• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krava se ne može ustati nakon što se otelila

Č

Čerevec

Guest
M.M koji živi negdje na Bilogori! Tvoje krave vjerovatno več kod drugog ili trečeg dojenja daju puno mlijeka i dožive puerperalnu parezu, a prevencija iste je da tri tjedna prija telenja kravi daš premiks sa obrnutim odosom kalcija i fosfora. Uobičajeno odnos Ca:p treba biti 1-1,5:2 u korist Ca. Na taj način krava počne mobilizaciju Ca iz kostiju, te se prilikom početka laktacije ne javlja pomankanje Ca jer ga ima dostupnog iz dva izvora- hrane i vlastitog organizma. Jasno slažem se kaj bogec veli treba pravilno i pravovremeno provesti uvod u mlječnost. A zaostajanje posteljice je druga priča koja ja u uskoj vezi sa plodnošču.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Evo malo podataka sa linka Obrisan neispravan link. )

Recimo po amerima njihove krave daju 10,158 kg mlijeka sa 3.64% masnoce i 3.05% proteina u 2005.
Ukupni zivotni vijek je 2,75 laktacija koji je u opadanju i za to vrjeme jedna americka holstaj proizvede oko 28,000 kg mlijeka.
Ameri upotrebljavaju hormone takozvane bST a Monsanto kaze da je u americi tretirano sa hormonom oko 17% krava.
Jos kazu da 29,2% je TMR hranidba krava.
Takodje sjever SAD i kanada su male obiteljske farme i proizvodnja je manja kao u europi.
Americke holstaj idu i do 800kg i krupnije su od europskih.

Recimo kazu da je u americi a jos vise u kanadi unisteno nebrojeno visokokvalitetnih grla crvenog holstajna jer ta boja nije bila pozeljna samo crno bijela kod holstajna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jbt, koji su ameri luđaci, uništavat crvene krave radi boje, :shock: :shock: :shock: :shock: a mi tu gladujemo za crvenim holštajnom :shock: :shock: :shock: :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
jbt, koji su ameri luđaci, uništavat crvene krave radi boje, :shock: :shock: :shock: :shock: a mi tu gladujemo za crvenim holštajnom :shock: :shock: :shock: :shock:

evo da ti povečam glad :!:

mala giovanna oteljena nočas, slikana danas :D

Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Koliko para, kupujem :?: :?: :?: :?: :?: :?: :mrgreen:

nemaš ti tih para za to tele da kupiš, mucho expensiv :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ŠANANA kaže:
Koliko para, kupujem :?: :?: :?: :?: :?: :?: :mrgreen:

nemaš ti tih para za to tele da kupiš, mucho expensiv :!:

nudim 6500 kn :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
ljepo tele bogec, a gdje im samo ta imena nalaziš? :D

hvala gmiža :D još se nije pravo ni osušilo, a dobilo je lanac jer mi zbriše okolo :D

velika večina krava tj svi holsteini su na slovo g, tako da su imena podosta umjetnička da ipak ih mogu razlikovat tj popamtit

imam svakakvih imena gwayanna, gowen, gina, gya, gizelle, gana, gwatemalla, galia, granada, gracia, gora, gita, garava, goluba, greta, gauda, gvinea............... i još mnoga sa slovom g svi holstein :D

simentalci imaju imena rosemary, ronne, rihanna, rosario, luna, lisa , lukris, renatta, romana, .......
malo ovi iz selekcije popizde sa duplim slovima i ovima sa w,x,y,q, a ja baš volim takva imena

šanana, velikodušna ponuda, ali ipak tele ostaje, hvala na ponudi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlična imena bogec, prava mexička :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ma ništa, bude i takvih crvenih ljepotica i kod mene samo nek štalu napravim ;)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
malo smo skrenuli s teme, ali imena su ti stvarno :lol: svakakva, moj kontrolor ti to nebi htio opće pistati koliko je zadrt- ja jednom htio da se tele zove Janica jer se krava otelila 19.04. baš kad je naša Kostelička objavila kraj karijere i on nije htio pisati to ime jer se njegova mama zove Janica; ja :oops: i još bezbroj bizarnih slučajava.
I mi ti odmah vežemo teliče tak da odma se nauće na lanc pa kasnije nemamo stim problema.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
malo smo skrenuli s teme, ali imena su ti stvarno :lol: svakakva, moj kontrolor ti to nebi htio opće pistati koliko je zadrt- ja jednom htio da se tele zove Janica jer se krava otelila 19.04. baš kad je naša Kostelička objavila kraj karijere i on nije htio pisati to ime jer se njegova mama zove Janica; ja :oops: i još bezbroj bizarnih slučajava.
I mi ti odmah vežemo teliče tak da odma se nauće na lanc pa kasnije nemamo stim problema.

ja kak velim da se zove ima da piše ili neznam kako če im markice metnit i upisat imena, to odlučujem samo ja, a on ima da piše

ovi najmanji su svezani jer je sve krcato pa su na privremenom smještaju, dok sisaju, a poslje idu na pašnjak i tamo če stalno bit

evo gine, ona je isto crveni holstein i vrlo je vižljasta, ona mora sve pregledat i prekopat, omiljena hrana sjenaža, starost mjesec dana
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh