• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
110
Sadim oko 20.2. svake godine, s tim da sam ove godine sadio jedan dio 19.2., a drugi dio 16.3., posljednjih godina bude leda početkom četvrtog pa da ne moram sve braniti prskalicama. Po vragu baš ove godine nije bilo leda kod nas.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,085
Ovisno o veličini,ali po meni ti je bolje počekati,jer,ako slučajno nikne još koja travčica,naknadno ju uništiš
Barem ja tako radim,
Jedno plitko frezanje čim krumpir nikne,razmrdaš zemlju i uništiš travu koja ima niknuti,i onda u većini slučajeva kroz par tjedana nagrtanje i uništiš travu između redova,a ona unutar krumpira pokriješ
Jedino ako je jako zakorovljeno motika
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
139
Smijem li krumpir špricati sa mospilanom neposredno nakon sto je šprican sa cuprablau
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,407
kaj staviti za zaštitu od plamenjače? cuprablau ili acrobat?
koja folijarna prihrana je najbolja za krumpir?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,407
ja do sad nisam ništ. jedino drač prije nicanja. ogrnul sam ga. pojavile se zlatice pa budem išel s neemazalom. nema ih još puno. i sad još mislim dodat neku folijarnu...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Prska li tko sa polyram-om? Jaka fitotoksičnost mi se pokazala.. Doza štima, 250g na 100l vode na cca 2000m2. Prvi put sam mislio da je od herbicida kad se isto desilo, krumpir se oporavio.. jučer prskao drugi put i imam šta vidjeti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Jel si opral dobro prskalicu od prethodnog sredstva?
Mozda je ostalo kakvog herbicida od kukuruza pa ga to muci.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Naravno da jesam. Ista stvar je bila i prvi put pa mi je to jedino palo napamet da je moja greška, ali očito da nije.

Bude se oporavio kroz 3-4 dana, ali nebi nikako smio biti takav efekt od fungicida.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,085
Polyram se smije još do 8 mj.koristiti i onda više nema dozvolu u RH,tako da ćeš ionako morat preći na nešto drugo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Znam ja sve to radim u poljoapoteci...

Dosad koristio stalno bakrene pripravke dobio preporuku da je polyram bolji..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Kako se pokazala fitotoksičnost? Ja sam išao polyram prvo, pa ridomil gold r i onda reboot.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,267
Evo ja se opskrbio s 5 kg polirama... To je prašak, ne može smrznuti, jeftin... 19e kila...
Sva ostala sredstva su 5 puta skuplja...

Za 5 godina bašče i loze na brajdi ja miran....
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
809
Ja polyramom spricam vec par godina razno povrce i ovo malo lozica kaj imam. Otprilike na 8 l rucnu spricu stavim 2-3 cajne zlicice i spricam i paradajz i papriku i patlidjane i krumpir i crveni luk.
I bude popricno dobro i lijepo zastiti biljke. Pospricam 3-4 puta u vegetaciji i bude ok
 

Najnoviji postovi

Na vrh