• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
83
Kod nas za ishranu samo Bc Pajdaš. Ne sipa i ne rodi ko drugi ali zato ima kvalitetu i stoka ga rado jede. Probali sa Pioneerom hranit i neće ga pomirisat svinje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Nisu. Ili možda imamo mi pojedinci fine svinje 🤷‍♂️ Ja sam konkretno imao slučaj sa Dekalbom da ga ne jedu, sa Pioneerom nemam.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Moje svinje jedu bez obzira koja je sorta kukuruza,sušim u jednoj firmi koja ima protočnu sušaru iz koje ide u silos iz kojeg tovarim sebi u prikolicu,ima još dosta ljudi koji voze tu sušiti kukuruze i ne žale se da svinje ili krave ne jedu
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
kako koje svinje...jedu možda sve, ali nije ista kvaliteta tvrdunac i neki drugi hibrid...ja sam ove godine imal samo za ishranu (kokoši i svinje) i stavil sam pajdaša i 572. već se i tu vidi razlika. uzmi neki drugi hibrid i zašrotaj ga. dobiš brašno. a ovog tvrdunca kad zašrotaš ima velike razlike...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pajdaš i 572 nisu tvrdunci, ali spadaju u kvalitene zubane. Polutvrdunci su kod BC -a 462 i 38W.

Tko ima više sorti, može probati istovremeno pred svinje baciti više sorti. Koju prije pojedu ta im je najbolja, ali to ne mora značiti da od nje imaju najbolju konverziju u meso.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jel se prvi nova tema kukuruz 2022? ne mogu je naći
Ajd nek neko od vas koji ju više čitate i pratite otvori novu.
Ova prošla sezona ide pod ključ
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh