• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
mene zlatice muče...prskao sam jednom, išao u kontrolu, čini mi se da nešto pokrepalo, ali ne baš puno. morao bi svakako još jednom ali sad baš i ne mogu jer svakih 3-4h pada kiša...još nekih 2-3 dana je takva prognoza...bojim se kakvu će mi štetu do onda napraviti...
kad inače prskate protiv zlatica? kad se pojave ili se ide u zaštitu prije? išao sam malo pogledat kako mi napreduje kukuruz i ima oko mene dosta krumpira (blizu mene belica, kraj poznat po krumpiru)...nznm dal sam vidio jednu ili dvije zlatice na nekoliko parcela...očito je to sve zaštićeno prije...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
c čim ih prskaš? ja sad išao sa chytrin max. probam svake godine mijenjat da se ne stvori rezistentnost...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ja isto idem kad krenu,ove godine su bile još jako sitne,ali su se namnožile,i mospilan ih je kvalitetno zaustavio,zasad nema ni jedne,ali je navala bila gadna
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
Evo bio i ja malo u kontroli...ostalo jos nesto sitno zlatica...nema ih puno...isto cvate...pricekat cu da produ ove kise pa cu onda eventualno u ponovno tretiranje...jer cu u jos jednu zastitu i poslije toga vise ne diram.do berbe...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
Ja mladi imao vec u plasteniku. Sad imam na vrtu a ovaj na polju bude za zimu.
U plasteniku i na vrtu ne prskam uopce protiv nicega. Sad ga napale isto zlatice ali nema veze. Koliko god ga bude dovoljno nam je da ga imam blizu za vadit kad mi treba.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,754
Uzmi neem ulje. Ne garantiram, ali prskao ga prije 2 godine i smanjilo je broj zlatica...

Možda da sam u 10 dana išao 2 - 3 puta bi riješio sve..
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
ja jesam već dva puta ... naglašavam, jednostavno "moram" jer bi sve u "dum" izgorelo od plamenjace. Takvo mi je područje da je to katastrofa... mozes misliti kad je npr danas 20 stepeni i kiša, a śutra upeče sunce i ima skoro 30 stepeni kao sto je danas bilo... uzas za biljke...ali, za sad se drzi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh