• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,213
Nisu svjesni da su iz nekog pogleda na svijet oni slabiji (npr. JOJ NEECU DOVRSITI)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve velike civilizacije su se razvijale do određene razine kada je nastupio krah. To čeka i nas. Nesumnjivo.

Nadalje volio bih se našaliti i reći kako ja mislin da je Korona selektivni virus, odnosno, mirovinska reforma.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Jbt sad mi krivo zaboravio naziv... sve u svemu, verovanje u boga, toteme, zivotinje, vise bogova itd... i jedno od tih je verovanja je kad civilizacija dodje do vrhunca- bude kraj i nestane ( asteci, maje, atlantida).... zaboravi ime pojma, davno imao sociologiju. (veruj mi da cesto pomislim na to i na nasu civilizaciju) pre par godina otkrili Higs-a , cesticu "Bozansku" koja stvarima daje materiju.... pa nas vrhunac je blizu po svemu tome.

Prosle nedelje usao u HR, danas dosla da me obidje policija, u fazonu ne smem van dvorista, a ja ih zvao- kazu da smem na njivu itd, al ne smem van granica RH...eh ko koga ovde? U svakom slucaju kuci sam, 14 dana mi je bila obavezna izolacija... + ova " standarda".

Mada mogu da garantujem zivotom, da je ova stvar sa COVID 19- iscenirana i rezirana davnih dana u "necijoj" produkciji.

1. Ekonomski krah Kine, pa ostalih zemalja.( Kina kao vodeca svetska sila).
2. Globalo zatopljenje? ne spominje se vise. (Bio u veneciji, smrdi voda u 3 lepe, sad vidim kristalno cista, ribe i delfine, tipa Kina i smog- sad se nebo vidi itd).
3. Smanjenje populacije.

Pticija, svinjska gripa, ebola, sars,groznice, zika virus, covid 19....


Svakih par godina sve jaci i jaci virusi...
 
  • Like
Reactions: ZJ

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Jeste da smo svi mi bitni ali najviše sami sebi, a svi mi skupa smo kao kap u moru.A živeo je narod i pre antibiotika i svih savremenih čuda pa nije izumrla civilizacija
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
Svakom je život mio,možete shvatiti kako hoćete ali mi smo svi toliko sitni i nebitni da možemo samo mlatiti praznu slamu.Da li je neko mogao da spreči taj zemljotres u Zagrebu o kom se pisalo i kakve su mogle da budu njegove posledice da je trajao duže ili bio par puta jači. Priroda je jača od nas ma šta mi radili i koliko god se kurčili
"Malo previše slobodna interpretacija tuđih mišljenja i stavova."

Istina je da se potresi ne mogu spriječiti, a da je nedjeljni u Zagrebu slućajno potrajao duže, ili bio jači, posljedice bi bile puno gore. Ozbiljnim su ljudima i ove tuđe nevolje prevelike, ne kurče se nego suosječaju sa stradalnicima.

Moglo se, itekako se moglo jako puno u Zagrebu napraviti u proteklom vremenu, pa bi sada posljedice potresa bile osjetno manje; kao primjer spomenuo bi nikad završenu novu bolnicu, ta nedovršena građevina ima "armirano betonsku konstrukciju". Vidi se u informativnim emisijama i na Internetu da su potresom stare zgrade bolnica manje, ili više oštećene. Neke su sad morali iseliti. Da su njihove bolničke aktivnosti useljene prije desetak ili više godina u novi armirano betonski objekt, ne bi pacijenti, rodilje i bolničko osoblje morali završiti na bolničkim dvorištima.
Tko je sve za to kriv, prvo oni na vrhu koji nisu sposobni prepoznati vitalne društvene interese, te dovršili započetu bolnicu, nego se rukovode samo svojim populizmom i uhljebništvom. Krivi su i svi oni koji su im na tzv. demokratski način dali mandate za to.

Priroda je jača od ljudi, ali ako ljudi koriste stečena stručna znanja i "poštuju znakove koje im priroda daje", moguće je unaprijed dobro osmišljenim aktivnostima jako umanjiti tragične posljedice. Nije nikakva nepoznanica da je Zagreb u takvoj potresnoj zoni i stručnjaci su na to ukazivali godinama, ludilo je i zamračenje ljudskog uma sa populističkim trošenjem društvenog novca, a ne rješavanjem takvih projekata kao što je dovršenje započete nove bolnice.

Ili na kraju, dok se u Italiji srušio vijadukt s autocestom, naši su "stručni" ljudi pokazali slike u kakvom je stanju zagrebačka "karlovačka petlja" ako se nisam krivo izrazio, ako jesam moja isprika nisam iz ZG. I dalje se vozimo po njoj bez da je kvalitetno sanirana, samo zato jer u ZG fondovima nema novaca za to, ali zato ima za koje kakve "neobične projekte".

Ti koji su zanemarivali sve te bitne "građevine" se vidiš KURČE s tuđim novcem, da bi sebi gradili društvene pozicije, odnosno "tzv" spomenike, a ne kurče se ovdje prisutni forumaši.

Isprika na dužini teksta
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Neću nikom posebno odgovarati pa ni onima koji je izjavio da sam neinteligentan... iznenadio bi se prijatelju. Ja sam nihilist, optimistični nihilist, odnosno apsurdist. Istraži ako te zanima pa možda shvatis moj pogled. Malo ljudi ima takav pogled, a ja sam jedan od njih i uvijek se suzdržavam u razgovoru jer nitko ne razumije, posebno jer nitko ugl ne uspijeva razdvojiti emocije od racia. Napisao sam komentar ne da se svađam nego da možda nekog potaknem na razmišljanje. PS, nekad je samo i razlika među ljudima tko gleda kratkoročno, tko dugoročno, tko siru sliku, tko užu... često misleći da radiš dobro, radiš krivo. Nije sve tako jednostavno i ne neću shvatit jednog dana kaj si mislio reći jer mi um ne funkcionira na taj način. Govore mi to ljudi već 20g, a ja sam samo udaljeniji i udaljeniji mentalno od toga. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mate22,razmijem te i sam se naljutim na sebe zbog te jedne sekunde, 🙊 Sekunde u kojoj me moje drugo ja(ego) pretekne pa nekoga povrijedim ili pogrijesim u nekom drugom smislu nerazumom.Najlakse u zivotu je budalama jer neznaju da su budale🐣 al je zato tesko onima koji vide koliko budala ima oko njih.
Nedo bog da neko pomisli da vrijedjam nekog kolegu sa foruma ali neke ponekad zajeebe ta jedna sekunda ko i mene.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Nisam ja kolega napisao da si ti ne inteligentan, samo sam aludirao na to da postoji takva mogućnost. Da malo proširim, postoji i više vrsta inteligencije. Kognitivna je ona gdje logika ima najveći udio u načinu čovjekova razmisljanja. Po logici je tvoj post ispravan - opstanak najjačih, čista prirodna selekcija, sve je crno ili bijelo. Ipak, postoje i npr društvena te emocionalna inteligencija, a emocionalno inteligentni ljudi ne mogu se pomiriti sa činjenicom da virus mora pobiti starije i bolesne. Takvi ljudi će napraviti sve što mogu da ih spase. Oni koji vole malo dublje promišljati mogu često neku osobu procijeniti prema njezinu ponašanju u različitim situacijama, u kojim omjerima ta ista osoba posjeduje razvijene sve vrste inteligencije... Einstein je bio kognitivno genije, ali društveno nula, pišem kao primjer...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,926
Dečki zamolio sam u prvim postu da ne idemo u smjeru politiziranje, teorija zavjere i slično. 👍
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Ljudi, ovo je rat. Glavni zapovjednik je mislim, Beroš. Ali, on na žalost nezna što mu rade svi podzapovjednici. Jer nisu dorasli zadatku koji je pred njima. Što ima raditi jedan maler iz bolnice na poslu? Nositi i širiti koronu? Koje su fore da pacijenti sada imaju fizikalne terapije? Kako može raditi šank u bolnici, ako su ugostiteljski objekti zatvoreni? Mislim da Beroš nema pojma da mu se iza leđa događaju ovakve gluposti. I naravno da na taj način ulazi korona u zdravstveni sustav.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
Ovo je točno, ali na žalost neizbježno, previše je tu ljudskih faktora pa i naših ljudskih navika i mana. Ali ja si mislim, da nam sada na vrhu nije Beroš nego neki drugi ministar bilo bi to puno gore.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Eto, radi par Zagrepčana blokirana cijela HR.
Ovi gore misle da je sve u ZG i da svi žive u stanovima i imaju dućan u zgradi. Ljudi na selu su u cijeloj priči zakinuti i ne misli se o njima. Smiju li ići pokretne trgovine, gdje kupiti vreću cementa za popraviti kotač npr. (jer ti nitko nebu dopeljal samo jednu), gdje kupiti lijek za kravu...i sto drugih primjera.
Na tragu Vlastelovog razmišljanja...donose polovične odluke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Zabrana slobodnog kretanja između gradova, odnosno izvan mjesta prebivališta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Gledam u SR najavljuju masovna testiranja , šta god to značilo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
Mislim da bude glada...hebeš ovo sve drugo...
Tržnice su ipak opskrbljivale 20-30 posto građana, a sad kvrc...
i meni to puno znači, sva proizvodnja povrtalja za Uskrs bude najvjerojatnije neprodana, nakon toga pušim proizvodnju prijesadnica...i game over.
Ukoliko ne smisle pod hitno kak umrežit domaće proizvođače s kupcima, ovo gore navedeno odrazit će se na sve. Možda su proizvođači cvijeća još i u gorem položaju.
Moji kupci su dolazili iz Slovenije, Istre, Rijeke, Zagreba...svega toga sad se nije za nadati...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,140
Ma gotovo sad ko ima nešto za prodat neće moći.
Ovo su samo idioti mogli izglasati..
Smišljeno sve.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Možda si u pravu. Ali nisam zagovornik zavjere. Mislim da narod mora jesti. Meni nebuš niš prodal, ali oni se dojdeju s posla, legneju si i spiju celo popodne, moraju kupiti da bi mogli spati. Ak bu došlo z uvoza, a grane su zaprte, onda je sve smišljeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,140
Pa to tržnice nedaju nedaju ljudima da možeš otići nekud.
A trgovine rade pdv sjeda to je to.
Sve su oni dobro smislili.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh