• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota hidraulika - Monroematic auto

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
Poštovanje,

molim ljubazno za pomoć. Kupio sam Kubotu ASTE A17 preko weba u Njemačkoj sa monroematic auto na hydraulici, koja ne radi jer je isključeno upravljanje preko monroematica, ručica za podizanje / spuštanje je van funkcije, "ugrađena" je naknadno električna sklopka za podizanje / spuštanje, što je nespretno kod npr. oranja, nema funkcije da "plovi".
Želim vratiti u orginalno stanje, zamolio bih za podršku koliko je moguče. Ostatak Kubote je odličan i u super je stanju.

Hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nerazumijem se u hidrauliku. Ali daj koju sliku stroja stavi, da malo pogledamo......
 

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
imam ove na mobu
 

Prilozi

  • 20200610_170426.jpg
    20200610_170426.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 38
  • 20200610_203430.jpg
    20200610_203430.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 37

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
:) išlo prek pajdaša koji pak pozna tam nekog, nažalost nije prijatelj provjerio sve na licu mjesta, jer laik, sam se vozikal po "gruntu". Koštao je sa transportom, novim malčerom i odojkom sa ražnja s 20 litri vina za špeditera 4 800 €
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nespretno možda je, ali da se i tak orati za silu...
...ili imaš dvoradnu hidrauliku, da sam sebe može podignut?
 

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
pozdrav, ne nije dvostruka, sam je desna "ruka" hidraulična jer ima TBR kako bi freza na padini radila ravnu gredu - no ta mi funkcija ne treba. Mogu orati i tako / nekako sam se više "naživciram" i slika oranice je užas...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kotač na plugu (da prati nivo zemljišta) i vozi...ako ne riješiš to s hidraulikom...
 

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
Hvala, imam kotač montiran, no nisam istog dovoljno spustio. Plug je jednobrazdni novi al sam ga morao preraditi i podesisiti. Svakako želim rješiti EHR
 

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
kotač na plugu (da prati nivo zemljišta) i vozi...ako ne riješiš to s hidraulikom...
Hvala na preporuci, jučer sam se "igrao" položajem i visinom kotača na plugu, mogu na taj način relativno dobro orati. Na jesen kada više nema radova ide u radionu na popravak EHR-a.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Kod mene na yanmaru f7 za plivajući priključak sensor je bio montiran na sami priključak a identičan tome jedan na traktoru. Valjda je sensor...Baš ću rastavit tu kutijicu da vidim što je u njoj
 

Domus

Novi član
Tu od
31 Kol 2021
Poruka
8
Kod mene na yanmaru f7 za plivajući priključak sensor je bio montiran na sami priključak a identičan tome jedan na traktoru. Valjda je sensor...Baš ću rastavit tu kutijicu da vidim što je u njoj
Kubota ima takozvani TBR koji "frezu" automatski poravna vodoravno ako se vozi uz padinu ( traktor visi ) i za to je potrebno spojiti frezu na priključak na traktoru, to funkcionira.
Ta je funkcija neovisna od monroematica ( EHR ) koji je u potpunosti električni - ručica za podizanje i spuštenje ne ide mehanički u "getriebu" več ima potenciometer iz kojeg idu kabeli - nekamo...za sad dok ne bude u radioni po završetku jesenskih radova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh