• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koračni (step) trofazni elektromotor ili elektromotor sa reduktorom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Misliš da izbacim jednog van,vec slabo kopčam treba prespavat malo da se stvari malo slegnu.
Nisam te baš shvatio kak misliš sa dva?


E sad , ovisno i tipu lanca na mjesto pomočnog lenčanika dovoljno je nešto kao "remenica" a ne lančanik sa pravim ozubljenjem ..kaj pojeftinjuje izradu
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
hm

ovak imam upravljačku komandu ili kako se to zove od kombajna za tri cilindra sa funkcijom
gore neutral dolje x 3.
Koliko se ja kuzim u to, ulje konstantno kruzi od pumpe do te komande i natrag.
I sad ja kad otvorim tj rucicu gurnem gore ulje dolazi do cilindra i gura ga van a sad kamo da spojim drugi kraj od cilindra jer na komandi imam tri izlaza i ova dva kroz koji konstantno kruži ulje. Se da to kako izvesti jer imam dva dvoradna cilindra??
Ili moram staviti drugu tu upravljacku komandu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Možeš staviti taj dvoradni cilindar ako je potrebna sila samo u jednom smjeru. Malo jača opruga ga može vratiti u kontra smjeru.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Možeš staviti taj dvoradni cilindar ako je potrebna sila samo u jednom smjeru. Malo jača opruga ga može vratiti u kontra smjeru.


malo sam si razmisljal,jel bi igralo da stavim ovaj dvoradni cilindar,i prikljucim ga na dva izlaza,jedan bi tjero u jednom smjeru drugi u drugom smjeru,a ovaj treci izlaz bi se vracao na oprugu natrag??
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
kaj mrzim raditi nekaj kad se ucim u hodu...
Ali tješim se tim da nemožeš sve ni znat!

Znači to bu tak igralo,imam 3x1 smjer i ova 2 koji su samo za kruženje ulja.
To ako tak spojim to bi teoretski trebalo klapati!? Bar se nadam.
A ovaj drugi manji cilindar stavit cu feder izvana preko njega koji če ga vračat natrag,ne prejak tek tolko da ga vrati.

U pravilu pumpa uzima ulje iz rezervara i tjera ga do razvodnika i natrag u rezervar. Sigurnosni ventil se stavlja prije razvodnika i ako dođe do prevelikog pritiska vrača ulje u rezervar da ne dođe do pucanja lajtunga ili crijeva. Na povratku ulja u rezervar stavlja se filter da eventualne nečistoče nebi dospjele u daljnjem procesu u pumpu,ili taj filter mora bit prije ulaska u pumpu.

Jel sam si dobro to zamislio,jer neznam koliko mi pumpa daje pritiska,direkt cu ju spojit na elektromotor 144o okr/min?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Filtri na usisu nisu baš nekaj ..i bolje ga je imati na povratu .
Da cil spajaš tako kako si objasnio , ali upravljaš s dvije ručka , kad jedna ide u položaj da ulje ide prema cilindru druga prebaciš u položajj za povrat tj. kontra .
Iste radnje radiš i za " nazovimo" povratnu radnju .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Filtri na usisu nisu baš nekaj ..i bolje ga je imati na povratu .
Da cil spajaš tako kako si objasnio , ali upravljaš s dvije ručka , kad jedna ide u položaj da ulje ide prema cilindru druga prebaciš u položajj za povrat tj. kontra .
Iste radnje radiš i za " nazovimo" povratnu radnju .
Znači da bi upravljao sa tim dvoradnim cilindrom su mu tad potrebne 2 ručke na razvodniku? Dobra stvar za zaštitu na radu....:D
 
N

Nkopjar

Guest
e prijatelju da ti pomognem malo, pošto radim s elektromotorima, tebi treba pogon za piganje lima nekaj slično za žljebove il tak nekaj, uzmi si trofazni el motor 3 kw s reduktorom al nek ti motor ima ne sebi elektromagnetnu kočnicu od 220v, koja koristi zvjezdište motora i jedni fazu, a lijevo desno si riješiš s 2,3 cn sklopke i il tipkalima il đojstikom i vjeruj mi funkcionira ti,
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
e prijatelju da ti pomognem malo, pošto radim s elektromotorima, tebi treba pogon za piganje lima nekaj slično za žljebove il tak nekaj, uzmi si trofazni el motor 3 kw s reduktorom al nek ti motor ima ne sebi elektromagnetnu kočnicu od 220v, koja koristi zvjezdište motora i jedni fazu, a lijevo desno si riješiš s 2,3 cn sklopke i il tipkalima il đojstikom i vjeruj mi funkcionira ti,

Hvala na pomoči ali odluka je pala izabrao sam varijantu sa dvoradnim cilindrom,iz tog razloga što sve dijelove od hidraulike imam i stoje neiskorišteni jedino me kopka taj razvodnik za dvoradni cilindar. vjerojatno ga imam samo ga moram pronači.
iskreno nisam neki strujič mada bi to trebao znat elektrotehnički fakultet, ali hebiga nemam nikakve prakse sa tim stvarima.
A sto se tiče hidraulike s njom se susrečem svako malo i malo bolje mi leži i nekako izbjegavam tu elektroniku.
U principu idejni projekt je gotov,sada mi ostaje kupnja pločevina i rezanje po mjeri da to nekako i izgleda.

Jel se može s ubodnom pilom sa listom za željezo lijepo iskrojit pločevina nekih 8mm(nisam to nikad probao rezat)?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Može, ali s koliko pila i vremena?
Može i s brusilicom, al isto loše prolazno vrijeme ako imaš toga dosta za sjeckat.

Capneš to negdje s plazmom ili autogeno.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ide i sa ubodnom, ali dosta sporo s tim da okretaji moraju biti na minimum uz aktivno hlađenje emulzijom ili nekim sprejom za bušenje ili narezivanje navoja...list pile mora biti kvalitetan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh