• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krava se sama doji

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jedan je čovjek joj napravio grudnjak.
Onda nije mogla.Sad,jeli se definitivno odučila, neznam, dugo je to već bilo.
 

esmir

Novi član
Tu od
21 Pro 2014
Poruka
4
treba da se oteli za 10 dana prije je sve bilo ok ne znam sta joj se desi
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E ovda moraš pitati veterinara.možda joj hormoni luduju.Mi ženske smo take u trudnoči.....ili joj koji minerali i vitamini fale.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Namazi joj vime sa octom,pa bude odustala valjda.:icon_weed:
Kazas da se mora teliti,ako ima velike naljeve trebas ju malo izdojiti,mozda joj to smeta pa si sama pomaze?
 

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Kod koza a pretpostavljam da je isto i kod krava,pomagalo je mazanje vimena ljutom paprikom ali sve je to privremeno rješenje.Ne ostavljati podmladak od te krave i pod nož s njom.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kako je kravi ili kozi sa ljutom paprikom? Šta misliš da li je peče? Bolje neka mast koja svojim mirosom odbija, kao ihtiol-kamfor, on smrdi :) :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ima za kupiti nešto slično kao brnjica za bikove samo plastična i ima šiljke na sebi. To je baš za krave koje sisaju same sebe ili druge krave.
Probaj potražiti u poljo ljekarni. Morali bi to imati. Imaš ovdje sliku brnjice.
http://www.gumil.rs/katalog2.htm
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Ama tu nema hajvana, jel to radi, rješenje je il mesaru il svoj nož. Bar znaš šta jedeš!!!:icon_hang::icon_pidu:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Zašto bi ju klao. Tast ima jednu takvu koja sisa drugu kravu i rješio je to sa tom brnjicom. Ali opet nek radi šta oče. Krava je njegova.
 

ličan

Novi član
Tu od
14 Lis 2012
Poruka
27
Kako je kravi ili kozi sa ljutom paprikom? Šta misliš da li je peče? Bolje neka mast koja svojim mirosom odbija, kao ihtiol-kamfor, on smrdi :) :)

Ne lupam nikad na pamet,pokušavam čovjeku pomoći isključivo iz vlastitog iskustva.Ljuta paprika ne peče na koži/namaži na vlastitu ruku pa ćeš vidjeti/nego isključivo u ustima kad se kapsiacin iz nje razgradi slinom.To je ipak privremeno rješenje kao što rekoh jedino valjano rješenje je nož.Kozu koja se sama sisala sam isključio iz stada odmah po zasušivanju koje bez ljute paprike nebi ni išlo.Ne isključujem mogućnost da je i kamfor dobro riješenje.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ličan, bez ljutnje, ja volim kad udjem u raspravku sa nekim, obavezno naučim nešto što nisam znao :) :)
Gledaj kako sam ja došao do toga da paprika osetljivu kožu peče.. Naime, kad mi je pre par meseci kuja potražila, počeli su komšijski kerovi masovno da dolaze, ja nisam hteo da je parim, i odem kod veterinara i pitam ga da li bi pomogla ljuta paprika da se lepo namaže pozadi i mirna glava, kad je on to čuo, on je momentalno skočio i vrisnuo, da je to osetljiva koža i da će moja kuja ceo dan da vuče guzicu po travi i ima da peva kao na pun mesec, tako da sam odustao od tog pokušaja, pa sam mislio i za krave i koze, ali ipak nije toliko osetljiva koza na sisama, tako da možda vredi probati.. :)
 
Na vrh