• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki ja već 4 dana čekam kombaj, i još ga nisam dočekal, ja ne kužim kak su neodgovorni, prvo ih zoveš danima i ne javljaju se, kad se jave obećaju doći a onda ih nema. Mislim ja ne kužim to i nije mi jasno, a samo dva imamo u okolici, i imaju pune ruke posla, dojde mi da kad mi đođe ak dođe drugi tjedan da mu ne platim opće.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Pa baš zato jer su samo dvojica, polakomi se i obeča, da mu nebi slučajno nedaj bože oteo onaj drugi parsto kuna, a telefoni samo zvone kak kiša dolazi...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
A ne isplati ti se ne platiti, pogotovo pošto su samo dva u okolici, a i da ih je koliko god, naplati si on sam i više nego što si mu dužan, bez brige...
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Dobro neko sredstvo, otrovno i nakon nekoliko godina. I onda se mi koji nešto hranimo i prodajemo kao domaće i zdravo time kao ponosimo.
Ne postoji više domače, ili skoro pa ne postoji. Vjerovatno je imalo ulogu to što je svake godine na hrpu dolazio novi kukuruz koji se špricao. Karenca je 21 dan, na nekim stranim sajtovima navode i 7 dana. Kako onda djeluje 6 ili 12 mjeseci ne znam. Možda ga odbija samo mirisom...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Bome ti dobro naplaćuju svoj stroj. To šta su samo dvojica nije razlog da lažu i petljaju.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Malo im je, neda im se, dok bu neko drugi imal blizu za vršit neki veći komad pokupit će mu usput, ali onda 300kn vrh vrhova...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ako ga nebude drugi tjedan nema nam druge nego na ruke pobrati. Opet imam prijatelja koji ima onaj jednoredni sa traktorom al on bi više vrenena potrošil na vožnju do mene nek kaj košta kuruza.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Više se ne radi puno manjih parcela pa uslužni berači istiskuju jedan drugoga a ljudima nema tko brati kada hoće, nego kada se ovaj smiluje. Za par godina će svi mali prestati raditi svoje parcele zbog toga a onda niti ovi neće imati posla. Za ljude koji imaju nekoliko hektara jedino rješenje će biti kupiti jednoredni ili dvoredni berač, zavisi o snazi traktora. Eto to je primjer kako se kod nas sve pomalo uništavalo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ne. Problem je kaj se ljudi me dogovore i na te male parcele siju svi isto tak da kad je kombajn pobere svima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh