• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krava neće da spusti mlijeko.

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Pozdravljam forum i molio bi da da ako je moguće pomognete Prije 3 dana smo kupili Kravu-bosanku i znam da nema puno mlijeka ali kad je pomuzemo vime je još uvjek tvrdo kao da nije spustila mlijeko pa ako je neko imao sličan problem nek mi pomogne.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Pre 3 dana.. Uhhh, pa jel izmuzeš sve kompletno? Da li uopšte pusti mleko? Da li daje isto kao i kod prethodnog vlasnika? Da li je vime crveno? Da li su sve četvrti tvrde? Da li si probao Oxitocinom?
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
245
Kako muzete ,rucno ili masinski?Jeli citavo vime ostane tvrdo ili samo jedna cetvrtina?
Dali je krava frisko oteljena?
Malo vise informacija...
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Pre 3 dana.. Uhhh, pa jel izmuzeš sve kompletno? Da li uopšte pusti mleko? Da li daje isto kao i kod prethodnog vlasnika? Da li je vime crveno? Da li su sve četvrti tvrde? Da li si probao Oxitocinom?

Pa meni se cini da bi trebalo bit jos mlijeka ali smatram da je pretrpila stres pa možda treba vremena da se oporavi. Vime nije crveno niti toplo ali mi smo joj za ovaj mjesec 3 vlasnik tako da i neznam koliko je davala,i da iznad svih četvrti je tvrdo.
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Kako muzete ,rucno ili masinski?Jeli citavo vime ostane tvrdo ili samo jedna cetvrtina?
Dali je krava frisko oteljena?
Malo vise informacija...

Muzemo ručno i sve četvrti su tvrde, steona je 5ti mjesec,mada ja od ovakvih krava neocekujem neku količinu mlijeka. Samo me brine sto je tvrdo nema nikakvih simptome upale.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
245
Ako je steona nemoj da joj dajes Oksitocin, pobacice tele!
Ukoliko ste sigurni da vime nije ni pod kakvom upalom onda je ta krava pod nekakvim stresom ili je jednostavno "tvrda" na muzi.U oba slucaja postupak je isti za vrijeme muze a to je masaza vimena,ceskanje,mazenje ili sta vec sto ce joj pomoci da se relaksira i pusti mlijeko.Mozete joj dati i da jede nesto sto ona voli dok je muzete.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Tacno za oxitocin, znaci njega nikako!!!
Moja predpostavka da je to edem (nakuoljanje tecnosti)...
Terapija: sve ovo sto je kolega Gromil napisao, ja bih jos samo dodao da, ako nas uskove da je setas svakodnevno, da joj malo ubrzas cirkulaciju krvi kako bi krv kruzila i islirala nakupljenu vodu. Ako si u mogucnosti, daj joj Dexametazon, mada od njega ce da ti za par dana smanji mleko i imas nekoliko dana karencu, ali on ce da je "produva"..,
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Oxitocin nismo ni davali ali ona je vjerovatno pod stresom od stalnih promjena, već jutros je bolja situacija jos 2 četvrti su tvrde. A to da jede dok je muzem imam jednu takvu i neće ni spustit dok nedobije mito. Nadam se da ce uskoro bit ok hvala vam na pomoći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh