• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krone kr 135

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Jel možda netko slučajno zna kako se rastavlja lanac od komore na toj balirki.Trebam ga skratiti za jedan članak jer je već španer na maksimumu.Već i šipke udaraju dolje po osovini koliko se lanac istegnuo
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
samo ti nađi gdje je on sastavljen,, izvadi osigurač rastavi ga i brusilica i izbijač izbiješ jednu osmicu, i ponovo sastaviš,,
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Znam ja rastaviti taj obični lanac ali ovo je drugačije.Znači ovo jr lanac što okreće balu,on ima tri članka pa ide spojnica kroz koji ide osovina.I tako se spajaju jedan na drugi https://www.njuskalo.hr/sjetva-zetv...125-130-155-160-1250-1260-1550-oglas-14026581
https://www.njuskalo.hr/sjetva-zetv...125-130-155-160-1250-1260-1550-oglas-14026612 ovo je gore lanac na prvom linku a drugi je spojnica.I tako ide u krug,članak od tri pa spojnica pa opet članak i spojnica.E sad oni su svi zakovani,nemogu se baš rastaviti kao običan pogonski lanac.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ti znaš da se ne može rastaviti zašto onda pitaš kako ga rastaviti ?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma mogu se rastaviti ali ne tako jednostavno kao običan lanag gdje skineš osigurač i rastaviš.Jer da se nemogu rastaviti zašto bi onda prodavali ove rezervne članke i spojnice?Nego neznam kako se rastavlja to što je zakovano,odnosno jel se mora odbrusiti i izbiti ili ima neka fora kao za lanac od motorke.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Skontao sam,ustvari je jako jednostavno.Ne rastavlja se lanac nego se samo skine seger što drži šipku od elevatora i izvadi se spojnica sa šipke.Izbaci se jedna šipka i jedan komplet od lanca i opet se sastavi.Znači samo se segeri skidaju što drže ležajeve na šipkama,jednostavno ko pasulj
 
Na vrh