• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok. Vec sam par puta vidio da susjedima izade van svaka druga red. Radi se o oltovim 2 rednim sijalicama. Dakle da je krivo bacanje onda bi bila svaka cetvrta red tek vani jer se s traktorom krece u jednu i drugu stranu..ima tko ideju sta se tu dogada??
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Bok. Vec sam par puta vidio da susjedima izade van svaka druga red. Radi se o oltovim 2 rednim sijalicama. Dakle da je krivo bacanje onda bi bila svaka cetvrta red tek vani jer se s traktorom krece u jednu i drugu stranu..ima tko ideju sta se tu dogada??

Mozda jedna strana ide dublje u zemlju.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Da, cim njiva visi, donja red ide dublje neovisno o kojoj strani se radi..jel ima itko ideju zasto je tome tako? U obje kutije je ista kolicina sjemena ko o ravnomjerno rasporeden umjetnjak..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zato jer se težište stroja seli bliže nižoj strani. Čim je veći nagib, niža je strana opterećenija.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Imam iste probleme, na cetvero rednoj sijacici je to jos izrazenije, zato uglavnom sijem uzbrdo i nizbrdo, dubina sjetve dobra ali malo zeza raspored jer se zrno kotrlja iza ulagaca dok ga zemlja ne zaspe
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Odlično izgleda
Kad je to sijano, moja je tek sad van izašla?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Ovo je sigurno postignuto uz neko startno mikro gnojivo, svaka čast
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
To je postignuto tak da je posegnuto u galeriju slika od prošle godine...kolega je sijao 1.4. pa nije ni blizu takve...kad si ti sijao,1.3.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh