu zemlju bez neke ranije pripreme (oranje ili stihanje)
a freza ima zahvat 70 na mondialu a na specijalu 80 ,mislim da je MTD reko da ima cak 100cm zahvat:mrgreen: i puno prije si gotov nego s ovim.

e da seljacic jel stigla masina ?!

nisam išo po stroj,baka bolesna a snijeg pada.nema šanse da ga izvučem iz garaže jer je uspon velik.neka još malo nebil snijeg prestao
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
meni je ovaj priključak super.kad obrađuješ male vrtove svake godine to je zemlja tako rahla ko pijesak.pa ima da leti po baščama

Ovo ti je izuzetan priključak za male parcele poput vrtova.
Freza napravi nepropusni taban od zemlje, a rotacijski plug ga fino razbije. I ide do 25cm, kaj niti jedna freza nemože. Služi umjesto štihanja i nenadomjestiv je drugim strojem, osim štihaćom samom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
ovo je presporo...
neznam dal bi imo zivaca radit s tim.
kak i sam kazes onaj ko obraduje vrt svake godine moze bez problema frezati tu zemlju bez neke ranije pripreme (oranje ili stihanje)
a freza ima zahvat 70 na mondialu a na specijalu 80 ,mislim da je MTD reko da ima cak 100cm zahvat:mrgreen: i puno prije si gotov nego s ovim.

e da seljacic jel stigla masina ?!

to je bila samo proba koja je završila neuspjehom......:mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ovo ti je izuzetan priključak za male parcele poput vrtova.
Freza napravi nepropusni taban od zemlje, a rotacijski plug ga fino razbije. I ide do 25cm, kaj niti jedna freza nemože. Služi umjesto štihanja i nenadomjestiv je drugim strojem, osim štihaćom samom.

na mene je ostavio dojam jer se praktično zabija u neobrađen travnjak i od toga pravi maltene gotove gredice.sad opet su oni to na video malo i ušminkali da se bolje prodaje,ali mislim da stvarčica nije loša
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
na mene je ostavio dojam jer se praktično zabija u neobrađen travnjak i od toga pravi maltene gotove gredice.sad opet su oni to na video malo i ušminkali da se bolje prodaje,ali mislim da stvarčica nije loša

Jel taj rotoplug kompatibilan sa superspecijalom? Gdje i po kojoj cijeni se može kupiti? Meni se jako dopada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Uglavnom ti ide na manje strojeve. Proizvodi ga Muta, dok Labinprogres ga nema u svojem programu. Možda bi se dal najti rabljeni, pa pripasati. SS ima dvije brzine kardana, pa to nebi trebal biti problem.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Imaš sliku od mute? Ak je to on kaj ja mislim, to je običan nespretni klump koji bas nema sličnosti sa ovim. Ima to moj sused, al ga je celog strgal. Preslab je za obradu strništa.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Nešto ovakvo?

aratro_rotativo.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jel taj rotoplug kompatibilan sa superspecijalom? Gdje i po kojoj cijeni se može kupiti? Meni se jako dopada.

ma ulovio sam to na nekoj italijanskoj stranici,inače se kačio za BCS mislim. neznam ni kako se zove jer sam koristio google prevoditelj.ako sad nađem gdje je to u povijesti pregledača postaviću link ili kopiraj onaj naslov od videa pa ćeš sigurno naći nešto.košta oko 800 eura.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Berta Franco & .... ti je proizvođač.
 
Na vrh