• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krv na cmaru

K

Kokosar

Guest
Imam problem: Koke nesilice mi krvare na cmaru pa ne znam sta je problem, da li vi znate sta je u pitanju i kako to da rijesim, uzeo sam neku mast ihtiol-kamfor i mazem im cmar medjutim nista...morao sam ih izdvojiti jer ih druge koke kljucaju...sta je problem?
 
K

Kokosar

Guest
krvavo jaje..i koke kljunom kljucaju cmar...posle par dana koka vise ne nese jaja.......a nekada se desi da bude i krvavi izmet..............
 
K

Kokosar

Guest
da li ko zna ima li efekta i da li ima ko iskustva s tim da se obrezuju kljunovi kokama one koje kljucaju druge koke, kljucaju im cmar, da li ima efekta od toga...???...hvala lijepo unaprijed
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
Što se tiče odrezivanja kljunova,samo neće moći da razbiju jaja, a i dalje će kljucati druge koke!
I mi smo imali pre par godina jednu turu koke nosilja, i isto su kljucali jedne druge, mi izdvojimo krvavu koku, oni načnu drugu...i tako je to islo dok nisu završili sve koke za nedeljni ručak, za kratko vreme!
Javlja se kanibalizam kod koke, to im je u genima. Veterinar nam je dao neki lek( praskastog oblika), što se dodaje u hranu i zove se KANISTOP, i prestaje kljucanje za 15-20dana!
Inače kad kupuješ nameštenu hranu, tu ima zamešan taj kanistop...a mi smo tad hranu pravili kod kuće, mešali prikrupu, neke krede, riblje brašno...a nismo stavljali to protiv kanibalizma, jer nismo ni imali pojma o tome!
Raspitaj se kod veterinara,,,ili ti neostaje drugo, nego koke na sto načina, za nedeljni ručak!
Pozdrav Joe!
 
T

Tomazy

Guest
ishrana ti je u pitanju 100% ,fali im nešto.a debikacija bi pomogla zbog učestale je pojave kljucanja perja i kanibalizma, te je potrebno vršiti debikiranje. krvav izmet = kokcidioza,može biti puno toga. a opet glavni uzročnik hrana....potištenost, opuštena krila, nakostrušeno perje,
prestanu jesti, proljev (krvav), uginuće, ima li koji od tih simptoma?
 
T

Tomazy

Guest
Kokosar kaže:
sta je to debikacija, kako se to provodi?
rezanje kljunova, no netreba ti to krv na čmaru ti je posljedica ishrane nedostatak minerala. a normalna je pojava da se kljucaju po tome jer da nije krvavo nebi se. tako da...
 
I

ihorzic

Guest
rezanje kljunova, no netreba ti to krv na čmaru ti je posljedica ishrane nedostatak minerala. a normalna je pojava da se kljucaju po tome jer da nije krvavo nebi se. tako da...

Evo čovjek super objasnio , ali gdje su sad kokoši u juhi ili nose novce:rolfer:
 
Na vrh