• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krava se nece tjerati

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Moram priznati da je to tako. Ovo sa sjemenima je isto istina. Dobili su iz Križevaca i sad to dilaju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato i pišem u ovoj temi jer vidim i čujem i čitam kaj se dešava malom proizvodaču mlijeka u RH.

A veliki svaki ima svog privatnog veterinara,dok su mali osudeni na one koji su im dodjeljeni a oni su u igri vlasti i države.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ne razumem sto bi unistila malog proizvodjaca? Od cega ce oni onda da zive? Tako je i kod mene pocelo, dok se nisu sela pocela prazniti i sada je sve kako treba, moze cak malo i mimo zakona samo da se cuva, ali gotovo, ko jednom isprazni stalu, tu papak vise ne ulazi...
 

ZEUS

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
1
Ja doma riješavam problem ne gonjenja tako da joj se da DINOLYTIC i za 2-4 dana se osjemeni, ako nema cistu rezultat je 90% uspješan, isto tako odmah nakon telenja dajem i kalci i vitamine. Kod mene se javlja svake godine po jedna ili dvije krave sa problemom ne tjeranja ili tihog tjeranja a jedu sve isto ko i ovih 25, tako da nije sve i u ishrani.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Danas doticna krava osjemenjena..
Mama je primjetila nekakvu sluz i zvala veterinara i ovaj dosao, pregledao i veli da se tjera i osjemenio..
Cvrsto se nadam da bude ostala breda..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I ja imam ovakav problem,ustvari krava ima problem a ne ja, evo sad je gotov 4 mjeseca od teljenja a krava nije trazila da se tjera ili ja ni otac nismo upratili pravi trenutak da vidimo, sve okolisam da ne zovem veterinara za inekciju,vec se nadam danas ce,sutra ce biti prirodni tok,ali ono nista,.je li mozda neko pronaso neko rijesenje za ovaj problem bez upotrebe inekcije
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Nema kolega bez inekcije, ali prvo mora pregled od strane veterinara, pa onda odredjena terapija, jer unutra svasta se moze desiti... Ako je u dobroj kondiciji, onda se to resava bez problema, samo da se vidi sta joj je.. Ako je predebela ili prvise mrsava, eto ti odgovora... Ne plasi se... Na danasnjicu se sve moze resiti...
 

dodan

Novi član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
2
To ti je tako kod prvotelkih ja isto imam sličan problem neće da vodi i do 8 mjeseci nakon telenja a poslje dođe na normalu ono 2-3 telenje
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Što napraviti imam junicu koja neće da se tjera.
Neznam jel to nuspojava cjepljenja junica simentalka vrhunska je.
Ništa ne pokazuje neznam jel ima što da se zovne vetrinar pa da proba.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
A kolko je stara???
Veterinara zovi da pregleda jajnike,, ako su uredu a prešla tih 16 mjeseci starosti,,
onda ide hormonska inekcija,,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je presla je al nista morat cu zvati a možda je i nuspojava cijepljenja .
A šteta mi je u meso ju dati
 

Najnoviji postovi

Na vrh