• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Lišće sve više vene tako da će ovaj val napraviti svoje ali same grane od cime će još biti zelene što znači da će kiša u petak i subotu ipak pomoći jer će krumpir vjerojatno još raditi kao biljka.

Ako kiše u petak itd ne bude onda se ovi gomolji vjerojatno neće debljati ali mislim(neka me netko ispravi) da krumpir malo deblja i kada cima propadne. Tako da je moguće da ga i neka kasnija kiša zdeblja. A možda sam u krivu, ne znam točno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj krumpir se još nekak drži. Jutros je dobil folijarnu prihranu kalijem (Final K), a ak bu kiše dobil bu još koji put. Na nekoliko mjesta sam primijetil mlade zlatice, za sad nedovoljno za špricanje actarom.


IMG_20210628_144247.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A nije ni daleko dosta je sitnoga recimo dva krupna dva srednja i ostalo malo...i bez obzira na cimu koja se jks dobro drzi ovaj krumpir vise nije mlad jer mu je korica vec tvrda ne guli se prstima,tako da mislim da je on gotov po pitanju rasta a nije ni povezan sa korijencicem
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja grah spricam svaku večer folijarno Novalonima.... Produžavam mu život ali neznam dokada jer sunce furi cvjetove.
U krumpiru bi efekat bio bolji.... Veća je masa zelena ali ne očekujem previše.....
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Treba nam jedan dobar pljusak, kao budali šamar. Nadam se da će u petak biti šamaranja ali bez leda.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A nije ni neka premija onaj gore sa velikom cimom je manji nego ovaj koji je sađen isti dan i slabije napredovo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To je i meni čudno jer do sada je uvijek odradio dobar posao 10min i već bi bile gotove zapjenile bi se i popadale
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Sada sam kopao krumpir za susjede i dobar je, ima krupnog i sitnog. To je sjemenski liseta. Ostali krumpir (podrumski) raznih sorti i reprodukcija je za sada sitan ali ima dosta grmova koji se još drže(zelene) i mislim da neće biti svugdje sitan. Čekam ovu kišu i osvježenje pa za 7-10 dana već mogu početi kopati za osobne potrebe.

U ovakvim slučajevima ipak se više isplati sjemenski, puno je jači. Druge godine ide prva reprodukcija lisete i kupit ću sjemenski monalisu jedno 30 kg.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ja sam danas bio na par lokacija pa izvadio svagdje kućicu.
Nema ništa dva tri mala krumpira.
Nema veze novi stari isti su.
Nema vlage jedino nešto ima što je rano posađeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh