• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Vecer.

Jel ima ovdje netko da zna 100% kako se prikazuje otkupna cijena zitarica ?

Ako kazu da je npr 2.05kn/kg za suhi kukuruz na bazi 14% vlage s max 2% primjese I max 2% loma, koliko ja onda dobijemo koji nisam u PDV u odnosu na nekoga tko je.

Nitko ne spominje jel to otkupna cijena s pdv ili ne.

Mislim da hvataju u mutnom.

Dali netko moze napisati Sto odbijaju prvo pri predaji u silos, npr na primjeru 10t kukuruza uz Kalo 1% I gore spomenute ulazne parametre ako sam imao 18% vlage
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Obično je navedena cijena bez pdva.
Ovisi o mjestu predaje.
Sušenje na 14% ti još obračunaju.
Opet velim,sve ovisi o otkupljivaču,neki imaju cijene za navedenu vlagu i nemaju sušenje,itd...
Svatko svoja pravila ima i ti predaješ gdje ti najbolje odgovara.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
može jedno pitanjce pa ako tko zna da odgovori.
Koliko se dobije okvirno iz jednog kubika klipa kilograma zrna,unaprijed zahvaljujem
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Ovisi o hektolitarskoj masi kukuruza. Od 350 do 450. Tvrdunci i polutvrdunci imaju veću hektolitarsku masu. BC 572 ima oko 0,78.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Je li netko koristio 0:20:30 prije sjetve ili u sijačicu? Je li ima to djelovanja pošto bi to trebalo biti sporo djelatno gnojivo?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Moras ga najkasnije razbacati prije zatvaranja brazde da bi pri pripremi za sjetvu uslo na jedno 10cm...ja tako radim , bacim i uredu tada jer jjoj treba do 6tjedana da ode u nitratni oblik i amidnog oblika dusicnog spoja...Kan je odmah dostupan i najmanje gubitke ima
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Po 100x. isti oblik P i K je u 3x15 i 0-20-30 samo je razlika u koncentraciji. Tako da za istu aktivnu tvar trebaš manje kg, izuzev N kojeg u 0 ima 0.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Pošto pišeš da bi s 0-20-30 htio uštediti pitam te kako misliš dati potrebnu količinu dušika? Pazi da ti se ne desi da uštediš na mostu a izgubiš na ćupriji.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Da mislio sam ureu kad je skoro ista cijena kao KAN. Pa ne bi radio kultivaciju kako sam prije. Nego urea+0:20:30 predsjetveno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Zašto ne kultivacija? Kažu stručnjaci da je sama kultivacija i bez umjetnog kao jedna prihrana. Kukuruz spada u skupinu okopavina.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Mislio sam na kultivaciju s gnojem. Nije neki trošak kad ide prazan, ali kad ide 1000kn gnoja po rali onda je.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Da mislio sam ureu kad je skoro ista cijena kao KAN. Pa ne bi radio kultivaciju kako sam prije. Nego urea+0:20:30 predsjetveno.
Znači ako ide ureja predsjetveno ne treba KAN u kultivaciji? Jel to zbog spore dostupnosti ureje?
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Bilo bi najbolje oboje. A u ovim vremenima pokušavam optimizirati da nemam ogromne troškove u gnojidbi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh